yüksek tansiyon problemi.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hazar42 tarafından 19 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hazar42

hazar42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar. problemim biraz karışık gibi.şu an 22 yaşındayım ve 86 kiloyum .yaklaşık 6 ay önce 18-19 lara kadar çıkan bir tansiyon problemim oldu. ( kalıcı olmadığını zannediyorum.en azından ben) ve zaman zaman da tekrarladı aynı problem. tabiiki problemin arkasında aşırı derecede düzensiz beslenme , aşırı düzensiz uyku, kilo (100 e kadar çıktığım zamanlar oldu), ve aşırı stres, kaygı durumları vardı. fakat zamanla hayatımı düzene sokmaya başladıkça bu problem gittikçe seyrekleşdi ve problemi yaşasam bile 16 nın üzerine çıktığı olmadı.(( heralde biraz daha düzen ve gayretle normal seviyelere inecek)). bu kadar ön bilgilendirmeden sonra asıl konum ise vücudumu min. derecede olsa bile forma sokmak için ne gibi egzersiz ve yöntemler uygulanabilir olduğu. tabiiki problemim ne kadar kalıcı olmasa bile kalbi fazla zorlamayacak ve kan baıncını fazla arttırmayacak yöntemler uygulamakta yarar var diye düşünüyorum. şu an ilaç kullanmaya devam ediyorum fakat doktorlar kesinlikle ağır spor yapmamalısın gibi birşey söylemedi. hatta son defa gittiğim özel hastahanedeki kardiyolog kalp grafime bakarak ; ''hayır herhangi bir problem oluşturmaz'' bile dedi. herhangi bir bilgilendirme,öneri, yada yaratıcı bir düşünceniz için şimdiden sonsuz derecede minnettarım. hatta buraya kadar okuduğunuz için bile çok teşekkür ediyorum.

2. thedimebag

thedimebag Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    cok yuksek tansıyonun var.bence hafıf cardio ve diet yapmanı tavsıye ederım.zaten kendınde demıssın uyku yemek stres problemım var dıye.bence ılk basta bunlardan kurtul.hayatına cekı duzen ver.sigara kullanıyorsan kesın bırak bence.sıgara tansıyonu cok etkılıyor.karbonhıdratı azalt bence.yag olcumu yaptırıp gunluk gereken karbonhıdrattan azını tuketınce zaten yaglarından kurtuluyorsun.buda bıraz enerjıyı azaltıyor.ıstedıgın kıloya gelınceye kadar bence rejıme devam et.yag olcumunu ayda bır yaptırıp.takıp ede bılırsın saygılarımla

hazar42 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Uygun bir beslenme programi ile hafif bir sekilde vg calismalarina baslayabilirsin dye dusunuyorum.

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Üye Fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş