Whey - Animo ve Creatin Üçlüsü

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ayberk1122 tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar geçen günki Animal Pump u iptal ettim ve Wieder Pure Creaitin söyledim. Bu konuyu açmadan önce biraz okudum forumu ama tam olarak istediğim yanıtı bulamadım. Creatin için bazıları 6 gün depolama yapın vs falan demiş bazıları idmandan önce 5gr sonra 3 gr demiş. Benim protein ve amino kullanımım şöyle;

Sabah 1 ölçek whey - İdmanım 18.30'da ve idmandan 40 dk önce 4 adet amino - İdmandan hemen sonra 2 ölçek Whey ve 4 amino - Gece yatmadan önce de 1 ölçek WHey.

Peki yarından itibaren bu Creaitini nasıl kullanmalıyım en iyi şekilde... Şu kullanım şekli nasıl.

İdmandan 40 dk önce: 4 adet aminonun ardından 5GR creatin (üzüm suyu ile) Bu 5 gr bildiğimiz ÇAY KAŞIĞI mı oluyor. İdmandan hemen sonrada protein ve aminonun ardından 3GR kreatin. Gece de sadece protein. Ayrıca günlük su tüketimim 4 litre. Creatin ardından 5,5 Litreye çıkarmayı planlıyorum.

2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    5.5 litre su nedir ya ?Fazla tüketimden kasıt kendinizi kusturun değil ayberk.3.5 litre fazlasıyla yeterli bi rakam.Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi suyunda fazlası zarar.Googleda su zehirlenmesi diye aratırsan bulursun zararlarını.Ayrıca ne kadar zamandır bu sporu yapıyorsun?Bir de yazın göbeğinde creatin kullanmanı kim önerdi ne gibi bir fayda beklemeyi düşünüyorsun?

Wheyle aminoyuda şöyle yap.Sabah ve yatmadan whey 1 ölçek.Antreman öncesi sonrası amino.

Antremandan sonra 2 ölçek whey artı 4 amino diye bişi olmaz.Vücuda bu kadar abanmanın manası yok,extra bir gelişim getirmez sana.

3. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Creatin ve yaz arasındaki ilişki nedir?

4. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ayrıca idmandan sonra protein içmek kadar mantıklı bir hamle mi var? Forumda birkaç arkadaş amino artı protein içiyorlarmış. Sporu uzun süredir yapıyorum. Sadece supplemente yeni başladım.

5. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    Öncelikle creatine'i yükleme yaparak kullanmanı öneririm.1 hafta boyunca günlük 20 gr creatine yüklemesinden sonra kalan 5 haftada günlük sanılanın aksine 5 gr creatine değil 2 gr creatine yeterli olmaktadır.Fazlası böbrekleri boşa yormaktan başka hiçbirşeye yaramaz ve vücuttan atılır.Yükleme döneminde içilen su miktarı önemlidir çünkü bu dönemde vücut tarafından depolanan suyun kas gelişimi açısından önemi olduğu görülmüştür.3,5 lt su bu dönemde yeterli olacaktır.
    Protein kullanımını sabah aç karnına 1 ölçek,idmandan sonra 1 ölçek olarak yapmanı öneririm.İdmandan sonra aldığın 2. ölçek whey vücut tarafından emilim yapılmadan atılır çünkü insan bünyesi tek seferde en fazla 30 gr proteini emilim yapabilir.Eğer beslenmem çok iyi değil ve maddi sıkıntım yok diyorsan gece yatmadan öncede 1 ölçek whey alabilirsin.Bunlar bnm düşüncelerim.Saygılar..

6. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    20 gr çok değil mi? Ayrıca yükleme kısmını geçin diyenler var. 20 gr ı nasıl ayarlıcam. Çay kaşığı bildiğimiz çay kaşığı mı. Ayrıca tek seferde mi 20 gr yoksa 10 gr 10 gr mi ayarlıcam? ve söylediğin 2 GR yine idmandan önce 2 gr idmandan sonra 2 gr şeklinde mi?

İdmanda önce 3GR ve sonrasında 5GR olmaz mı. Birde bu ölçüyü nasıl ayarlıcaz

Sayfayı Paylaş