Whey protein yanına takviye supplement tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve volkankasar tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. volkankasar

volkankasar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Boyum 1.84 ve kilom 87, daha önce 2-3 er aylık dönemlerde fitness çalıştım ancak geçtiğimiz yıl içerisinde düzene koyabildim ve 1 yıldır düzenli olarak haftada 3 en kötü ihitmalle 2 kere sporumu yapıyorum. Kullandığım tek takviye antrenmanlardan sonra 1 ölçek Optimum Gold Whey. Ancak son 4-5 aydır kaslarımdaki hacim artışı tamamen durdu ve antrenmanlarda hiç kilo arttıramıyorum. Supplement takviyesini arttırmam gerektiğini düşünüyorum. Forumdan biraz araştırma yaptım, bazı arkadaşlar antrenman öncesi komplex amino asit (Universal 2700 vb) alınmasını, bazı arkadaşlar antreman öncesi BCAA (xtend vs) takviyesini bazı arkadaşlar ise whey protein ölçeğinin arttırılmasını ve aynı zamanda antreman öncesi alınmasını tavsiye etmişler. Hatta yatarken casein alınması yönünde tavsiyelerde var.

Açıkcası kafam oldukça karıştı, duran hacim artışını ve ağırlık arttıramayaşımı çözmek için whey yanına nasıl bir takviye yapmamı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler..

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    takipteyim,bakalim neler yazilacak :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. volkankasar

volkankasar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Hic tavsiyesi olan yok mu?

4. cagriceyhan

cagriceyhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Scivation Xtend kullanabilirsin BCAA agirlikli bir takviyedir hatri sayilir miktarda da gulutamin icerir 2500mg intra workout olarak kullanabilirsin.

5. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Supplementten ziyade yediklerini arttir.alacagn 5 gr bcaa yla hacim alamazsin.
    Kreatin alabilirsin ama

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İlk olarak gelişim durdu diye sonucu supplement ihtiyacına bağlamak çok çok çok yanlış bir düşünce. Ona gelene kadar antreman çeşidi ve yoğunluğu, beslenme düzeni, uyku düzeni, gündelik hayatınızdaki durumlar çok daha önemli. Bu hususlarda optimumu yakalarsanız zaten hiç supplement kullanmadan da her daim gelişim devam eder.
    Tabiki supplement kullanmayın demiyorum ancak eksik olan şeyin bu olmadığına emin olabilirsiniz. Günlük protein ihtiyacınız yeterli değilse ilk olarak whey takviyenizi 2 ölçeğe çıkarmanızı tavsiye ederim. Eğer yeterliyse strandart bir mono creatin çok işe yarıyacaktır. Xtend'de oldukça güzel bir ürün düşünebilir. Ancak bunları kullanıcınca antreman performansınız da arttırmanız gerekir ki kullandığınıza değsin. 2 üründe performansınıza etkili olacaktır, emin olabilirsiniz.

7. volkankasar

volkankasar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler...
    @Tun4 yani Universal 2700 yerine Xtend in performans arttırıcı etkisi daha fazla diyebilir miyiz?

8. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Universal denemedim bilmiyorum ancak xtend'in kullanımı bana daha cazip geliyor. Antreman boyunca yavaş yavaş aminoasit alımı yapıyoruz. Anında sindirilindiğinden direk kaslara gidiyor. Öncesinde ya da sonrasında alıma göre daha mantıklı geliyor bana. Yine de performans olarak aşırı bir etkisi olduğunu sanmıyorum(piskolojik etkisi dışında). Performans isteyen kişi ya pre-workout ya da creatin kullanmalı. Aminoasit daha çok kas yıkımını engelleme ve hızlı toparlanma için düşünülmeli.

9. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    gelişimin durduysa ki daha cok erken durması için seni bi adım öteye geçirebilecek sadece kreatin var....bcaa veya aminoasitler sadece senn proteinin gördüğü işi görücektir temel olarak...

10. volkankasar

volkankasar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenmemi düzene soktum denebilir artık. Sabahları 2 yumurta beyazı, bir bütün yumurta, süt ve lor ile kepek ekmegi yada yulaf; öğlenleri 200 gr civarı tavuk ve lapa ile akşamları da balık veya kırmızı et ile salata yiyorum. Ara öğün olarak da bazen yumurta ve yulaf ile yaptıgım krepler ile bezende ton balığı vs yiyorum.

Sizin tavsiyeleriniz ile antreman sonrası whey e ek olarak antreman sırasında xtend kullanmaya karar verdim. Peki bunların yanına bir supplement daha ekleyecek olsam sizce bu urun aksam yatarken almak için casein proteini mı olmalı yada kompleks amino, bcaa, glutamin yada mono kreatin mi olmalı?

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    ="volkankasar, post: 907134, member: 32535"]Beslenmemi düzene soktum denebilir artık. Sabahları 2 yumurta beyazı, bir bütün yumurta, süt ve lor ile kepek ekmegi yada yulaf; öğlenleri 200 gr civarı tavuk ve lapa ile akşamları da balık veya kırmızı et ile salata yiyorum. Ara öğün olarak da bazen yumurta ve yulaf ile yaptıgım krepler ile bezende ton balığı vs yiyorum.

Sizin tavsiyeleriniz ile antreman sonrası whey e ek olarak antreman sırasında xtend kullanmaya karar verdim. Peki bunların yanına bir supplement daha ekleyecek olsam sizce bu urun aksam yatarken almak için casein proteini mı olmalı yada kompleks amino, bcaa, glutamin yada mono kreatin mi olmalı?[/quote]
    Supplement haricinde en fazla 100 gr civarı protein aliyorsunuz muhtemelen, bir miktar arttirmanizda fayda var, ekstra bir supplement olarak arkadaşların dediği gibi kreatin almalısınız. Antrenmanlariniz olmasi gerektigi gibiyse simdilik bunlar yeterli.

12. volkankasar

volkankasar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler @columbu ... Casein emilimi uzun süren bir protein olması acısından ve aynı zamanda protein açığını kapatması acısından cok mantıklı geliyordu bana ama fazla tavsiye edilmediğine gore etkisini pek gören yok sanırım?

Anlaşılan kreatin le devam etmek mantıklı gibi duruyor. Peki No xplode gibi ürünler için erken mi sizce?

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatin dışındaki her ürün için erken. Masraflarını düşük tut.

columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş