Yüksek Şiddetli Aralıklı Çalışma-Yardım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve interramcho tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. interramcho

interramcho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Programımda artık hiit var fakat uygun bir yavaş-hızlı aralığı seçemiyorum. Solunum sistemi bakımından biraz zayıf bir insanım. 2 dakika yavaş(6 km/h) ve 2 dakika hızlı (10.5 km/h) yaptığımda ancak güç yetirebiliyorum, maksimum 3 depar oluyor,2y+2h+2y+2h+2y+2h+2y=14 dakika kadar sürüyor. Sizce daha uygun bir süre ve hız aralığı seçebilir miyim?
    Yağ sorunu sadece belde, ve karın kası egzersizleriyle kas miktarımın arttığını hissedebiliyorum ama bu egzersizlerin yağ yakımında kardiyo kadar etkili olduğunu sanmıyorum.

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    hiit calısması yüksek kondüsyon gerekttiren bir cardio türü yogun yapılırsa eger baslangıcta dk ve saniyeleri yavas yavas ayarla mesela 1 dk orta sidette 30 sn depar gibi sana hangisi daha uygun oluyorsa o sekilde yapabilirsin zamanla kondüsyonun artacak ve ister istemez arttırmak zorunda kalcaksın
    mekikle yag eritemezsin sadece ordaki kaslar güclenir ama altı yagsa o yag gitmeden karın kaslarını ortaya cıkaramazsın bunun icin saglam bir diyet ve cardio yapman gerekiyor tabii antrenmanlarınıda aksatmadan

sabrselam, interramcho ve Ocensers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş