WHEY ve GAINER aldık. Beslenmeyle iyi bir vücut şart + Fotoğrafım da var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xelanik tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar bugün GNC ye gittim.

Aklımda OPTİMUM WHEY ve OPTİMUM GAİNER almak vardı içeri girdiğimde OPTİMUM WHEY vardı fakat GAINER yoktu. GNC'nin PRO PERFORMANCE 2200 Weight Gaineri vardı. 3 al 2 öde kampanyasından yararlanarak 1 Kutu Whey OPTİMUM(2.7kg), 2 kutu GNC GAİNER(2.7kg) almış bulunmaktayım. Acaba GNC ürünü alarak hatamı yaptım diye düşünürken eve geldim ürünleri 1 gram başına düşen besin değerleriyle karşılaştırdığımda GNC GAİNER, OPTİMUM GAİNER'a oranla daha yüksek değerler verdi.

Her neyse arkadaşlar elimde sonuç olarak 2 kutu gnc gainer 1 kutu optimum whey protein var.

Yaşım 17. 95 Doğumluyum. Bu sporu 10-11 aydır yapıyorum. Başladığımda 187 boy 55 kiloydum.
    Doğal beslenmeyle 4. ayımda 67 - 68 kiloya ulaştım. ve yaklaşık 6 aydır kaldım o kiloda. Kas kalitem artıyor fakat hacim alamıyorum.

Buda fotoğrafım soldan sağa doğru gelişme sırasıyla :)
    ( Kafayı shopladık ama mazur görün artık :) )

Sabahları kalktığımda kusuyordum 1-2 aydır. Bu hafta endoskopi oldum ve mideye giden bir boru normal insanlarda x genişliğindeyse bende 1.5x genişliğindeymiş. Reflümü gastritmi tam hatırlamıyorum ama böyle bir rahatsızlığım varmış. 3-4 gündür ilaç tedavisine başladım. Hayırlısı.

Beslenmemi bu ürünlere güvenip kesinlikle aksatmayacağım. Herşeyin farkındayım. Gerekli çoğu bilgiyi biliyorum. Okumayı araştırmayı seviyorum.

Fakat şuanda rahatsızlığımdan dolayı sabahları birşey tüketemiyorum. Meyve suyu süt içsem bile bu bana dokunuyor midemi bulandırıyor ve kusuyorum.(Yavaş yavaş azalmaya başladı ama en azından sütle ilaçlarımı alıyorum sabahları artık.)

Nasıl bir beslenme programı izlemeliyim. Bu forumda bir çok lamer olmasına karşılık bir o kadar da bilgili bu sporu canı gönülden yapan insanlar var.

Sabah 7:30 Öğlen 12:30 arası okuldayım.
    Akşam 6:30 gibi antremana gidiyorum.
    Midemden dolayıda saat en geç 9 gibi yemek yemeyi kesmem gerekiyor yoksa hazımsızlık yapıp sabaha kusuyorum.

YUMURTA KESİNLİKLE YİYEMİYORUM. Kusma sebebi :)

Yanlış anlaşılmasın nazlı bir insan değilim sınırları zorlamayı severim. Tiksinmem birşeyden. Ağız tadı aramam ama yumurta beni bitiriyor. Rahatsızlığımda cabası :) Birazda psikolojik tabiki.

Beslenebileceğim ürünler
    -Tavuk göğüs eti
    -süt
    -pilav
    -makarna
    -patates
    -muz,elma
    -kuruyemiş(şuanda tüketemem ilaç tedavisinde doktor reflü diyeti verdi kuruyemiş yasak)
    -yulaf ezmesi
    -meyve suyu(reflü diyetinde yasaklı gıdalardan. şuan için kullanamam)
    -yoğurt
    -artı olarak gainer ve whey protein

Örnek bir programda verebilirim eksiklerimi siz görürseniz düzeltip uyarabilirsiniz ya da daha iyisini önerebilirsiniz.

Sabah kalktığımda yulaf100gr + süt300gr
    Öğlen okulda 3.tenefüs gibi haşlama patates1adet + 200mlsüt
    Eve geldiğimde pirinç pilavı1porsiyon + 100gr tavukhaşlama + yoğurt
    2 saat sonra antreman öğünü pirinç pilavı1porsiyon + tavuk+gainer
    antreman
    antremandan hemen sonra whey protein
    yarım saat sonra pirinç pilavı1porsiyon + 100gr tavuk+elma suyu

yatmadan 3 saat önce 100gr yoğurt yada lor hangisi varsa

son sorularım gnc gainer alarak hatamı yaptım değiştirebilirim faturasını atmadım. ama dediğim gibi ürün içeriği optimum gainera göre daha yüksek.
    gainer ve wheyleri beslenmede nasıl kullanmalıyım
    hatalı gördüğünüz yerleride uyarınız :)
    ve hacim olarak haftada kaç gün ve nasıl bir antreman düzeni izlemeliyim. haftada 6 gün dahi gidebilme ihtimalim var :)

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM BU KADAR OKUDUYSANIZ BİLE GÖZLERİNİZE, KALBİNİZE SAĞLIK.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:51 ----------

Ölçülerimide eklemek isterim.

Şuanda

kol 34
    omuz 120
    göğüs 100
    bel 78
    bacaklarım aşırı zayıf ( idmanlarda hiç aksatmadım ağır kilolarlada giriyorum fakat boyuma göre kilom az olduğu için aşırı zayıf duruyorlar )

Tekrardan teşekkür ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:54 ----------

Genetiğim hakkında da yorumlarınızı duymak isterim :)

2. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada hala kutusunu acmadim hicbirinin sizin tavsiyeleriniz dogrultusunda kullamayi dusunuyorum

3. brhmcr

brhmcr Guest

Genel anlamda beslenme tekniğini anlamış gözüküyorsun. Sabah kalktığında güne yarım porsiyon whey ve yarım porsiyon gainer ile başlanabilir.

Geri kalan yarımşar porsiyonlar da hemen idman sonrası alınır. İdman öncesi gainera gerek yok. 2 saat önce saglam bir öğün işi görür. Gece yemek yiyeyemen gün içinde gramajları arttırmana neden olacak. Daha önceki aylardaki besin makrolarına bakarak karboyu artırman gerkiyor ki kilo alımın devam etsin ancak zaten gainer bu işi görecek. Gainer konusunda kontollu git derim yani gözlemle yag tutmanı.

GNC kötü bir marka değil o yüzden pimpiriğe gerek yok.

Klasik bir ektosun, zor yağlanırsın ancak kas gelişimin de yavas olacak sabır lazım.

Haftada 4 gün idman işini görecektir. 4 günlük idman günlüklerinden veya ilgili bölümlerden yararlanabilirsin. İlerde tüm bölgeleri ayırıp 5-6 günlük sisteme geçebilirsin ancak ekto olarak ne kadar çok dinlensen o kadar işine gelir.

GNC gainerda creatine var mı bilemiyorum çünkü besin değerlerine ulaşamıyorum varsa da 1 gram civarıdır.

Bir mono creatine edinip idman sonrası gainer + wheyin içine 5gr karıştırabilirsin. Kilo almanda ve recoverinde etkili olacaktır.

Boş günlerinde sabah gainer + creatine içersin.

4. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cok tesekkur ederim izninle ilave sorunlarim olacak.

Aldigim gainerlar tanesi 2.7 kg civarinda. Urun uzerinde 3scoop yaklasik 360 gr alin yaziyor tek servisde. Bu bence fazla degilmi? Boyle olursa urun 7-8 gun icinde bitiyor. Sence gunde kac gram almaliyim gainer.

Ayrica antremanin hemen sonrasinda yarim gainer yarim whey al demissin. Antreman sonrasinda onemli olan wheyi biran once yipranan kas dokularina iletmek gerekmezmi. Wheyi meyve suyuyla yada gainerla beraber alirsam wheyin emilim surecini etkilemezmi?

Ayrica hacim icin haftada bir kas grubunu kac kere calistirmak gerekir. 4luk antreman sistemi dedigine gore 1 defa diyorsun sanirim. 4 luk idman sistemlerinde en tavsiye ettigim sistem nedir acaba link ile paylasirmisin.

Kusura bakma bu sorular belkide milyonlarca kez sorulmusdur forumda. Cevaplanmistir. Amacim kesinlikle armut pis agzima dus degildir. Sadece kendi vucuduma gore en iyi cevaplari ariyorum. Senin gibi deneyimli birini bulmusken birakmak olmaz :)

Verdigin cevaplar icin emegine yuregine saglik

5. brhmcr

brhmcr Guest

3 scoop bir servisse cok degil ortalama 500-600 kalori eder zaten gainerdaki amac bu.

Idman sonrasi whey alma zorunlulugun yoktur tam aksine proteini insulin tasir gainerda insulin yukseltir.

Aklindan cikarma gun icinde pzoitif azot dengesi saglanirsa istersen idmandan sonra hic whey vs alma. Bir miktar karbo al yeter.

Link paylasmayacagim cok armut dus olur. Hafta da 4 gun gidersin.

Gogus - Triceps - karin
    Sirt -biceps
    Bacak- karin
    Omuz -kalf

Kotu bir sistem degil.Hacim icin sistem diye birsey yoktur.Herkesin kendine uyan sistem vardir. SEt aralari hacimde uzun tutulur ve definede kisaltilir daha cardiovascular bir idmana donmesi icin, antreman bilgisi ise okumadan ogrenilecek veya denemeden ogrenilecek birsey degil. Boyle basla kendin gordukce degistireceksin.

6. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki hacim icin set aralari uzun tutulurki guc toplayip seti iyi bir sekilde cikarmak icin. Peki birde su olay var kilo almak isteyen kisi 1 saatte idmanini bitirmelidir diye ben 2 bolge toplam 8 hareket dorder setten birer dakka arayla idman yaptigimda en az birbucuk saat suruyor cogu zaman 2 saat. Bu konusaki dusunceleri n nedir acaba

Sayfayı Paylaş