whey&amino&kreatin mono kombinesine yardım.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve purulence tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. oguzhan48

oguzhan48 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben ne kadar bilgi topladıysam hepsi antrenmandan önce alınması gerektiği yönünde senin yazdığın yazıya tepkim aya çıkmış türk astronot kadar şaşırtıcı! kreatin monohydrat en çok tercih edilen türden kreatin ve kesinlikle antrenmandan hemen önce alınmalıdır.umarım kreatin monohydrattan dan bahsediyoruz??

2. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

bak oguzhan48 arkadaşım,antremandan önce almışsın sonra almışsın çokta farketmez.fakat bu forumdada çok yazılıp çizildi ve bi çok köşesinde okudum bu forumun.kreatin bir post-work out yani antreman sonrası ürünüdür.antreman öncesi kreatin almanın yararı yada zararı yoktur.kreatinin aslında ne zaman alındıgıda çok önemli değildir,asıl amaç vucutta kreatinin düzenli alınarak depo edilmesidir.depo edilen bu miktardan ortaya enerji artışı çıkmaktadır.yani bir nitric oxid yada nox takviyesi gibi kullanmak yersiz ve sadece psikolojiktir.

3. oguzhan48

oguzhan48 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    o zman kreatin yüklemesi gerçek bi durum.. yani loading mesafesi 4 gün olarak belirtilmiş ve buda doğru o zaman.. ben antrenmandan önce alıcam yükleme dönemi bittiği için günde bir sefer uygun sanırım artık..sağol bazı tezleri çürüttük =)

4. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    hocam tabiki kreatin yüklemesi gerçek bi durum,kreatin kullanmazken yaptırdıgım kan testinin sonuçlarına baktıgımda kandaki kreatin seviyesi minimal düzeylerdeyken,2 aylık bi kreatin kullanımından sonra 1-2 hafta geçmiş ve kreatini bırakmış olmama rağmen yaptırdıgım kan testindeki kreatin sonuçları tavan yapmıştı mesela :)

5. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    whey proteini sadece antreman biter bitmez kullan gerisi sana yaramaz...
    amino ve whey hemen hemen aynı şeydir amino sıkışmış hali... suplemmentler com daki hoca doğal olarak satışları arttıracak şekilde bilgiler verir...
    creatinde yükleme kısmını geç ant. önce 1çay kaşığı yeter... beslenmene dikkat et paranı boşa harcama derim...

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Ben hem protein hem de amino acid kullanıyorum,ben de Ayhan bey den destek alırım,proteini gece yatmadan önce ve idman sonrası alırım(iki farklı protein) amino asiti de yemeklerden önce beslenme destegi olarak kullanıyorum ve çok da memnunum,firma kesinlikle satışı artırmaya degil dogru ürün tercihleri konusunda uyarıyor aksi olsa burda sponsorluk yapamazlar.

7. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bende saydama katılıyorum,sonuçta amino içerisinde whey de olmayan bazı içeriklerde mevcut.benim şu anki supplement kullanım şeklimi size yazayım ve doğru yalnış olarak değerlendirelim.

sabah aç karnına 1 ölçek whey su ile,
    antremandan 1 saat önce 4 tane optimum2222 amino
    antremandan yarım saat önce 1 ölçek(35gr) Hardline TKG(taurine,glutamine,kreatin)
    antremandan hemen snra 5 adet amino
    30 dk sonra 1 ölçek whey.
    gece yatarken 1 ölçek whey süt ile.

ben şu an bu şekilde kullanıyorum,yorumlarınızla değerlendirirseniz çok memnun olurum.

8. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    ileri düzeyde adele yoğunluğuna sahipsen olabilir 7 aylık sporcu için fazla bence...
    sentezlediğin protein miktarı belli fazlası böbreklerini yormaktan başka işe yaramaz...
    yinede sen bilirsin...
    illa kulanacam diyorsan gece yatarken whey in etkisi çok azdır casein kullan...

9. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    sevgili mandrill,ben bunların eksik bile kaldığını düşünüyorum,benim bb ye başlıyalı yaklaşık 10 ay oldu.kas yoğunluğum çok fazla olmasada yadsınacak kadar da az değil,üstelik 91 kg ve 1.88 cm boyu olan bir insanım sonuçta.casein konusunda sana katılıyorum fakat o kadar bütçem yok malesef.

diğer arkadaşlarında yukardaki kullanım şeklime olan yorumlarını duymak isterim..

Sayfayı Paylaş