Yüksek protein = Düşük Yağ oranı

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Dexter_Morgan tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bazı pek çok diyetisyen ve diğer sözde 'uzmanlar' yüksek protein diyetinin etkili olmadığını ve sağlınız açısından zararlı olabileceğini iddia etmektedirler. Fakat bizim uzun süreden beridir yaptığımız protein tüketimi tavsiyesi bir araştırmayla daha desteklenmiştir. Kanadalı araştırmacılar, fareleri 17ay boyunca normal diyet ve yüksek protein diyeti ile beslemişlerdir. Daha fazla protein tüketen farelerin vücut ağırlığı, toplam vücut yağı,karın bölgesi yağının daha az ve yağsız kas kütlelerinin de daha fazla olduğu görülmüştür. Ayrıca kemik-mineral yoğunluklarının da daha fazla olduğu görüşmüştür ki bir diğer araştırma da bunun kas gücünü arttırdığı ortaya koymuştur. Bu nedenle bizlerin önceden beri kas yapmayla ilgili bildiğimiz şeyden, yani kemik-mineral yoğuluğunu arttırıp vücut yağını azaltan yüksek protein diyetinden şaşmayın. Her gün vücut ağırlığınızın her bir kilosuna karşılık 2-3 gram protein tüketin.

M&F Haziran 2012

Azi bunu beğendi.
  2. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    evet milletinde böbrekleri cabuk curusun kroner hastalıkları cıksın

3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Ben size bu yazıyı tek bir cümle ile özetlim;

Bol bol supplement alın:):):):)

Saygılar:)

4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    fazla protein tüketmek konusunda benimde çekincelerim var,ben kilo başına 1,5 gr alıyorum ama daha azınında yetebileceği fikrinide düşünüyorum.
    kendimçe şöyle bir deney yapacam yakında kilo başına 1 gr proteine inip 1 ay devam edecem bakalım sonuç nolacak.

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    2-3gr protein demiş bu sefer biraz daha insaflı : ))

Şaka bir yana forum üyelerinin bazı şeyleri artık aşmış olduğunu görmek, bir forum üyesi olarak benide gururlandırıyor..

Gerçektende daha fazla protein almanın bir mantığı yok.

Hem unutulmamalıdır ki Arnold Schw. en yakın arkdaşı Franco Columbu Arnold'ı şu sözlerle övmüştür. “Arnold’un öyle etkileyici yapısı ve mükemmel genetiği bulunuyor ki, günlük 170gram protein ile beslenmiş de olsa, tam inancı ve sıkı idmanıyla yine o dehşet verici kaslara ulaşıyordu.”

fsmy bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Supplement firmalarının oyunları bunlar yılın belli ayları çeşitli şekillerle bol protein alın pompalaması yapılıyor insanlara, iyi gene protein miktarı düşmüş önceden 4gr alın deniliyordu :)

7. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bu uydurma değilse ben adımı değiştirecem eskiden İsviçreli bilim adamları derdi herkes şimdi Kanadalı araştırmacılar olmuş:D

Sayfayı Paylaş