Whey protein - alman yapimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaslar;

forum da aradim da bulamadim resimdeki whey proteinini bilen var mi?
    ben almanyada yasiyorum, burda sporcu ürünleri satan bir magazadan aldim,
    bu aralar cok aliniyor burda ama ben bu konuda tecrübeli degilim pek, sizlere sormak istedim acaba kullanananiz var mi?

bir de bir soru sorucam.. bu proteini ben antremendan hemen sonra aliyorum. bir de antremanin ertesi sabah kahvaltidan sonra kullaniyorum.
    sizce antremandan öncede kullanmali mi? bir de sabahlari kahvaltidan önce ac karnina mi yoksa kahvaltidan sonra mi kullanmali?

Tesekkürler

Ekli Dosyalar:

• whey.jpg
      whey.jpg
      Dosya Boyutu:
      55,8 KB
      Görüntüleme:
      399
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kahvaltıdan once almalısın ac karnına..
    Antrenmandan oncede alabılırsın sana kalmıs bırsey..

3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    aç karnına lamak bazı kişilerde ıshal sorunu yaratabiliyor. Üzrindeki kullanma talimatına uyabilisrin. spora yeni başladıysan antremandan öne vede hemen ant. sonra alman yeterli olacaktır tabiki beslenme desteğiyle..

kolay gelsin...

4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    yeni baslamadim aslinda 1,5 senedir yapiyorum ama suppliment kullanmamistim hic.. yinede ona ragmen gelisimim iyi omuz gögüs sirt süper ama kollarda iyi olmasina ragmen yavas gelisiyor gelisimden memnun degilim kollarin.. buna göre 1,5 senelik birine nasil bir kullanim önerirsiniz.. tabiki de gönül ister 3 ögün hergun kullanalim ama malum fiyatlarida ucuz degil. en etkili kullanim nasil olmali ?

5. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    vucudun proteine en çok ihtiyaç duyduğu zaman antreman sonrasıdır.günde bir kere kulannnacaksan kesinlikle antreman sonrası kullan ve whey proteini öneririm

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    ya ben bu antreman öncesi işini anlamıyorum. Sonuçta kaslarımız antreman sırasında parçalanıyor ve ölüyorlar, onları yapılandırmak ve korumak için gerekli olan protein bence en iyi etkiyi antreman sonrası ve ertesi gün gösterecektir.

Antreman öncesi protein yerine antremanı yorulmadan ve verimli geçirmek için karbonhidrat alımı daha önemli bence

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bence sabah ac karnına antremandan en az 2 saat önce yani ögün arası olarak ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere kullan.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Düşünceniz doğru, ancak şu da önemli.
    Vücut aminoasit ihtiyacını aminoasit havuzundan karşılar, ve bu havuzun gün boyu yeterli dolulukta olması kas yıkımını engellemek ve gelişimi tetiklemek adına önemlidir.

Gün içerisinde periyodik olarak alacağınız proteinli besinler ile bu havuzun sürekli istenilen seviyede kalmasını sağlarsınız.
    O nedenle idman sonrası olduğu kadar diğer zaman dilimlerinde alınan protein de çok önemlidir.

İdman sonrasının önemi, idman sırasındaki tahribatı önlemek ve kas gelişimini tetiklemek adına daha fazla aminoasite vücudun ihtiyaç duymasıdır.
    Bu da doğal olarak aminoasit havuzundan karşılanacaktır.
    Bu nedenle idman sonrası zaman dilimlerinde, aminoasit havuzunun gerekli seviyenin altına düşmesi ve kasların ihtiyacını karşılayamama ihtimali belirir.

Bunun önüne geçmek için yıkımın ve yapılanmanın en aktif olduğu idman sonrası ve sabah kalkınca gibi zaman dilimlerinde kana hızlı karışan ve aminoasit havuzunu çabuk yenileyen protein alımı yapmak çok önemlidir.

Konu hakkında daha önce çevirdiğim yazıyı okuyabilirsiniz:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/pozitif-nitrojen-dengesi-t20361.html

aycan1903 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş