Workout/Calisthenics günlüğüm

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Arkadaşlar herkese selam, uzun bir süredir forumda yoktum bazı nedenlerden dolayı. Önceden irtibata geçtiklerim bilirler, street workout yaparken bir dönem boksa geçmiştim(dolayısı ile calisthenics'i bırakmıştım). Şuanda boksu ailevi nedenlerden dolayı bırakmış bulunmaktayım. Yaparken 64 kiloda dövüşecektim çok kilo vermiştim/düşmüştüm yani. Şimdi madem boksu da bıraktım, street workout/calisthenics e tekrardan başlama kararı almış bulunmaktayım. Yaşadığım yerde bir street workout parkı bulduğumdan dolayı, artık calisthenics antrenmanlarımı bu parkta gerçekleştireceğim. Her antrenmanımı bir bir buraya aktaracağım. Boksu bıraktıktan sonra azıcık kilomu toparlamaya çalıştım şuan 67 civarındayım fakat boy uzun olunca yetersiz baya bir.

Street Workout/Calisthenics e en temel hareketlerle başlayacağım. Geniş tutuş barfiks, paralel bar dips, şınav ve ayrıyeten abs çalışacağım. Şuanki amacım bu hareketlerde(egzersizlerde) uzmanlaşmak, tekrar sayılarını artırmak ve "TEMEL" yapmak. Sonrası daha eğlenceli olacaktır.

Evet arkadaşlar şuan iş yerindeyim bugün eve geç dönebilirim bundan dolayı bugün büyük ihtimal başlangıcı yapamayacağım. Yarından itibaren tüm antrenmanlarımı buraya aktaracağım. Görüşmek üzere ;)

sthammer ve freud bunu beğendi.
  2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bugün ne yazıkki planladığım gibi gitmedi bazı şeyler parka gidemedim tüm günüm ders çalışmakla geçti fakat evde kalmama rağmen bi hamlığı atmak adına da olsa azıcık bişeyler yaptım biraz şınav, biraz plank, biraz barfiks, biraz squat. Azar azar ama olsun. Yarından itibaren parka giderek daha kaliteli ve iyi antrenmanlar çıkaracağım. Bu arada beslenme konusunu da düzene sokmuş bulunmaktayım neredeyse, o yüzden mutluyum. Herşey yavaş yavaş

3. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    73
  4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Hayır yapamıyorum, herşeye en baştan başladım daha var öyle şeylere :rolleyes:

5. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    73
    peki bu hareketleri nereden nasil ogrenip uyguluyosun hic etrafimda workoutla ilgilenen yok merak ediyodum gunlugune dadandim :)

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Estağfurullah, elimden geldiğince yardımcı olurum. Street Workout özünde öyle çok karmaşık teknik içeren bir "spor" değil bana göre. Planche nin bile tekniği ve öğrenme şekilleri bellidir. Bazı şeyler de biraz fantazi ürünü oluyor burda genelde yani bir sınır yok çünkü, insanın tek rakibi kendisi. Ha hiç olmadı internette youtube' da yüzlerce tutorial var bütün hareketler için, istenmediği kadar hemde :)

SemihCebraiL bunu beğendi.
  7. abdo

abdo Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Youtube'da Brendan Meyers, Brandon Carter gibi calisthenicsçileri takip edip onların tutoriallarını izleyebirsin. Ciddi faydası oluyor adım adım anlatıyorlar.En temel hareket olan muscleup'tan başlayarak yavaş yavaş bütün hareketleri kavrayabilirsiniz.

SemihCebraiL bunu beğendi.
  8. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    İlk antrenmanımı yaptım bugün. Kısaca bir bahsetmek gerekirse,

4 set pull ups
    4 set push ups
    + ABS çalıştım.

Detaylara gelecek olursak, barfikste ilk set klasik tutuş yaptım yani omuzlardan biraz daha geniş eller karşıya bakacak şekilde, daha sonra dar tutuş eller bana olacak şekilde, daha sonra da orta tutuş fakat ellerin teki karşıya teki bana bakacak şekilde yaptım son iki seti. Elleri değiştirerek tabi. Daha sonra şınavlar vardı, ilk set klasik omuz genişliğinde kollar içeride, ikinci set geniş, üçüncü set dar, sonuncuda ise yine klasik yaptım. Hepsini tüm egzersizleri maksimum tekrar yaptım, maksimumun ötesinde diyelim hatta zira, artık kollar kaldıramayacak/çekemeyecek vaziyetteyken nizami şekilde ekstra yavaş da olsa 2-3 tekrar çıkardım e doğal olarak kollar mollar herşey gitti çok iyi geçti. Daha sonra abs yaptım biraz, dip barında mekik ve leg raise ekstradan da PLANK yaptım fakat hava çok aşırı sıcaktı bunaldım abs yi bırakmak zorunda kaldım yani azıcık ucundan çalıştırmış oldum sadece. Birdahakine ya geç saatlerde gideceğim yada başka bir çözüm bulup tam antrenman çıkaracağım karın konusunda da :) Ha bir de bugün ilk diye kolları bitirmek istemedim tam anlamıyla, fakat yarından itibaren(ağrı olmazsa) rutinime dips ve squatı dahil edeceğim. Şimdilik bukadar

9. abdo

abdo Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Pull-up lar dışında da biraz omuz çalıştırırsan faydalı olur. Malum barda sürekli çalışıyorlar.

10. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    @abdo Teşekkür ederim aslında doğru söylüyorsunuz ama şu aşamada mümkün değil, zira şuan "basic" egzersizlerle uğraşmak durumundayım :) Diğer türlü omuz için olan hareketler de bu "temel" i inşa ettikten sonra gelecek. Şu aşamada/seviyede yapmam mümkün değil maalesef ama mesela sık sık handstand çalışıcam yaklaşık 2-3 aya kadar oturturum onu gibime geliyor. Mesela o olduğu zaman tamamdır calisthenics te belki de omuzlar için en iyi egzersiz handstand push ups tır. Daha sonra planche, human flag vs. Ha şu anda da omuzlarım tam olmasa da çalışıyor, barfiks ve özellikle şınavla dips değişik bölgelerini çalışır delta ların. Kısaca, şuanki amaç sadece temel atmak, başlangıç...

Bugüne gelecek olursak, her yerim(karın, sırt/kanat, göğüs, önkollar vs) ağrıdığı için rest günüm bugün. Bakalım belki yarın geçer ağrılarım geçerse tam gaz devam

11. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba,
    Güncel tutabilirseniz takip etmek isterim günlüğünüzü. Calisthenics work-out benim de ilgimi çekiyor.

12. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    Beyler istanbul bahcelievler-sirinevler tarafindayim. SW ile ilgileniyorum face den bi cok arkadasla irtibatim var sw hakkinda. Sorulariniz veya onerileriniz varsa ozelden mesaj atin yapalim biseyler dayanisma sart :)

13. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    Bocam ne oldu senjn gunluk takipteydik?

Sayfayı Paylaş