Yürüyüş ve sağlıklı beslenmek kilo vermek için yeterli mi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Jaimelannister tarafından 23 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Jaimelannister

Jaimelannister Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hafta içi yorgun olmazsam 30dk koşu bandında yürüyüş yapıyorum. Yürüyüş dediğim 6.0 hız sabit, bazen 8.0 veya 9.0 alıp depar atıyorum 1dk. 3km yürümüş oluyorum 30dk'da.
    Hafta sonları ise 1 saat kullanıyorum, 6km yürüyorum. Ekmeği azalttım, günde en fazla 2 dilim tüketiyorum. O da kepekli ekmek. Şeker ve tuzu tamamen kestim. Kola,cips gibi abur cuburları zaten 4 aydır tüketmiyorum. Ama bunları yaptığım halde bir türlü istediğim hedefe ulaşamıyorum. Yaşım 16, boyum 172 kilom 70, ama 63-64 olmak istiyorum. Neyi eksik yapıyorum anlamadım, ağırlık falan mı çalışmalıyım ekstra?

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence boy kilo orantın çok iyi ama illa zayıflayacağım diyorsan 30 dakika koşudan sonra yağ yakılmaya başlar ve karbonhidrat tüketimini azaltıp proteini yükseltebilirsin. bir de antrenmandan 15 dk önce alacağın kafein yağ yakımını hızlandıracaktır mesela sade ve şekersiz bir fincan nescafe ekspresso vb.;)

3. Jaimelannister

Jaimelannister Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam aslında kilolu gözükmüyorum dışardan hiç alakam yok ama yüzüm biraz tombul ve göbeğim var. yağ oranımı biraz düşürmek istiyorum. kafein olayını öğrendiğim iyi oldu. koşu bandında ne kadar zaman geçirmek idealdir? bazen yorgun oluyorum ama yorgun olsam da 30dk'yı geçiyorum makinede.

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sadece kardiyo çalışıyorsan 45 dk yeterli orta tempoda eğer bisiklet falanda varsa yarım saat koşu 15 dk bisiklet yapabilirsin eliptik de varsa oda olabilir
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2015 ---
    ayrıca kafein çok iyi performans arttırıcıdır sade bir kahve :)

5. jasmine_

jasmine_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Koşu bandı dışımda bir egzersiz yapmıyorsan koşunun verimini arttırabilirsin. 1:1lik intervaller yapabilirsin 10-12hızda 1dk koş, 6,5 da 1dk yürü ve 20-25dkya tamamla... ya da rutinimden memnunum diyorsan eğim fonksiyonun varsa onu kullan.
    bir de yarım saat koşu bandında sıkılmıyor musun, açıkhavada oksijenle daha çok enerji harcarsın aslında

Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan35 bunu beğendi.
  6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen açık havada koşmak daha faydalı her zaman

Sayfayı Paylaş