Whey'le beraber glutamin, bcaa, aol gerçekten gerekli mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ozzy tarafından 2 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Başlık ne kadar açıklayıcı oldu bilmiyorum ama karakter kısıtlaması olduğundan bu şekilde açabildim. Bahsettiğim konu whey proteini kullanırken yanında ekstra olarak bcaa, arginine-ornithine, ve glutamine kullanmanın gereksizliği. Bu ürünlerin değerlerine bir göz atalım

Optimum Nutrition
    BCAA 1000

Serving Size: 2 Capsules

L-Leucine 500 mg
    L-Isoleucine 250 mg
    L-Valine 250 mg

Recommended Use: As a dietary supplement take 2 capsules 1-3 times daily or use as directed by a licensed nutritionist or physician.

önerilen kullanıma göre bu ürünü günde 3 kez kullandığımızı var sayalım bu durumda:
    L-Leucine 1.5 g
    L-Isoleucine 750 mg
    L-Valine 750 mg

..almış oluyoruz

Universal Nutrition
    GH Max

Serving Size: 6 Tablets

L-Arginine (as L-arginine pyroglutamate) 5 g
    Ornithine: (as L-ornithine alpha-ketoglutarate) 2.5 g

bu üründen de günlük önerilen miktara göre 5g arginine 2.5g ornithine alıyoruz.

Glutamine için değer tablosuna sanırım gerek yok o da başlı başına bir amino acid ve günlük kullanımı 5-10 gr arasında. Peki şimdi de bir whey proteininin 100 gr daki ortalama içeriğe bakalım.

Average Amino Acid Profile Per 100 Grams of Protein:
    L-Leucine 10.5 g
    L-Isoleucine 8.4 g
    L-Valine 6.0 g

L-Arginine 2.3 g

L-Glutamine 17.2 g

Ortaya çıkan bu tabloya göre BCAA ve Glutamine'i dışarıdan almaya gerek kalmadığı gibi fazladan tüketimi söz konusu. Arginine de 2.7 gr eksik, L-ornithine yok.

Benim bu hesaptan anladığım bu tarz bir whey proteini kullanırken yanında tek eksiğin çok az Arginine ve Ornithine olduğu, BCAA ve Glutamine in hiç bir şekilde gerekmediği. Sonuç burda bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Re: Whey'le beraber glutamin, bcaa, aol gerçekten gerekli mi

Eğer Glutamine içeren bir whey protein kullanılıyorsa glutamine kullanılmayabilir.

BCAA ise diyet doneminde kasları korumak için kullanılır. Her zaman her yerde protein tozu içemeyeceğin için yanında BCAA tabletleri taşımak her 2 saatte bir aç karnına bunları yutmak daha kolaydır...

AOL konusuna gelince; Arginine ve Ornithine aminoasitlerinin yalnız başına alındıklarında etkili olduğu söyleniyor fakat bunun ürünü satmak için çıkarılmış bir söylenti olabilir.. **GH-MAX ürünü gerçekten etkili..

Sonuç olarak; Eğer glutamine içeren bir protein tozu kullanılıyorsa maddi durumunda elvermiyorsa, sadece WHEY kullanılabilir.. Eğer biraz daha paran varsa GH-MAX ı tavsiye ederim.. BCAA ile Glutamine almana gerek yok.. AOL ile GH-MAX'ın farkı dozajı... GH-MAX daha ucuza geliyor mg hesabına vurunca..

3. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit

Benim de bahsettiğim tam olarak bu dexterrr, hemen hemen bütün protein tozlarında bu değerler geçerli. 100 gr kullanıldığında glutamin ve bcaa için günlük önerilen miktarın üzerine bile çıkılabiliyor. GH Max i daha önce whey, creatine ve tribulusla beraber kullandım inanılmaz anabolik etki yapmıştı, whey'deki arginine ornithine açığını kapatmak için iyi seçeneklerden bir tanesi.

Merak ettiğim bir şey var Ornithine in rolü nedir, o da GH tetikleyicilerden biri mi? Mesela sadece AAKG kullansak nasıl olur? L-Ornithine i tek başına satan tek firma GNC onun da değerleri yetersiz gibi gözüktü, onun dışındakiler GH Max gibi kompleks ürünler.

4. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73

*Merak ettiğim bir şey var Ornithine in rolü nedir, o da GH tetikleyicilerden biri mi?

-Arginine ile Ornithine'in ikisinin birlikte alınmasının GH salgısını arttırdığı söyleniyor benim bildiğim şey bu.
    ''Ornithine büyüme hormonu ve insülin benzeri büyüme faktörü gibi doğal anabolik hormonların salgılanmasını düzenler.'' yazıyor ornithine için..

*Mesela sadece AAKG kullansak nasıl olur? L-Ornithine i tek başına satan tek firma GNC onun da değerleri yetersiz gibi gözüktü, onun dışındakiler GH Max gibi kompleks ürünler.[/quote]

-GNC'nin ürünlerini tavsiye etmem hem dozajları düşük hemde fiyatları pahalı.. AAKG (Arginine Alpha Ketoglutarate) ise; damarları genişletiyor kaslara daha fazla oksijen daha fazla mikrobesin taşıyarak hücre yenileme hızının artmasına ve antremanlarda kuvvet artışına neden oluyor.. AAKG tavsiye edebileceğim bir ürün.. 60 günden sonra en az 2 hafta ara verilmeli alımına..

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    NO-XPLODE tek gecerim gerisi hikaye... kullanın ne diyecegimi anliyacaksınız

6. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Pump NO-XPLODE derken nox3 lerden mi bahsediyorsun yoksa özellikle BSN NO-XPLODE'dan mı?

7. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    BSN NO-Xplode

BSN NO-xPlode, vitamin-mineral + LCM + AAKG + Creatine Ethyl Ester ve daha bircok mikrobesinden oluşan kombine bir ürün.. Özellikle BSN NO-xplode'u tavsiye ettiğini düşünüyorum.. ;)

8. Woot

Woot Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / L.A
    Controlled labs'ın Purple Wraath'ı tam aradığın şey netrition'da bulabilirsin.Eğer bunuda kaliteli bir NO ile beraber kullanırsan tecrübelerime dayanarak inanılmaz etki görüceğinin garanti ederim.NO'yu antremandan önce Purple Wraath'ıda antreman sırasında bol suyla tüketirsen güzel performans alırsın.Ama ikisinide bıraktıktan sonra kendini eski haline göre çok kötü hissedip moralin bozulabilir aklında olsun.

9. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73

benim moralim en cok NO'yu bırakınca bozuluyor.. Damarlar eskiye gore daralıyor..Güç kaybı oluyor.. :cry:
    ama herseye ragmen NO'yu seviyoruz :D

10. donatello

donatello Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Peki NOX kullanımından sonra etkisi hiç kalmıyor mu ? mesela damarlar???

11. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    tabiki zorlanmadan oturu damarlar cok az genişliyordur ama ben farketmiyorum... Eskiye göre damarlarım çok daha geniş tabiki.. Ama bıraktıktan sonra arada fark belirgin oluyor.. Etkisi 2. hafta max oluyor 5. haftadan sonra etki azalıyor sanki...

12. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    konunun üzerinden 2.5 yıl geçmiş neredeyse ama tam anlamıyla cevap verilmemiş. yeni başlayanlar ve belli bir süredir vg sporuyla iligili olanların en çok kafasını karıştıran konudur. bence güncel tutulup gerçekten bu konuda bilgisi olanların cevap vermesi gereken konuweightlifter

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:08 ----------

pardon 4.5 yıl geçmiş yaa mağaradan yenimi çıktım neyim:eek::D

13. Eser E

Eser E Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu hala açıklıga kavuşmamış benimde merak ettigm şey örnegn : ON Whey da 1 servisda 6 Gr Bcaa 5 Gr Glutamine vardı sanırım günde x2 servis aldıgıız varsayarsak bu değerler günlük oranı karşılıyor. Yanında bcaa ve glutamine takviyesine gerek varmi ? Ayrıca yine buna benzer olarakta Mp Assault ( Eski formul ) da 5 Gr Creatin 5 gr civarı bcaa oldugumu duymuştum yani bunuda 1 servis alıyorsak. Bu 2 ürünün yanında bcaa , glutamine ve creatine almaya gerek varmı sizce

14. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Optimum gold wheyin içeriğinde glutamin bulunmuyor. Kaynak ::::: Protein Tozları ve Glutamine Oyunu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Beslenmeni iyi yaparsan hiçbirine ihtiyacın kalmaz. Belki ileride kreatin ve multivitamin desteği kullanabilirsin.

Sayfayı Paylaş