Weight Gainer Mı Protein Tozumu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Konz tarafından 24 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaşlar
    1 hafta oldu bb e başlayalı, zayıf bir yapım var.
    karar veremedim hangisini alsam diye, yardım ederseniz sevinirim.

Faramir bunu beğendi.
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ilk 3-4 ay supplement a gerek yok cunku ztn kaslar hic alısık olmadıgı bir baskıya maruz kalıyor beslenme iyi ise (protein karbonhidrat agırlıklı yanında sebze meyve) kişi her halukarda gelişir ama illa alıcam diosan bu 2 ürün de farklı yapıdadır. Weight gainer genel anlamda yuksek karbonhidrat icerikli besin takviyeleridir. Karbonihdrata ek olarak protein de vardır ama yeterli değildir. Kilo alma problemi ve duzenli beslenemeyen kişilerin alması daha uygundur. Ama çok abartmamak gerekir yoksa fazla karbonhidrat yağa dönüşebilir. Bunun yanında protein tozu az yag az karbo icerir (porsiyon bası ortalama 1 gr yag 1 gr karbo) proteinin yanında çeşitli aminoasitler bulunur. Son söz olarak; ilk başta da dediğim gibi almana şimdilik gerek yok ama yine de sen bilirsin kolay gelsin.

3. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    aslında tam olarak yeni başladım sayılmaz eskiden kalan deneyimlerde var biraz.
    2004 ağustosunda 1 ay, 2005 mayısta 1 ay yapmıştım bunların arasındada evde dumbell'la 3 ay filan çalıştım. az da olsa bi temel var.

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ozaman ozelliklerini elimden geldiğince açıkladım amacına göre hangisini alıcağına sen karar ver

5. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    gittim aldım weightgainer =)
    yeterli kiloya ulaşınca protein takviyesi yapmayı düşünüyorum.
    çok teşekkürler yardımın için

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    birşey değil her zaman burdayız istediğini sorabilirsin

7. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    sorayım o zaman =)
    haftada 3 gün gidiyorum salona, ne zaman ve ne kadar alayım bu tozu? sütle alıcam bide dimi?

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    İçinden ölçek çıkmış olmalı üstünde yazar ölçeğin kaç gr olduğu ve bir porsiyonun kaç ölçekten oluştuğu. Ne zaman alman gerektiğine gelince günde kaç porsiyon kullanacağını bilmiorum ama bunlardan biri kesinlikle idmandan sonraki ilk 30-40 dakikada olmalı ayrıca illa sütle karıştırman şart diil suyla da karıştırabilirsin.

9. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    ölçek 250cc
    "Kullanım Şekli:
    Doktor tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde, beslenme desteği olarak 3 kupa=(400 gr) toz, 3 kupa=(750 ml) su veya az yağlı süte ilave edilir. Çözününceye kadar karıştırılır, gün boyunca 3 ana öğünün aralarında antreman öncesi ve sonrasında 3 kez birer kupa içilir. Fazla kalori için 3 fincan (=750 ml) yağlı sütle karıştırılır. Kolay karıştırmak için bir blender tavsiye edilir"

böyle yazıyor da günde 400gr harcıcaksam tozdan 5 günde biter bu nası iş anlamadım.

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Kullanım miktarını sen ayarlayabilirsin o günde 3 kez diyebilir sen beslenmene göre bunu 1 yada 2 porsiyonla sınırlayabilirsin.

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    konz daffynin kiymetini bil :D

12. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    valla allah ondan razı olsun =)
    bugün gitmeden salona 330ml içtim geldim bi tane daha içtim aynısından. 150cc filan koydum toplam ikisine. bu çok pahalıya geliyomuş bi dahakine whey protein alıcam =D

13. sercan1313

sercan1313 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba siteye yeni üye oldum bu sporuda 3 aydır yaptm 3 ay ara verdm.beraberinde gainer kullandım ve 7 kg aldım. 184 74 kg yum her şekilde genişleme oldu fakat kaslarda belirginlk çok fazla olmadı. 3 ay sonra tekrar başladım. bunun yanında üniye gideceğim illaki aç kalacaım.gittiğim yerde illaki spor salonu olcaktır ama ne kadar verim alabilirim bilmiyorum. sizden bana aminoasitle tüksek protein oranlı gainer mı almalıyım yoksa protein tozumu??

14. chillstep

chillstep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ;

Öncelikle 5-10 kilo eksiği metobolizması hızlı olan biriyim sizler gibi.

10 gün sonra 3 aylık sıkı bir body programına başlıyorum.

Yaş 22 Boyum 1.90 kilom 67 çok araştırdım acaba gainer mi protein tozu mu ?

Size önerim benim de yaptığım araştırmalar sonucu kaliteli bir protein tozu almak olacak.Çünkü biraz paranıza kıyıp iyi bir marka protein tozu alırsanız tam teşkilat sizi besliyecek kilo aldırcaktır sporla direk kasa dönüşecektir.

Gainer neden almayın ilerde sporu bıraktığınızda eski haline dönüşümü çok hızlı olacaktır.Göbek sorunu.

Umarım benim gibi bu soruya cevap arayanlara yararlı bilgiler sunabilmişimdir.

15. mr.runner

mr.runner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tanrım sonunda burda bu konuya tatmin edici cevaplar verilmiş bende bir şansımı deneyeyim
    1) elimde optimum gold protein ve bsn truemass var boyum 1.89 kilom 78 anladığınız üzere kiloya ihtiyacım var ama profesyonel olarak basket oynuyorum metabolizmam çok hızlı yemekle filan olmuyor madem elimin altında bunlar var faydalanmak istiyorum ancak araştırdım forumda
    protein için sabah 1 ölçek gainer içinse ant. sonrası alınması konusunda birleşilmiş geri kalan öğünlerde ise tartışma var yardımcı olabilirmisiniz ?
    2) diyelimki proteini ve gaineri aynı anda kullanıcam aynı sıvı içerisinde karıştırabilirmiyim sakıncası olurmu şimdiden teşekkürler
    bu arada 1 yıldırda vg yapıyorum 2 sporda yapınca inceldim sadece kas kaldım bari kütle artışı sağlayayım amacım bu en azından

16. Hulk35

Hulk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar
    Ben bir yıl kadar protein vs. kullanmadan fitness yaptım ancak suanda proteın kullanma kararı aldım. Sadece proteıne mı başlayayım yoksa direk gainer mı alayım yardımcı olursanız sevinirim.

17. Volkan Laz

Volkan Laz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben önceki yıllarda düzensiz olarak fitnessla uğraştım ve bu yıl düzenli olarak fitnessa başladım. Dün supplement almak için satış yerine gittiğimde bana gainer önerdiler aldım 2 kez kullandım. Ama boyum 180 kilom 79-80 civarı. Gainerı da bana hacim kazanmam için önerdiler ama bu sefer de kilo alıp daha beter olmaktan korkuyorum sizce bi seferlik kullanıp protein tozuna döneyim mi yoksa direkt protein mi alayım?

Sayfayı Paylaş