whey proteindeki bca glutamin yeterlimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve spor tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Her markada varmı bilmiorum ama benim kullandığım whey proteinde bi miktar bcaa ve glutamine mevcut.her ölçek günlük ihtiyacımın 3 de 1 ini karşılayacak kadar var diyebilirim.şimdi ben bcaa ve glutamine takviyesini ayrıcada alıyorum.whey den aldığım bcaa miktarını göz önünde bulundurupmu dışardan takviye miktarını ayarlamalıyım.yoksa o zaten whey haricinde almam gereken 10 gr olup proteinden alınan bcaa yı o hesaba hiç karıştırmamalımıyım.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bcaa dediğin L-lösin, L-Izolösin, , L-Valin isimliamino asitlerdir. Glutamine de bir amino asittir.

Yani bunlar proteinlerin yapı taşıdır ve her protein tozunda olurlar.

Ben hem proteinden hemde dışarıdan aldığım miktarıhesaplıyorum.

Nede olsa vücuda girmiş oluyor yanı wheyden alınıyor diye saymamak mantıksız olur.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında whey den alındığı için etki göstermez anlamında söylememiştim.sadece günlük alınması gereken 10 gr bcaa veya glutamin miktarı wheyden aldığımızın haricindekimi yoksa whey den aldığımız 5 gr bcaa ya takviye olarak 5gr dışardan almakmı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:56 ----------

bir çok yerde kullanım şekli veya supplement kombinasyonunu gördüğümde antremandan sonra wheyle birlikte bcaa alınması gerektiğini söylüyolar.aynı yazıda antremandan öncede bcaa söylüyo.bütün wheylerde bcaa olduğunu düşünürsek bu doz wheyle birlikte günde 15 e çıkmış oluyo.günlük ihtiyaçtan fazla.eğer antremandan sonra whey protein içiyorsanız ( tabiki içiyoruz ) antremandan sonra bcaa almanıza gerek yoktur. gibi bi yazıya hiç denk gelmedim o yüzden aklımı kurcalıo bu durum.

Sayfayı Paylaş