yüksek performans , vg ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jan99 tarafından 11 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaşlar
    Bir dans grubunda dans ediyorum
    haftanın 5 günü günde ortalama 6 saat gibi bir dans disiplinimiz var.
    uzunca bir süredir kendi ağırlığımla kas anremanları yapıyordum lakin bir süredir hacimlenmek için ağırlıklarla çalışıyorum.
    alt yapıda olduğundan sanırım 3 aylık bir çalışma sonrasında benim için normal diyebileceğim bir hacimlenme oldu.
    lakin aynı zamanda dansa ve performansa rağmen ( eh ne kadar çok zorlasanda vücut adapte oluyor ) vücudumda yağlanma oldu.
    uzun bir turne döneminde gerek spordan biraz uzak kalmam gerekse ağır gösteri takvimi baya bi kas kaybına yol açtı.
    şu an orta seviyede seyrediyorum.
    hem biraz kas yapmaya çalışıyorum hemde yağ oranımı yükseltmemeye çalışıyorum.
    aslında yağ oranımı biraz daha düşürebilsem benim için çok iyi olucak.
    lakin hem hacim hem yağ oranını düşürmek beraber olmuyor galiba.
    vg nin yanı sıra tabi dans ta var
    dans için ayrıca bir enerjiye ihtiyaç duyuyorum
    zaten kas kaybının olması dengesiz beslenmem ve aldığım yiyeceklerin giden enerjiyi karşılayamaması
    velhasıl hepsi bir arada olurmu bilmiyorum ama yağ oranımı yükseltmeden ağırlık antremanlarına devam etmek aynı zamanda dansta performansım düşmesin istiyorum( çok istesemde istiyor gönül :) )
    beslenme konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
    düşük yağ oranlı hafifde olsa hacme yönelik , ama aynı zamanda uzur süre beni taşıyabilecek

şu an için özel bir beslenme şeklim yok
    forumları takip edip bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum
    her sabah 5 yumurta beyazı yiyiyorum.
    bir tost ve domatesi ve salatalık yiyiyorum.
    bir ara yulaf yiyiyordum
    öğlen prova salonunda besleniyoruz.
    genelde pilav veya makarna mutlaka oluyor
    zaman zaman tavuk veya et
    salata her zaman
    balık hiç bir zaman :)
    akşam artık ne olursa yiyiyourm.

bir kutu whey proteinim var
    antremandan sonra ve provadan sonra olmak üzere iki kere günde kullanıyorum

antremana girişim şu şekilde.

kahvaltımı saat onda yapıyorum.saat 12 de vg antremanım başlıyor.1 e doğru bitiyor.antreman akabinde elma ve üzüm suyu ile protein tozu alıyorum.saat 1 den 3 e kadar prova oluyor.genelde ağır geçiyor.3 te yemek molası var yaklaşık bir saat.yaklaşık 4 ten 7 ye kadar da aralıksız veya 5 dakikalık aralıklarla prova devam ediyor.o arada bir yerde elma akabinde protein tozu alıyorum.8 30 gibi evde olup bir şeyler yiyiyorum

vg antremanını haftanın 4 günü çalışıyorum
    1 81 boy 79 kilo.

yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş