Whey Protein&Kreatin&BCAA nasıl kullanırım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve KaanZ tarafından 5 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KaanZ

KaanZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kamu Personeli
    Yer:
    Ankara
    Herkese hayırlı günler diliyorum.
    Aranızda ve sporda yeniyim...23 Yaşındayım ve 3 aydır vücut geliştirme yapıyorum, bu ay takviyelere başladım. İnternet'te yaptığım araştırmalar sonrasında nasıl kullanacağım hakkında kafam karıştı. Kreatin için yükleme evresi, normal evre tarzı şeyler diyorlar, Bcaa için spor yaparken suyun içine karıştırarak için diyorlar. Whey tozu antreman sonrası yağsız süt ile içiyorum.Yani bunlar tozdan önce/sonra veya toz ile karıştırarak mı içilir? Yanlış kullanmak istemiyorum, en kötü şey bilgisizliktir. :) Günde kaç öğün, nasıl?, ney ile karıştırarak, en verimli şekilde Kreatin&BCAA'yı nasıl kullanırım tarzı konularda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Teşekkür ediyorum şimdiden herkese...

02.05.2016 itibari ile elimdeki ürünler ;
    Hardline Whey 3Matrix protein tozu,
    Optimum Micronised Creatine (317g)
    Scivation Xtend BCAAs (415g)

2. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozunu ant sonra (su ile) - bcaa ant sonrası (whey ile beraber) - kreatin 3 faklı kullanım zamanı var ant öncesi-sonrası-sabah kalkınca
    kreatinde yükleme yapan pek kalmadı artık onun yerine sabah 5gr -ant öncesi (yada sonrası) 5gr şeklinde kullanım daha yaygın. tercih senin
    protein tozunu sütle karıştırıp içmek antrenman sonrası için uygun değil, öğün arası olabilir

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sana kalmış nasıl kullanmak istediğin. Ben kreatinde hiç yükleme evresi yapmadım. Off lu günlerde kullanmadım, antreman günlerinde kullandım. 1 gün kullandım, 1 gün kullanmadım. Antremandan yarım saat önce alıyordum. (Saf Üzüm suyu ya da elma suyu ile alırsan, çok daha faydalı olur)
    Protein tozunu ise nerede ise hiç kullanmadım. Çünkü her gün biftek, balık vs.. tüketiyorum bol bol. Kuruyemiş ve baklagilleri de tüketiyorum. Protein tozuna ihtiyaç kalmıyor. Kalsa bile protein kek yapıp, orada kullanıyorum.
    BCAA ise kullanmıyorum.

Benim supplementlerim-destek ürünlerim: Kreatin, Beta Alanin, Omega3, Glukozamin(eklem sağlığı için), ZMA(Çinko,Magnezyum,B6), Osteocare(kemik sağlığı için).

Bunlar, benim için yeterli oluyor. Sana da yeterli olur kanaatimce.

4. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    bcaa antreman sirasinda veya oncesinde alabilirsin.

protein tozunu - ne zaman protein ihtiyacin olacaksa- besin ile yeterli protein alamadigin zamanlar.

kreatin - yuklemeye gerek yok, gunun herhangi bir zamani 5gram veya urunun icinden cikan olcegi kadar alsan yeter.

Sayfayı Paylaş