Whey + Carbo Karışımım.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve eliasodd tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. eliasodd

eliasodd Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Kilo eksiğim olmasından dolayı en başta kaliteli bir gainer almaya karar vermiştim. Ancak daha sonra bu gainer ürünlerin carbo temelli olduğu için bir süre sonra enerji olarak harcanabileceğini düşündüm. O yüzden şöyle bir karışım yapmaya karar verdim.
    Hocalarımızdan ve bilgili olan arkadaşlardan bu konuda yorum ve tavsiye bekliyorum.

Ben de şu an yaklaşık olarak 1er kg. lik Maltodekstrin ve Dekstroz var. Yani Gainer içinde bulunan temel karbonhidrat maddeleri.
    Ben bunların üzerine kaliteli bir "isolated" whey protein alsam. Antrenman öncesi sadece ikisini (whey olmadan) karıştırıp kullansam (tatlandırıcı ekleyebilirim), antreman sonrası ise "Her 1 porsiyon whey protein içine yarım porsiyon malto ve yarım porsiyon dekstro karıştırsam ve kullansam, kaliteli bir carbo + whey karışımına sahip olmuş olmaz mıyım? ( Yani whey,malto,dekstro oranı 2:1:1)
    Ayrıca Universal Creatine tozum da var. Bu karışımınların içine 5'er gram da ondan koysam (ant. öncesi ve sonrası) bomba bir supplement desteği olur sanırım? :) Ayrıca karaciğeri de garantiye almak için güzel bir Multivitamin desteği de eklenebilir. (sabahları)
    Whey protein olarak "Nitro-Tech" veya "ON Whey" düşünüyorum. Dediğim gibi "isolated" olması tercihim ve bu konuda da görüşlerinizi almak isterim.
    Sayın üyelerimiz ve bilgili hocalarımız acaba bu karışımım hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklenmedik bir etki olabilir mi veya bu iki madde karbonhidrat olarak eksik kalabilir mi? Ayrıca whey markası konusunda da fikirlere açığım.
    Şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için.

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    On Whey + 100 gram yulaf + 650 ml süt + creatine ( süt creatine karışımının tadı çok güzel olmasada )

On Whey + 30 gram dekstroz +30 maltodekstrin + creatine de olur

1. seçenek daha uygun olur. Neden dersen daha çok besleyeci değeri olduğu için. Malto ve deks daha çok boş kalori olarak adlandırılır.

3. eliasodd

eliasodd Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi doğal besin daha mantıklı olur ancak elimde hazır bulunmasından dolayı böyle bir karışım düşündüm. Ne gibi eksikleri var, hayati derecede önemli olan?

Sayfayı Paylaş