Weight Gainer Yanlış Şekilde mi Kullanıyorum?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Zaym1n tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 2-3 hafta önce vücut geliştirmeye başladım. Ancak boy uzun ve çok zayıfım 195 boy 70 kilo bu yüzden kilo almak için ürün tavsiyesi aldım bu forumdan ve diğer forumlardan ve bugün gidip optimum serious mass 2727gr aldım. Öncelikle tadı berbat değil ama güzelde değil.
    Sormak istediğim sorular şunlar:
    1-Satıcı 250ml ya da 350ml su doldur ve 1 ölçek toz at dedi. 250 mi 350 mi olduğunu hatırlamıyorum ne kadar su karıştırmalıyım?
    2-Sabah öğle akşam ayrıca spordan 1 saat önce ve hemen sonra iç dedi. Bu hızla içersem 1 haftada biter bu koskoca gainer. 1 Ölçek içinden çıkan şeyin komple dolması anlamına geliyor değil mi?
    3-Gördüğüm çoğu yazıda süt ile alınırsa kilo aldıracağı ancak amaç kilo almak değilse su ile karıştırılıp içilmesi gerektiği yazmış. Sütü zaten çok tüketmiyorum yani pek sevdiğim söylenemez ancak ılık ve bol şeker içebiliyorum. Böyle bir süt hazırlayıp içine weight gainer katsam olur mu dedim, satıcı su ile karıştırsan daha iyi olur dedi. Bu haliylede kilo alamaz mıyım? Ya da öncesinde 1 bardak süt içip hemen ardında su ile karıştırdığım weight gainer içsem aynı etkiyi gösterir mi?
    4-Her içtiğimde midem bulanıyor dediğim gibi tadı berbat değil ama güzelde değil hele ki aşağı yukarı 1.5 küçük su şisesi kadar içince karnım şişiyor berbat hissediyorum. Bende mi bir hata var yoksa böyle mi hissetirmesi gerek ya da miktarda hata mı yapıyorum?
    5-Son sorum çalkalamak içinde bardak benzeri birşey aldım weight gainerı aldığım yerden bunu ne kadar süre çalkalamam gerek 10 dakika uğraşıyorum çünkü. Bu süre normal mi yoksa boşa mı bu kadar uğraşıyorum? :D

2. CanadianBadyci

CanadianBadyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Canada-Türkiye
    1- Su Koyucaksan Yoğunluguna Göre Kendin Ayarlayıp Koy O Koyduğun Su Hiçbirşeyi Değiştirmez
    2- Mass lar Genelde Hemen Biter Doğal Bişey
    3- Sütle Tüketmeni Öneririm Kilo Almana Katkısı OLucaktır Şekerli Sütlede Olur Fakat Şekeri Pek Tavsiye Etmem Bal Koy Daha İyi Olur
    4- Tadları Mükkemmel Değildir Ama Sütle Yaparsan Milkshake Gibi Olur
    5- Önce İçeceği Koy Üstüne Tozu Sonra 2,3 Dk Çalkala Yeter Dipde Kalırsa Süt İleve Edip Onlarıda İç
    İyi Sporlar

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo alman gainerı ne kadar, neyin içine kattığına değil gün içinde aldığın kalori miktarına bağlı. Besinlerden aldığın kalori günlük ihtiyacının üzerinde olursa kilo alırsın. Gainerı da günlük aldığın kalorilere ekle, sütle içersen sütün kalorisini de ekle. Diğer gün içinde yediklerinle birlikte günlük kalori ihtiyacının üzerindeyse kilo alırsın, yoksa sütün içine de katsan, pekmeze de katsan kilo alamazsın.

4. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Önerinle sütle içmeye zorladım kendimi şuan sütle içiyorum. Hemen bitmesi biraz sıkıntı ben her 1-2 haftada bir 120tl mi vereceğim buna. Gerçi planım bu bittikten sonra bir süre kullanmamak.

Anladım ancak günlük yediğimi tam kestiremiyorum bazen doymuyorum sürekli yiyorum bazen 2 öğün zor çıkıyor. O yüzden günlük aldığım kaloriyi tam hesaplayamıyorum ancak son 1 haftadır daha fazla yemeye çalışıyorum hep ve özellikle tavuk göğüsü yumurta beyazı makarna ile besleniyorum. Umarım bir etkisi olur.

5. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah,öğle,akşam ve antremandan önce ve sonra mı ? Günde 5 DEFA yani ? Satıcı seni kandırmış.Hemen bitip de yenisini al diye sana yalan söylemiş.Gainerı günde 5 defa yerine 2 defa almalısın ve 1 ölçeği 338 gr'dı yanlış hatırlamıyorsam.338 gr da 258 gr karbonhidrat vardı.Ölçeği yarıya bölüp öyle kullanmalısın.Mutlaka antremandan 10-15 dk sonra al.Diğer alacağın zamanı ise kendin belirleyebilirsin beslenmene göre.Ara öğün olabilir,antremandan önce olabilir,sabah kalkar kalkmaz olabilir.2 defa yarım ölçek yani 1 ölçek kullanmış olucaksın.Bu sana yeter.

6. CanadianBadyci

CanadianBadyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Canada-Türkiye
    Zer0 Ortada Bir Kandırma Vb Olmamış Masslar Böyle Çok Ölçek Kullanılıyor

7. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Günde 5 defa kullanırsa 1 hafta dayanmaz o ürün.16 servis olması lazım yani 3 günde biter.Antremanın oldugu gün,günde 2 defa kullansan yeter.

8. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Şuan kutu bitti. Mesajını dün akşam gördüm ve kutu bitmek üzereydi bende bugün son bardağı içtim. Fark oldu mu? Diye soracak olan varsa hafif kilo aldım ancak istediğim seviyeye çıkmam için aşağı yukarı 3-5 kutu daha bitirmem gerek. Ben bu tadı ve eziyeti birkaç ay çekemem. Çikolatalı süt sevenler rahatlıkla içecektir ancak benim için zor. Şimdilik ara veriyorum protein tozu kullanmaya başlarım belki gelecek aydan itibaren.

Alırken konuştuğum satıcıya da söyledim bunu bitirdikten sonra belli bir süre kullanmam diye bende kolay bitsin diye böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Yani ölçek doğru gibi geldi ancak pek istediğim 3-5 kilo hedefini tutturabildiğimi söyleyemeyeceğim. Tek başına tozun bu kadar kilo almamı sağlaması mümkün değil tabi ancak 1 haftadır tavuk, yumurta, makarna ve benzeri şeyleri yiyebildiğim kadar yemeye çalıştım üstüne spor birde gainer ancak hedefe ulaşamadım. En azından test etmiş oldum.

Teşekkürler yardımınız için. :)

9. CanadianBadyci

CanadianBadyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Canada-Türkiye
    Rica Ederim Unutma Onlar Besin Desteği :) Kendine Güzel Bir Yemek Programı Hazırlamalısın Bence :) Ha Birde Protein Tozunu Whey Değilde Carb + Protein Tozu Oluyo Bir Arada Onlardan Al Benim Sana Önerim Muscle Milk 1 Kutuda En Az 2 Kilo Alırsın Sağlam Beslenmeyle Yağsız Şekilde :) Tadı Dersen Mükkemmel Ben Canadada Yaşıyorum Burda En Çok Tutulan Tozlardan Birisi İyi Günler

10. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ya ne kandirmasi bilip bilmeden konusmayin ! Bende kullaniyorum kardesim bi porsiyon 338 gram sen bunu 4 seferde kullanabilirsin bolup 2 seferde - Ben ilk aldigimda sabah aksam spor oncesi spor sonra kullaniyordum cok verim aldim suyla iciyorum ayrica 56 kiloydum 60 oldum suan ikinci kutudayim .. Simdi sabah kahvaltidan sonra aksam yemekten sonra kullaniuorum antreman onceisnde amino sonrasinda protein whey kullaniyorum . Sutle icmen kaloriyle ilgili yukarda arkadasin dedigi gibi onemli olan gunluk kalorini al mass gainerle de 1250 cal alcaksin buda yuksek bi rakam basarilar bilinclenmeye devam et
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2013 ---
    3-5 kutuya gerek yon kardesim guzel beslenirsen olcegi dusur sana yarim porsiyonu bile yeter bu ek besin kesinlikle beslen sabahlari yulaf eti lifalif al onu ye sutle icine badem uzum at supplementler tek ise yaramaz forumun beslenme bolumunde iyice arasatirma yap ve kendine program cikar 2-3 Ayda sabir eder ve sporuna beslenmene sadik kalirsan ektomorf yani en cikiz vucut tipi bile 3-5 kilo alir rahat ol sabret

Sayfayı Paylaş