Xp Göçtümü Acaba???

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve guardbody tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Arkadaşlar teknoloji cahilliğim yine başıma iş açtı.yeni aldığım bilgisayarda dün akşam sağ alt köşede uyarı çıktı.xp güncelle diyor.okeyledim ve birşeyler yüklemeye başladı ve yeniden başlat dedi.başlattıktan sonra ise yazılımın kanuni olmadığını,korsan yazılıma karşı dikkatli olmam gerektiğini falan yazdı ama ana ekran benim şu anda saiyah.masaüstü simgeleri yerinde.diğer herşeyide kullanıyorum.açılışta yine xp olarak ekran açılışı beliriyor fakat eski ekranım yok.sağ altta yıldıza benzer bir simge çıktı ve tıklayınca 4 şık yazıyor xp ayarları ile ilgili ve her birinde açık diyor.masa üstü görünümünde ise ekrabın sağ alt kısmında sabit bir görüntü var ve ondada korsan yazılıma karşı dikkatli olun diyor.ne yapmam lazım.xp yeniden yüklersem C'deki herşey formatlanacakmı?ayrıca şu anda herşeyi zaten yapıyorum.xp yüklemezsem ne olur?

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu problem korsan office yazılımları kullanınca da çıkıyor.
    Özellikle windows güncellemeri açık olunca, bazı güvenlik güncellemeleri korsan yazılımları tespit etmek üzerine.

Korsan office programları tespit edilince sizinkine benzer yıldızlı uyarılar çıkıyor bir süre.
    Daha sonra ise ofisi hiç kullanamaz duruma geliyorsunuz.

Windows yazılımının korsan olmasının yaptırımı da siyah ekran heralde.
    İleride orjinal yazılıma geçilmezse başka problemler de çıkabilir diye tahmin ediyorum.
    Sahte Office programlarında açılmama yaptırımı uygulandığı gibi...

guardbody bunu beğendi.
  3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bugün çözüm olarak format atmayı dneyeceğim.ardındanda bilgisayardan başlangıç türünü devre dışı bırak ve hata bildirimini kapat komutlarını işaretleyeceğim.bunun haricinde ise işe yararmı bilmem ama legal xp programı ile benim korsanı legale çevirmeyi planlıyorum.bunlar ile ilgili önerileriniz veya ekleyeceğiniz durumlar olursa bekliyorum.

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    format işe yaramayacak sayın guardbody

microsoft sizi black list e almış durumda. formatta atsanız sorun halledilemeyecek korsan yazılım kullanıyorsanız int kapalı olmalı yada etik olarak orjinal alınız şuan okadarda pahalı değil.

guardbody bunu beğendi.
  5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Modem, bilgisayardan sökülmüş bir şekilde format atılmalı. C'deki bilgiler gidecektir. Yedeğini almalısınız.

guardbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş