xtend amino acid kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tdnh123 tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tdnh123

tdnh123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle merhaba bişey sormak istiyorum salon hocamız bize bi amino asid önerdi spor esnasında iciliyomuş ama araştırdım spor esnasında icilen hic bisey bulamadım adı xtend devamını blmiorm bilginiz varsa lütfen soylermisiniz nedir bu sizce almalımıyız simdiden tesekurler

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. tdnh123

tdnh123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekür ederim ama ismini tam bilmedigim icin bulamıyordum özür dilerim saolun. Birde bişey sormak istiyorum bunu mu kullanalım yoksa protein tozu mu cünkü kısıtlı bi bütcemiz var bir ürün kullanabliriz

4. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    20-25 lira daha ekleyip 2.2 kiloluk bir protein tozu alabilirsiniz.
    375 gram aminoasit e o kadar para vermenin hiçbir mantığı yok,eğer çokzengin değilseniz.
    2.2 kiloluk protein tozu alıp günde ortalama 2-2.5 ölçek içseniz zaten xtend 1 ölçek aminoasitten alacağınız değerlerden daha fazla miktarda bcaa ve dieğr aminoasitleri alıyorsunuz.

tdnh123 bunu beğendi.
  5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aminoasitle protein tozunu nasıl karşılaştırabiliyorsun anlamıyorum. Protein tozlarındaki bcaanın metabolizmaya normal bcaa gibi etki etmediği konuşuldu kaç kere.

Protein tozunu sadece protein eksiğiniz varsa kullanın.
    Scivation xtend muhteşem bir üründür tavsiye ederim

tdnh123 bunu beğendi.
  6. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eğer bütçe benimki gibi kısıtlıysa değil aminoyla proteini,creatin ve pre-workout ile bile karşılaştırırsın.Bedava alınmıyor bunlar.
    Aylık supplement bütçem 120 lira benim,hiç karşılaştırma yapmadan gidip xtend amino mu alayım?
    Tek seçeneği olan birisi için 375 gram aminoasit mi değerlidir yoksa 2.2 kg whey mi?

tdnh123 bunu beğendi.
  7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Benim bütçemde şu an için 170 lira ve gidip de whey almam. Eskiden alıyordum şu an hala var ama arasırada kullanıyorum. Protein ihtiyacımı karşılayamadığım durumlarda.
    Ayrıca 120 lira bütçem olsa
    Creatin ve bcaa alırdım. Mesala musclepharm creatine ve Bsn amino x ikisi 120 ediyor. Wheyden kat ve kat değerli. Bcaa ve creatine ihtiyacınızı doğal yoldan elde edemezsin ama proteini her türlü edersiniz çok daha sağlıklı ve UCUZ yollarla

tdnh123 ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  8. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Bcaa ve creatine doğal yoldan elde edilemiyor mu?

Bunlar Wheyden kat kat değerli nasıl oluyor?

Bu yargıya nasıl ulaştınız merak ediyorum.

Wheyiniz yokken 120 TL ye Bcaa ve creatin alırsanız kusura bakmayın ama paranızı heder edersiniz.

Doğal Bcaa Kaynakları:

Isoleucine: Mercimek, nohut, badem, tavuk, yumurta, karaciğer, soy protein

Leucine: Fasulye, siyah pirinç, mısır vs.

Valine: Soya unu, süzme peynir, mantar, yer fıstığı...

Konuya dönersek, Whey proteininiz yoksa önce onu almanızı tavsiye ederim.

Scivation Xtend 'in eski büyük kutusundan 1 adet bitirdim.

Piyasadaki en iyi BCAA diyebilirim.

Ürün hakkında geniş bilgi için brhmcr gerekli linki vermiş zaten.

tdnh123 bunu beğendi.
  9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    önemli olan doğal kaynaklarda olması değil ama :) ihtiyacımız olanı almak için ne kadar yemeliyiz o besinleri,önemli olan o? mesela creatini normal beslenerek almak için 1kg et yemek lazım,hadi yiyelim bakalım her gün 1 kg et,ne bütçe kalır ne sağlık

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Demekki siz creatine ihtiyacınızı karşılamak için günde 1.5 kilo et yiyorsunuz hmmm ;) Kaldı ki günde zaten 1.5 kilo et yiyorsanız protein tozu ile de işiniz olmaz

Wheye ulaşması daha kolay olduğu için creatine ve bcaa whey daha değerli benim için.

Whey kullanmayınca nasıl bcaa ve creatine boşa gidiyor bana izah edebilir misiniz?
    Günde 4 öğün 30-40g protein alan bir insan için wheyin önemi nedir?

Son düzenleme: 18 Kasım 2012
  11. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    moothy;

Sen de söylemişsin creatin ette bulunuyor. Rajevin mesajında creatin ve bcaa doğal kaynaklarda bulunmuyor ama whey doğal kaynaklarda bulunuyor gibi anlaşılıyor. Bu nedenle doğal kaynakları yazdım.

Ayrıca supplement olarak creatin kullanmıyorum. Kullandığımda böbreklerime aşırı yük bindiğini hissedebiliyorum. Genel olarak da supplement kullanımını oldukça azalttım ve bundan da son derece memnunum.

RaJeV;

Whey kullanmayınca nasıl bcaa ve creatine boşa gidiyor bana izah edebilir misiniz? Demişsin ama bu sonuca nasıl ulaştın anlamadım. Çünkü ben böyle birşey ima etmedim.

Günde 4 öğün 30-40g protein alan bir insan için wheyin önemi nedir? Dilersen wheyin önemini sana özel mesajla anlatayım.

Çünkü yeterince off topic oldu.

Bundan sonraki tartışmalarımıza da pm de devam edelim.

Moonster ve tdnh123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş