wing chun antrenmanı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve BeytullahY tarafından 15 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BeytullahY

BeytullahY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Merhaba dostlar,
    Ben normalde haftada 3 gün wing chun yapıyordum.Günler şu şekilde idi, salı,perşembe,cumartesi. Lâkin perşembe günü okul saati ile çakıştığı için akşam wing chun antrenmanına katılmak yerine ağırlık kaldırıyorum.
    Sorum tek bir yanı mı çalıştırayım ? Örneğin sadece göğüs hareketleri. Diğer haftalar da sadece sırt, kanat gibi ya da bir antrenmanda çeşitli yerleri mi çalıştırayım ?
    Teşekkür ederim :) iyi günler ..

2. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık kaldırdığın gün full body yaparsan daha iyi olur benim görüşüm

3. Barbaros Selik

Barbaros Selik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haftada 1 gün ağırlık idmaninin vücuduna bi faydası olmazda güç yada dayanıklılık idmani yapabilirsin yada haftada 2 güne çikarabilirsen tüm vücut(full body) antremanini şiddetle öneririm.program falan istersen kendime çok güzel bi program hazırladım 3 günlük tüm vücut idmani için mesaj atarsan özelden yardımcı olurum.

4. BeytullahY

BeytullahY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Aynen öyle yapıyorum hocam akşama kalmıyorum yani.

Hocam maalesef arttıramam günleri.Pek faydası olmaz diyorsunuz yani.Peki önerebileceğiniz bir şeyler var mı ?

5. Barbaros Selik

Barbaros Selik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    wing chunda bildiğim kadarıyla güçten çok hız ve dayanıklılık önemli.o yüzden düşük ağırlık yüksek tekrarla dayanıklılık antremanı yapabilirsin.ama yok dersen bana güç lazım o zaman düşük tekrar yüksek ağırlıkla güç antremanı öneririm ama güç antremanında sakatlanman daha kolay olur yeni başladığın için o yüzden kendin karar vermen lazım.ayrıca dediğim gibi amacın ne olursa olsun çok fazla yararlı olmaz haftada 1 ağırlık antremanı.hatta şuan aklıma geldi eğer ağırlık çalışmak istediğin yer uygunsa crossfit yapabilirsin sanırım en mantıklısı bu olur senin için.

6. BeytullahY

BeytullahY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Çok teşekkür ederim .:) çok yardımcı oldunuz

7. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Ters piramit setleri Boksörlerle yapılan araştırmalarda çok etkili ve işe yaradığı , vuruş gücünü artırdığı görülmüştür. Bu nasıl yapılır ?
    1.ci set ;;; 1 - 2 tekrar yapabileceğin bir ağırlıkla 1 yada 2 tekrar , bu sana patlamalı güç verir
    2 ci set : 4 tekrar yapabileceğin ağırlığa geç ,
    3 cü set : 6 tekrar ağırlığına geç
    4 cü set : 8 - 10 tekrar ağırlığına geç
    bunu Bench pressle yap , ben şöyle yapardım 94 kg - 1 tekrar , 10 kg çıkartıp 84 kg'ya sonra 10 kilo çıkarta çıkarta 44 kg ya kadar inerdim .
    bunu bench presle yap , zira Yumruk atama hareketinin aynısı dır , ama omuz hareketlerinde deneme , sakatlanabilirsin ,
    Elle 3 - 5 kg dambıl alıp yavaş yavaş yumruk atma da vuruşu güçlendirir , Çinde ve Japonya'da uygunan bir teknik tir.
    Yumruk atma üst gövde işi olduğundan , tek ağır bir bench press - gögüs antremanı işini görür ,
    saygılar

8. BeytullahY

BeytullahY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Hocam öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Gayet iyi bir şekilde anlatmışsınız.
    bench press yerine dumbbell bench press yapsak olur mu ?

9. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    estafirullah hocalık kim biz kim ? vaktinde millete antreman yaptırdık ama neyse,
    forma nadir girdiğimden mesajınızı yeni görebildim ,
    dumbbelle bench press olmaz , yapmayın , bar kullanın ,
    ilk sette 1 -2 kaldırış yapacağın bir ağırlıkta mesela 94 kilo ile çalışman lazım ,bu kadar ağırlıkta iki kolunu barla dengelemen lazım , yüksek ağırlık bir yere asılı olmalı ,
    bunu dumbelle yapayım dersen 47 kiloluk 2 dumbell bulman lazım , bunu da salonda
    bulamazsın , bulsan da kaldırıp pozisyon alamazsın , sakatlanmak için bire birdir
    velhasıl bu çalışma mantığı barla olur ,
    bu çalışmayı 3 ay boyunca yap , yumruk gücün ciddi bir biçimde artacak , salonda rakiplerinde
    bunu fark edecekler ve sen birşeyler mi yapıyorsun ? özel bir çalışmamı yapıyorsun diye soracaklar ,
    tabi bu çalışma vuruş gücünü artırır , hız vermez , o sonraki çalışma , önce yumrukta vuruş gücü artırılır , sonra hızı artırılır, o kısma gelince özel bir çalışma veririm , saygılar

10. BeytullahY

BeytullahY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Çok teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş