yörsan böreklik lor

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve deathlifter tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 60 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Tad olarak başka hiç bir lora benzemiyor

2. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Keşke marketlerde yörsanın diğer peynir türleriyle birlikte bu ürününü de satsalar ama satmıyorlar. Ben bir tek MMM migroslarda bulabiliyorum.

3. tribal

tribal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Tadı gerçekten on numara. Öbür açık satılanlara nazaran..

4. onurettin

onurettin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Ben Ünal marka lor alıyorum, gayet yağsız. Tazeyse yeniyor da beklemişine rastlarsanız:(
    Ben kahvaltıda 100 gr lora pekmez damlatıp yiyorum, fena bir lezzet olmuyor.

5. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    her sabah kahvaltısı için bir gün önceden 100gr civarında yörsan lor ile haşlanmış 3 yumurta beyazını doğrayıp karıştırıyorum. akşam dolaba koyuyorum, sabahları da yanıma alıp çıkıyorum, işyerine gelince güzel bir kahvaltı oluyor. ne ekmek ne de başka bir şey gerekmiyor yanında.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  6. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar, bu lor işinde yağı gram olarak düşüklüğü yanlış bir değerlendirme bence. Şimdi bu peynir 109 kalori: -proteinler 4, karbonhidratlar 4, yağlar 9 kalori olduğundan: 19*4+3.3*4+2.2*9=109 yani 2.2*9/109 = 19.8/109 = 18.1% Yağlardan gelen kalori miktarı. Yani aslında bu ürün 18.1% yağlı.

Ben de sıfır yağlı peynir aramaktayım, bulan olursa haber versin :)

7. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Gida maddelerinin besin degerleri verilirken agirlikca yuzde belirtilir. Yani 100 gram maddede her makrobesinden kac gram var seklinde. Dolayisiyla 100 gram da 2.2 gram yag var ise yag orani agirlikca yuzde 2.2 dir.

Yaptiginiz hesap gida maddesinin sagladigi enerjinin ne kadarinin yagdan geldigini gostermektedir. Bu urunun yuzde 18 yagli oldugunu gostermez.

8. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Zaten önemli olan da odur. Mesela 40P/30K/30Y bir diyet yapıyoruz diyelim. Bu yüzde oranları gram olarak düşünürsek yanarız. Bu ürün 18% yağlıdır. Ağırlık olarak yağ yüzdesi ilgilendirse ilgilendirse fabrikadaki gıda mühendisini ilgilendirir. Zaten sözde "light" ürünlerin hepsinde bu numara kullanılmakta, yağların 9 kaloriyle diğer makro besleyicilerin(macro nutrient) iki katından fazla olduğu çaktırılmamaktadır. Bu ürünün besin profili 70%Protein 12%Karb 18%Yağ'dır. Vücut için gerisi anlamsızdır.

9. oz2525

oz2525 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tahlil doğrudur. Ancak, 40P/30K/30Y bildiğim kadarı ile günlük toplam kaloriler üzerinden izlenen bir yöntem. Dolayısı ile Yörsan Lor'daki 2.2gr'lık yağ oranı bence çok da kötü değil. En kaliteli whey protein tozunda bile bir miktar yağ bulunuyor (genelde bir ölçeğinde 1,5gr - 2,5 gr arası).

10. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Evet ben de kötü ürün demedim zaten. İtirazım 2.2% yağlı iddiasına. Bir çok arkadaş protein kaynaklarına altın madeni muamelesi yapıp sadece o kaynağı tüketiyor. Bu ürün bir çok diyette yer edinebilir ama aşırı tüketimi doymuş yağların fazla alınmasına dolayısıyla fazla kalori ve artan kötü kolesterol gibi istenmeyen yan etkilere yol açabilir.

11. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben daha önce böyle bir matematik hesabı görmedim.

aydogan77, byte, Available ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Konuda tartışılmış ama sonuca varılamamış, bu peyniri bugün aldım konuya girme sebebimde üzerinde yazan değerlere rağmen tadının çok güzel olması, diğer yağsız lor peynirleriyle yağ oranı aynı ama tadı yağlı peynir gibi ve çok güzel yarısını yedim pakedin dayanamayıp :D

Bu ürünün üzerindeki değerler büyük ihtimal yanlış diye düşünüyorum, 2.2 gr yağ olan bir peynirin tadı bu kadar güzel olamaz,yağlı peynirlerden farkı yok daha önce 100 gramında 20 gr yağ bulunan lorları da tükettim ve bunun tadıda onlarla aynı

13. earthquaKe.

earthquaKe. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bu loru nerrden temin edebilirim bime filan gittim ordaki lorlarda yağ oranı yüksek arkadasın yazdıgı iyi görünüyor :D

14. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    2-3 ay önceki peynirin tadıyla bu aralar aldığım peynirin tadı aynı değil. Tuzlu gelmeye başladı bana ve biraz da yağlı.
    2.2 gram yağ oranı benim de kafamı karıştırmaya başladı. Umarım gerçekten 2.2 gramdır.

15. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Ciddi bir istikrarsizlik var. Gittikce tadi tuzlanmaya basladi, hatta birkac hafta once aldigim seriyi yiyemedim tuzdan. Biraz sansa artik kimi paket kotu kokuyor, kimisi cok tuzlu, kimisinde siyah benekler var.

Musteri hizmetlerine durumu ilettigimde, mevsin degisikligi dolayisiyla hayvanlarin beslenmesi degisiyor, dolayisiyla sutte farkliliklar olabiliyor dedi. Lor peyniri herhangi bir katki veya ileri bir islem gormediginden sutten kaynakli degisikliklerin tad uzerindeki etkilerinin daha bariz oldugunu soylediler.

16. cocuna

cocuna Yeni Üye

Beğenileri:
    996
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle salatayla birlikte muhteşem bir besin her hafta 2 kilo tüketiyorum...

17. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    günlk almamız gereken tuz 6 7 gram lor peynirlerinin genelinde 100 gr da 5 gr tuz oluyo bunu napıcaz ya benm baktklarımda vardı en azından ( tuzsuz ve yağsız tavsiye edeceğiniz lor markası söyleyeblrmısınız nerde satılır ? )

18. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Daha önce lor peyniri tüketmedim ama ilk olarak bu ürünü deneyeceğim.

19. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Severek tükettiğim bir üründü ama geçen gün aldığımı paketi direk çöpe attım. Dilimin üzerinde acımsı bir tat bıraktı. Her zaman migrostan alırdım bu sefer başka bir yerden aldım son kullanma tarihine falan baktım ama yine de tadı değişik geldi acaba aldığım yerin saklama koşulları yetersiz olabilir mi diye düşündüm. Hafta sonu tekrar migrostan alıp deneyeceğim eğer aynı tatla karşılaşırsam bir daha almam.

20. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    yulaf lor yağsız sutten nefret edenler grubu D:

aydogan77 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş