Yürüme bandı ve pilates

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Modesty tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Modesty

Modesty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar;
    Siteye yeni üye oldum. Soracağım soru muhtemelen buralarda bir yerlerde cevaplıdır ama inanın çok az vaktim var. 1 yaşındaki şeker oğlum uyuyorken yapmam gereken çok fazla işim var.

Evimde Voit Epic - m ve E. Şallı DVD - 2 ve bir pilates topu var. Yaklaşık 10 gün hergün evimde 30 dakika 6.5 da yürüyüm 5 dakikada bir 8 de koştum ardından 30 dakika karın odaklı egzersizler yaptım. Eşimin pilates hareketlerini övmesi neticesindede DVD top lastik aldım . Fakat okuduğum bir kaç yazı kafamı bulandırdı.

Ben 170 cm 70 kilo biriyim 15 kilo vermek isterken hem yürüyüs hem pilates yapmam uygun olmaz mı? Bir yerlerde önce kilo ver sonra sıkılaş gibi şeyler okudum? Oysaki ben 1 gün tempolu yürüyüş bir gün DVD eşliğinde pilates düşünmüştüm.

Diğer sorumda bende postur bozukluğu var aslında boyum 171.5, 172 falan ama cıddı rahatsızlık veren bır kamburumsu yapı oluştu busebeple pilates topunu 75 ebadında aldım ama büyük geldi gibi 65 mi kullanmalıyım belkıde yeni başladığım için zorlandım onu da bilmiyorum. Ne dersiniz?

Spor yaparken beslenmemde nelere dikkat etmeliyim ?

Bir de yağ yakıcı emziren anne kullanabilir mi?

Yardımlarınız için şimdden teşekkürler

2. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Aman diyeyim..Emziriyorsanız sakın kullanmayın yabancı ürünleri..
    Plates topları koşu bandından daha fazla etkili olur..Onlarla yapacağınız hareketleri koşarken yada yürürken yapamayacağınız için, koşu bandında belden aşağısı sürekli çalışıyor, platesde bütün vücut..İllaki bi spor aleti üzerinde çalışacam derseniz size dynamic 950 eliptik bisiklet öneririm..son derece sessiz ve alt-üst-ön-arka-sağ-sol kısaca hemen heryeri çalıştırıyor..koşu bandına göre daha kısa sürede kilo vermenizi sağlar..

Madem koşu bandınız var..Ozaman İnterval Cardio yapın..Yani 1 dakika yavaş yürüyüş 3 dakika koşu..Ve bunu 20 dakika boyunca uygulayın..Çok ağır gelirse ozaman 30 sn. yürüyüş 1 dakika koşu şeklinde yapın..Düz koşulara veya tempolu yürüyüşlere göre İnterval herzaman fazla yağ yakmanıza yardımcı olur..

Modesty bunu beğendi.
  3. Modesty

Modesty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkurler arkadasım yanı bır gun pilates bır gun ınterval kosu olur dıyorsun ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:00 ----------

Ben toplam 30 dakıkada 5 dakika 6.5 hızla yuruyor 1 ıla 1.5 dakika 8 de kosuyorum bu ınterval bır koşu mudur?

4. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl bir düşüncedir bu? Emziren bir insanın kullanacağı medikaller çok zorunlu durumlarda bile kısıtlı iken yağ yakıcı düşünmesi dahi çok yanlış ki emziren bir annenin herşeyden ziyade süt artırıcı diyete yönelmesi gerekir. Zayıflamak emzirme bittikten sonra düşünelecek konu. Hafif spor yapın ama sizin süt üretmeniz lazım. Ona göre kaliteli diyet yapmanız gerek.

canavar bunu beğendi.
  5. Modesty

Modesty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet dusunmuyorum beslenmem de kalıtelı sadece sekerı azaltıcam .

6. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Aslında 1 dakika yavaş tempo yürü..2 dakika hızlı tempoda koş..ve bunu 10-15 dakika boyunca tekrarla..Ozaman interval tarzına yakın olursun..

7. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetten kastınız zayıflamak için yapılan yemek programı ise yanlış biliyorsunuz. Zayıflamak için yapılan rejimdir. Diyet zaten basitçe yemek programıdır. Kişinin durumuna göre ihtiyacı olan diyet yani yemek programı belirlenir. Kolesterolü yüksekse yağsız ve kepekli un içeren diyet verilir gibi gibi.

Emziren annelerin yağı ve şekeri kesmemesi gerekir ki birincisi yağda eriyen vitaminler sütte bulunsun, ikincisi şeker(gerçek şeker) beyin için tek enerji kaynağıdır. Zeytinyağı ve gerçek tereyağı kullanın. Şeker ihtiyacını da bal ve pekmezden karşılayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş