Whey Protein'mi Gainer'mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Philadis tarafından 13 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle Selamlar,İsmim Murat 16 yaşındayım bu sporu yaklaşık 5 aydır yapıyorum fakat pek gelişme kaydedemedim yani burada görünen 5 aylık değişim isimli konulardaki gibi mesela :) Biliyorum genetikte etkili ama..

Bilgilerimi yazayım size:

Boy:175
    Kilo:62-65 arası değişiyor
    Body Fat:%12-14 arası
    Artık bir supplement kullanmalıyım diye düşünüyorum fakat bu Gainer'mı olmalı yoksa Whey Protein'mi ona karar veremedim.Önceden böyle bi konu açılmışsa da göremedim kusuruma bakmayın..

Şimdiden teşekkürler..

2. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Bişey sormak istiyorum sadece merakımdan neye göre karar verdin suplement işine?

Philadis bunu beğendi.
  3. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Salondaki Hocam programımı değiştirirken sordu kullanıyormusun bişey diye bende hayır dedim.Daha sonra da artık kullanmam gerektiğini düşündüm çünkü beslenmem çok sıkıntılı.Spor'a gittiğim zamanlar 90-100 gr anca alıyorum,Off zamanlarda ise 50-60gr alıyordum bu zamana kadar.Artık daha dikkatli beslenmeye ve supplement takviyesine gerek duydum

4. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    hardline 908 grm 3 whey matrix al 90 tl civarı

5. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam spordaki arkadaşlara,abilerimede danıştım da onlar Hardline ürünü kullanma da ne kullanırsan kullan tarzı yorumlar yaptı nedenini bende bilmiyorum ama sağol dikkate alıcam yorumunu

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hoca dükkanda toz satıyor mu?

7. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok satmıyor

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    gelişme kaydememiş olmanın bir çok sebebi olabilir. mesela günde 50 gram protein.. gibi. geri kalan açığı keşke yine beslenme ile kapatsan ama yine de sen bilirsin. 50 gramı yemekle alıp, 80 gramı da takviye ile tamamlamak bana pek doğru gelmiyor.

9. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim spor oldugu günler sıkıntım yokta off günlerde var.Gelişme kaydetmedim değil tabii ki de 5 aya göre bence az bir gelişme kaydettim.Pazartesiden itibaren her gün 2 öğün tavuk+pilav yemeye başlayacağım zaten,spordan sonra da proteinimi alsam fena olmaz gibi :)

Son düzenleme: 13 Kasım 2014
  10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ne kadar doğru yapıyorum bilmem ama, 3 ay önce 1 kutu protein tozu aldım. hala bitmedi. 300 gr kadar kaldı. israf olmasın diye çöpe atmyorum. bitince katiyen bir daha almayacağım. fazlasıyla pahalı. gereksiz bir harcama. her gün 1.5 saat hayvan gibi çalışıp her gün tavuk yumurta peynir pilav makarna yiyip de hala gelişememiş olmamın sebebi o toz ise, o zaman tavuğu yumurtayı peyniri bırakıp toza yumulalım. ben açıkçası tozsuz takviyesiz bir şekilde sporumu yapmayı düşünüyorum. Allah ömür verdikçe 50 sene de yapmayı düşünüyorum. işim gücüm yok 50 sene toz mu kullanacağım :) yarışmaya müsabakalara girmek gibi bir niyetim de yok. kullanana da saygım var ama...

Philadis bunu beğendi.
  11. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle sana saygı duyarım ama dediğim gibi öğrenci olduğum için çok imkanım yok yemek olarak.Maddi olarakta bence Toz daha ekonomik ileri vadede.Her gün tavuk göğsü-ton balıgı vs. almaktansa.Tabii ki normal öğünümü yiyeceğim ama bir supplement te denemek istiyorum en azından bitene kadar bir kutu.Sadece Gainer'mi Protein mi ona karar veremedim :)

Sağol ilgilendiğin için

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hayır, toz daha ekonomik olmuyor. bir konu altında ben bunun tek tek hesabını çıkardım. günlük 150 gram proteini tavuk balık yumurtadan alırsan, ayda 200 lira . tozdan alırsan, 400 lira gibi bir miktar çıkıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2014 ---
    ama sen kafaya koşmuşsun bu tozu :) istesem de engel olamam. al bari :) parana yazık ama

13. Philadis

Philadis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ama ben anlatamıyorum günde tek ölçek içicem diyorum oda 25-30 grama denk geliyor.Ben günde 80 gramı tozdan almayı planlamıyorumki böylece toz daha uzun sürede bitmiş oluyor.Denemeyi gerçekten de kafaya koydum valla bi denemek istiyorum ne diyim :D

Sayfayı Paylaş