Yüz yüze konuşunca rahatsız oluyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BenDayanamam tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. BenDayanamam

BenDayanamam Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merabalar benim bi problemim var fakat cözeceğimede inanıyorum arkadaşlar problemim insanlarla yüz yüze konuşunca biraz rahatsız oluyorum aslında bu sadece kızlar için erkekler için rahatsız olmam yüz yüze konuşunca fakat kızlara gelince nasıl diyim rahatsızlık cöküyor kızın yüzüne bakamıyorum doğru düzgün yani bakmadan konuşuyorum ama oda cok komik kaçıyor mesela geçenlerde ilk okuldan kız arkadaşımla buluştum yani o benim yüzüme bakarak konuşuyor fakat ben bakarak konuşamıyorum doğru düzgün hatta bana kız ayarlacağını söyledi fakat ben çekindim yani ayarla dedim geçtim şimdi ayarlacam dedi hatta buluşturacakmış bizi biriyle fakat ben nasıl yüzüne bakarak konuşacam bilmiyorum ne yalan söyleyim esmerimde yani kararımsı bi renk tenimde var yani kızlar rahatsız olur diye teredüt içindeyim

2. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Kendine ay nası bakıcam felan gibi deme rahat olmalısın söylediklerin kadar kolay olsa diyeceksin fakat utanma rahat ol her zaman

3. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Haay bu kızların Allah belasını versin :D

ParZ, themertyildiz, ravenss34 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  4. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Kızlar senin düşündüğünden daha basit düşünür emin ol, bizlerin birçok takıntı yaptığı şeyler onların akıllarından bile geçmiyor. Rahat ol...Kendine güvenin her zaman üst düzeyde olsun ve bunu her zaman karşındakine belli et. Bunu hissettirdiğin zaman onlar senin gözlerine bakmak için çekinecek.

5. danger89

danger89 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18

Bence tam tersi erkekler basit düşünür.Kızlar her lafın arkasında birşey arar böylemi demek istedi tarzından heleki en yakın arkadaşıyla bunların hepsini paylaşır bu bütün gün bile sürebilir işleri güçleri yoksa :D ilk 1 ay hareketleri inceler sen konusurken sana dikkatlice bakar dinler.İlk aylar sıkıntılıdır hiç sevmem.Ama unutma ki bu özgüven ile alakalı hiç bir insan diğerinden üstün değildir herkes eşittir Allah katında.
    Bu özgüvensizliği nasıl atabilirsin önceleri ortak arkadaşlarınızla bulusabilirsiniz.Kendine bakmayı öğren kıyafetlerine özen goster.Saçlarını guzelce tara :D.Kendini kusursuz hissettiğin an özgüvenin yerine gelebilir.Buluşmaya giderken stres çekmek için değil eğlenmek için git yeni bir arkadaş tanımak için merakla git stresli değil.

Azi bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hakkındaki konuların bir türlü sonu gelmiyor arkadaş:D konuştuğun kız sayısı yükseldikçe utangaçlık seviyesi düşüyor hepimiz hayatımızda ilk bir kızla sohbet ederken çok rahat olmamışızdır bu bir gerçek kızla buluştuğun zaman heyecanlanman biraz rahatsız olman doğal ama çok belli etmemeye çalış

themertyildiz ve Azi bunu beğendi.
  7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    şöyle düşün en kötü ne olabilir. kız senle bir daha konuşmaz. bu dünyanın sonu değil ;) daha çoooooook kızlar çıkıcak

XxBadyxX ve Azi bunu beğendi.
  8. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Ben de aynıyım ama zorla kendini bunu tekrarlaya tekrarlaya alışkanlık yapıyor göz temasında kalmaya çalış üstüne gittilçe düzeliyo dene farkedeceksin ;)

Azi bunu beğendi.
  9. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Bilgisayar oyunlarını ve bilgisayarı bırak sosyal ortamlarda takıl. Konuşurken asla karşısındakinin duyamayacağı tonda konuşma. Rahat ol. Bende kiloluyken utanıyordum, bu aralar özgüvenim yerine gelmeye başladı ama bunun nedeni kilo değil kendi kendime takıntı yapmammış. Aynı senin gibi. Aştım artık bu sorunları rahat rahat konuşabiliyorum kızlı, erkekli ortamlarda.

10. OnlyRocco

OnlyRocco Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Psikoloji
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle bir psikoloji öğrencisi olarak senin bir psikoloğa görünmeni tavsiye edebilirim.

benim kendi bildiklerimden ise sana sunları söyleyebilirim;
    öncelikle sunu unutmamalısın kimse seni senin gördüğün gibi görmüyordur senin kendi yüzünü sevmemen başklarının da sevmeyeceği anlamına asla gelmez.özellikle karşı cins konusunda bu tarz bir problem ile karşı karşıya isen geçmişinde buna sebebiyet vermiş olan bir durum söz konusu olabilir örneğin; bütün kız arkadaşlarının yanında bir arkadaşının yüzün hakkında olumsuz bir şeyler söylemesi gibi.
    tabi bu bir örnek gerçek nedenini elbette psikolog tespit edecektir.
    çözülmeyecek bir durum değil.

simdi bir psikolog ruhundan sıyrılıp sana kendimce cevap vereceğim
    utangaç olmanın bir sonucudur içinde bulunduğun bir durum. kızların utangaç erkekleri sevdiği ben sana tüyo olarak verebilirim.
    bir de boşversene kendini sevmeye bak. neden toplumun güzellik anlayışıyla kendi yüzünün çirkin veya göze hitap etmediğini düşünür insan? gerek yok ki buna! sen yoksan güneşin bir anlamı var mı? tabiki yok herşey senin ile anlam kazanır çevrendeki insanlar da toplumda.
    senden uzun olanların deve senden kısa olanlar cüce en güzel boyun sende olduğuna inan ki mutlu olasın! göreceli konulara takılma.

üşendim daha yazamıycam.

iyi forumlar.

11. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ya bir kaç mesaj daha gördüm kara yüzüm var diye sanki bir kusurum var der gibi bahsediyorsunuz. büyük şekilsiz bir burun fiziksel bir kusur, çok kısa bacak bir kusur vs. vs. ama kara ten bir kusur değil ki. bayılan çok kişi var esmer tene.
    bu arada nasıl halledilir bilemiyorum ama çok samimiyetsiz bir şey yüze bakmadan konuşmak... kimse özgüven probleminden vs olduğunu düşünmez herkes yalan söylediğini falan düşünür. kendine güveninle ilgili problemini halletmelisin.

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  12. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    büyük şekilsiz bir burun ne zamandan beridir fiziksel kusur oldu + kısa bacaklar da dahil buna... lütfen laflarımızı tartıp yazalım. Kusur filan değildir bu yazdıkların..!

13. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Arkadaşa katılıyorum neresi kime göre kusur??

14. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Bence konusma aninda kendini fazla kasma. Kizlar yüzünden cok söylediklerine odaklanirlar. Zaten dikkat edersen zaman zaman cok güzel kizlar cirkin erkeklerle birliktedirler. :D

Ha bu arada, biriyle konusurken baska yerlere bakmak karsindakini önemsemedigin anlamina gelir söyliyim :)

15. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    fiziksel bir kusur derken güzellik çirkinlik kuralları oluşturulmuş ya, o anlamda kusur diyorum, benim bu iki özelliği bir kusur olarak gördüğüm yok ama
    ''yüzümü pek beğenmiyorum çünkü burnum büyük'' denebilir mesela
    ama ''yüzümü beğenmiyorum çünkü ten rengim koyu'' denmez. o açıdan yazdım.

Azi bunu beğendi.
  16. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Gönül işlerinde tavsiye ne kadar doğru olur bilmem ama şu bir gerçek ki :

'' Kızlar da erkekler gibi bir insan,korkulcak-abartılacak bir şey yok. ''

Ve bu cümleyi benimsememiş birisinin rahat olması söz konusu değil.

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Özgüven eksikliğin var kızlar konusunda anlaşılan bunu yıkmaya çalış. Bu da ne kadar çok kızla konuşursan o kadar çabuk yıkılır. İlla sevgili maksatında değil tanımadığın yada tanıdığın kızlarla konuşarak özgüven kazanırsın. Birde suratına bakarken burnuna odaklan. Gözlerine bakıyormuş gibi algılıyor karşı taraf.

themertyildiz bunu beğendi.
  18. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    A. Lima sanan kızları biz bile tavlamıyoruz kardeşim , rahat ol kasma kendini karşına ne kızlar çıkar.

Sayfayı Paylaş