Yüzdeki Yağların Yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve skajusz tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar öncelikle bodyforumtr de yeniyim cünkü body sporunun icine girmeyi planlıyorum.

kendimden bahsedeyim 17 yasındayım 1.92 boy ve 84 kiloyum

95 kilodan 84 kiloya düstüm .. nasi oldu diye sormayın oncelerinde günün 12 saatini pc basında oturarak gecırıyordum bıraktım koşu yapmaya başladım kilo verdim ..

Düzenli olarak her gün koşuya gitmeye devam ediyorum fakat yüzümde herhangi bir değişme olmadı.. artık bunalım noktasına gelmiş bulunmaktayım .. Göbeğim yok vücut kaslı deil fit deil fakat kötü gozukmuyor .. fakat yüzüm çok geniş gözüküyor. Yanaklarım çok büyük.. Araştırmalar yaptım fakat herhangi bi sonuca ulasamadım

Bu arada bayramdan sonra body'e baslıyacam simdilik evdeki 5 kg dumbelllarla kol ve göğüs calısıyorum ..

2. pesimeest

pesimeest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir-Karşıyaka
    Yinede 84 kilo bence çok.Senin biraz daha sıkı çalışıp( -ki en yoğunu interval koşudur) 76-77 ye inersen yüzde birşey kalmaz.Bak dostum bazı kişiler şişmandır yüzü zayıftır bazıları ise zayıftır yüzü şişmandır bu tabiki de farklılık gösterebilir(ama vücut çok zayıf yüz tombul bir kişi göremezsin demek ki yüzdeki yağlar da elbette gidebilir . işte senin sorunun da burada yani daha vermem gereken kilolar var ) ama sen 84 kiloya kadar düştüğünü ama yüzünün hala aynı kaldığını söylüyorsun madem koşuyorsun sürekli benim sana tavsiyem bırakma hedefini 76-77 kiloya belki de daha aza indir çünkü 84 kilo çok.Boyun uzun tamam ama o boya göre ideal kiloyu da sen bilebilirsin ki eminim 84 o boyun ideal kilosu değil kilonu aşağı çekmeye bak kardeşine teşekkür edeceksin.Eğer düzenli koşu yapıyorsan devam et mesela günde 40 dakikalık tempolu koşu yap bunu bir hafta dene kilo kaybı oluyosa bu koşuya devam et... ta ki tempolu koşudan sonuş alamayıncaya kadar...işte o zaman interval koşu yapacaksın artık daha ilerisi yok bunun azimli bir şekilde buna devam edersen ideal kilona düşecek ve yüzündeki fazlalıklardan kurtulacaksın..

Not: Beslenemeye de dikkat çünkü hedef kilo vermek değil yağları eritmek olmalı skajusz

skajusz bunu beğendi.
  3. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hocam teşekkür ediyorum yorumun için

aslında aşırı derecede fazlalık yok yüzümde vücuduma gore normal oldugunu söylüyor çevrem ama vücuttada bölgesel yağ birikimleri fazla 2 haftadan beri devam ediyorum koşuya beslenmemede dikkat ediyorum ekmeği çıkardım hayatımdan

bu arada 1 haftadır bilgisayarımın başına oturma fırsatım olmadı o yuzden geç gördum yorumunu teşekkürler ;)

pesimeest bunu beğendi.
  4. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    valla nedeni nedir bilemicem ama body yapman senin için çok iyi olacaktır.Sanırsam bu sorununa body ile ilerde halledeceğine inanıyorum.Body sabır isteyen bir spor bıkacağım zamanlar olacak sporu bırakmak istiyeceksin ama sabır ileriyi düşünerekden azim göster ve bu sporu bırakma.Eğer başlarsan -_-

beko15 bunu beğendi.
  5. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    1.92 boy için 84 kg çok değil normal ancak burada önemli olan kilonuz değil.Lean-mass(yağsız kütle) oranınız önemlidir.Yani suratın ufaklığı kiloyla değil yağ oranınız ile alakalıdır.

Cr0w, skajusz ve Achilles1980 bunu beğendi.
  6. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar yorumlar için teşekkürler

mesajı yazdıgım gün (14 ekim) den beri diyetime ve koşuya devam ediyorum 5 kilo verdim ( yağ kütlesinden) yüzümdede bir küçülme oldu . bu psikolojik deil arkadaşlarımdanda olumlu tepkiler alıyorum hedefim 5 kilo daha verip vücut geliştirmeye başlamak :)

7. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Vücut öyle güzel bi sistem ki nerede fazlalık varsa eritiyor yeter ki bakmasını bilelelim. Yani yüz zapzayıf diğer yerleri yağ dolu bir insan göremezsiniz, tabi genetik olarak öyle olanlar da vardır ama o kemik yapısıyla ilgilidir.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tuz kullanmayı kesersen, bariz bir şekilde yüzün incelecektir. Büyük ihtimalle yuzunde su tutulmuştur.

skajusz bunu beğendi.
  9. gkhn53

gkhn53 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadasm aynı sorun bendede var bende suan 17 yasındayım 15 yasında 1.73 byunda 100 kg ıdım suan 1.79 boyunda 80 kg yım benım de yuzum asırı sıısktı tabıkı kılolu oldugum ıcın sahılde kosu yaparak ılk etapda 86 87 kg ye gerıledım yuzum o zamanlarda yıne sısıktı vucut gelıstırme yaptım yuzumde gozle gorulur bı sısıklık oldugu ıcın bıraktım ve tekrar kılo vermeye karar verdım suan 80 kg yım.Gozle gorulur sekılde ıncelme oldu bu surecte yuzum konusunda uyguladıgım yontemler var onları senle paylasmak ıstıyorum.Spordan once ve sonra yagsız alkolsuz bı yuz temızleyıcısı ıle yuzumu temızlıyordum.Baharat kızartma gıbı asırı yaglı ve alerjık seylerden az tuketmeye basladım onlarla karnımı doyurmaktan vazgectım.Tatıllerde okul olmadıgında falan sakal trası olmuyorum olursamda 0 deıl makıne ıle kırlı sakal bırakıyorum.Uyku mu duzenlı tutmaya calısıyorum.Ayrıca sureklı kullandıgın ılac falan varsa onlarda yuz sısmesıne sebep oluyor.Kardıyo yaparkende cok fazla kendını zorlayıp morarıp kızarıgında yuzun o gun ıcınde sısık oluyo cok zorlayan kardıyolar yerıne bısıklet gıbı elıptıkal gıbı kurege ve yuksek tempolu kosuya gore ınsanı daha az yoran kardıyo yontemlerını uygulaman daha ıyı olacaktır.Bunları uygulayıp hemde kılo verırsen yuzun ıncelır emın ol

skajusz bunu beğendi.
  10. white-21

white-21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    emre
    Yer:
    istanbul
    bendede yüzde fazlalıklar var.. kilo verdikçe ufaldığını hissetmeye başladım ama..antremanda sakız çiğneme fikri geldi geçenlerde aklıma sizce faydası olurmu en azından yüz kaslarını geliştirme açısından.. ama hep unutuyyorum yapamadım henuz..

11. gkhn53

gkhn53 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sakız cıgnemenın bı faydası olmuyor aksıne ıdman sırasında sakız cıgneyınce daha cok sıstıgını ben gozlemledım..

12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sakız çiğnemenin yüze değil ama genel metabolizma hızına etkisi var bildiğim kadarıyla, yani hızı az da olsa artırıyor...

ben de bu yüz şişmanlığından muzdaribim. bakıyorum bazı insnalar tombul ama yüzleri sıska..imreniyorum ne yalan söyliyeyim :) bendeki genetik olduğu için çok da üzerine gitmiyorum. bir ara gıdı eritici bir aleti bile alacaktım ki araştırma sonucunda para tuzağı olduğunu öğrenip vazgeçtim.

ya şişman yanaklı kalacaz ya da işi abartıp yağ yüzdesini %5in altına çekecez.

skajusz bunu beğendi.
  13. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    vücuttaki yağ seviyesiyle alakalı oldugunu dusunuyorum bende . tek çarem yağları eritmek :)

14. ofi

ofi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    sen git yag oranını tek basakmaklı hanelere düşür.baktın olmadı gel öyle konuşalım bu konuyu

15. white-21

white-21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    emre
    Yer:
    istanbul
    bizim hocaya sorayım bi bakalım o ne dicek... bana sakız iyi fikir gibi gelmişti ama pek onaylayanlar yok sanırım...kafa_

Sayfayı Paylaş