Weider Pure Egg Amino

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve Despo tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

61,2%
  2. Orta Karar

30,6%
  3. Başarısız

8,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    WEIDER Pure Egg Amino
    Hazırlanışı:

1 bardak su ile yutunuz veya çiğneyerek alınız.

Kullanımı:

Şampiyonlar - antreman günleri içinde 2 ayrı kullanım zamanı söz konusudur; antremandan 1 saat önce ve antremandan hemen sonra olmak üzere,

< 80 kg: 6 tablet
    > 80 kg: 8 tablet
    >100 kg: 10 tablet alınız.

Orta Seviyeli Sporcular -antreman günlerinde 2 farklı kullanım zamanı söz konusudur; antremandan 1 saat önce ve antremandan hemen sonra olmak üzere,

< 80 kg: 4 tablet
    > 80 kg: 6 tablet
    >100 kg: 8 tablet alınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Şubat 2017
    Salash, demir00, Miracle ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. sniperhakan

sniperhakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu çiğneme konusu dikkatimi çekti

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  4. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bende merak ettim, kullanan varsa lütfen buraya deneyimlerini paylaşsın ;)

5. TalatSen

TalatSen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amino asit ve protein tozu karisimi( gerek sut ve gerekse su ile ) ayni anda kullanilabilir mi? yoksa bir siralama takip etmek midir dogru olani?
    Tesekkurler

6. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    Benimde çok merak ettiğim bir ürün fakat kimse kullanmamış sanırım.benim sorum aslında normal weider 2200 amino alırken bunuda almak daha mı iyi sonuç verir yoksa ayrı ayrımı kullanılmalı.

7. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ürünü yaklaşık 15 gün sonra kullanmaya başlayacağım. Ürünle ilgili hiç yorum yapılmamış ama çok merak ettiğim bir ürün. Yumurtaya gereken önemi vermediğim için deneyeceğim.

Sonuçlarını buraya yazarım.

8. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Önceleri tabletleri yutmakta zorlandım ama zamanla alışılıyor.

Antrenmandan 10 dk. önce 3 tane ve antrenmandan hemen sonra 3 tane alıyorum.

Performans artışı var ama çok fazla değil. Diğer etkileri yazmak için de çok erken.

300 tabletin hepsini bitirdiğimde daha sağlıklı bilgi vereceğim.

Salash ve purulence bunu beğendi.
  9. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa çok memnun olurum.Çünkü diğer aminolardan farklı olarak yumurta proteini kullanmışlar. %100 emilim, 110%biyolojik değer demiş gerçekten çok ilgimi çekti.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 4 Mart 2010
  10. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürün çok ilgimi çektiği için bir araştırma yaptım ve sonucunu sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım. Bu bilgilerden sonra weider egg'i deneyip sizlere sonuçlarını yazacağım.

Yumurta proteininin biyolojik değeri yani proteinden elde edilen fayda (emilim) %93,7 iken bu değer sütte %84,5, balıkta %76, sığır etinde %74.3'dür.

PROTEİN KAYNAKLARI VE KALİTESİ

Proteinlerin kalite, çeşit ve miktarları birbirlerinden farklıdır. Sindirilebilirlik açısından en uygun olanı yumurta, et, süt ve benzeri hayvansal kaynaklı yiyeceklerden elde ettiklerimizdir. Bu besinlerdeki proteinin % 91 - 100'ü, tahıl ürünlerindeki proteinin % 79 - 90'ı, kuru baklagillerden elde edilen proteinin ise % 69 - 90'ı sindirilir. Kullanılabilirlik açısından tavuk yumurtası örnek proteindir, % 98'i vücut tarafından kullanılır.
    Et, balık, süt ve bunların türevlerinden elde edilen protein ise iyi kalitede protein kabul edilir. % 75 - 80'i vücut proteinine dönüşür.
    Hayvansal kaynaklı proteinler elzem amino asitler açısından yeterli düzeydedir. Düşük kalite protein diye sınıflandırdığımız bitkisel kaynaklı proteinlerde bazı elzem amino asitler yetersiz bulunmakta ve sindirimleri de güç olmaktadır. Bitkisel kaynaklı proteinlerin % 40'ı kullanılabilmektedir.
    Yumurta Albümini ve kazein gibi yüksek kaliteli protein alımı halinde, alınan amino asitler büyük oranda protein sentezinde kullanılmaktadır. Karışık bir diyetle alınan proteinlerden elde edilen amino asitlerin büyük bir bölümü enerji temininde kullanılarak yıkıma uğramaktadır. Küçük bir bölüm ise protein sentezinde kullanılmaktadır.

Kaynak: [FONT=&quot]http://www.diyadinnet.com/YararliBilgiler-681&Bilgi=proteinler--protein-nedir--protein-%C3%A7e%C5%9Fitleri--proteinin-yap%C4%B1s%C4%B1[/FONT]

Son düzenleme: 4 Mart 2010
  11. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ürün elime geçti. Tek kelime ile pişmanım.Neden? Öncelikle hapların boyutu

maşallah 4 tane üst üste 50 kuruşu koymuş gibi büyük ve kalın. İddia ediyorum kimse tek

yutuşta yutamaz bu hapları. Neyse bunu geçtik diyelim, dişlerinizle rahatça kırıyorsunuz

fakat bu seferde acayip birşekilde dişlerinize yapışıyor ve inanın 15-20 dakika sonra

ancak eriyor. Haydi diyelim ki bunu da geçtiniz bardak yardımıyla toz haline getirip suda

karıştırmayı denedim, karışmıyor.İmkansız.Felaket. Zaten tek seferde en az 4 tane

yutmanız gerek (bir porsiyon için az bile ama neyse) yutamadığım için mecbur kırıyorum

dişimle bu seferde midem ağzıma geliyor, tadı zaten kötü, bir de 4 tane üst üste kırmak

ağzınızın içini zift gibi yapışık yapıyor. Sanki dişlerinize zift yapışmış. Arkadaşlar netice

145 lira param boşa gitti. Asla tavsiye etmem, paranızı en ucuz protein tozuna yatırın o bile bundan daha iyidir.

iskender67 bunu beğendi.
  12. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Önceleri ben de yutamadığım için kırıyordum ve dişlerime yapışıyordu. Ama sonra alışılıyor.

Birer birer yuvarlıyorum ben, yoksa dediğin gibi yutmak kolay değil. Ben şu an için memnunum. Kutunun yarısına geldim sayılır.

Umarım sende yutmaya alışırsın. Pişman olmak için çok erken bence.

13. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, belki daha yeni kullanmaya başladım o yüzden alışamamış olabilirim. Zamanla senin gibi alışırım inşallah. Fakat değişmez bir gerçek var ki haplar gerçekten büyük. Alacak olanların bunu dikkate alarak seçim yapmasını tavsiye ederim.

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Performans olarak nasıl peki. Haplar büyük tadı kötü bunlar tamam performansı için değer mi ?

15. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Haplar büyük ama tadı kötü diyemem. Çünkü tat yok:)

Antrenman performansını çok fazla etkilemiyor ama gelişimime etkisinden memnunum.

Kauss bunu beğendi.
  16. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları 4 tam yumurta yediğimi düşünürsek eğer ayrıyetten bu ürünü de kullanırsam alerji, kolesterol veya farklı bir durum söz konusu olur mu acaba? Sonuçta bu da yumurtadan üretiliyor. Cevap verebilrseniz sevinirim arkadaşlar..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:16 ----------

Arkadaşlar vereceğiniz cevap benim için çok önemli, gitti gidiyorda bu ürünü son kullanma tarihi yaklaştığı için 60 tl ye satıyorlar ve süresi dolmak üzere, lütfen cevaplarınızı esirgemeyin..
    Saygılar;

17. gogiy

gogiy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2. kutuya başladım bence fena değil alıştıktan sonra yutması zor değil yalnız definasyon sürecinde kullanılıyomuş şayet bende öyle bi durum yok bi farkı varmı onu merak ediyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:49 ----------

Bende tarihi yaklaşanlardan aldım 50 tlye 11. ayın sonunda doluyo 1 aydan fazla var ben o sürede bitiriyorum zaten bi sorun olcağını sanmıyorum

omrbrk bunu beğendi.
  18. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aldım ve kullanmaya başladım, etkilerini kullandıkça paylaşırım :)

19. CupaWestern

CupaWestern Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    ben bu ürünü kutu yarısındayken arkadaştan alıp kullanmaya basladım son porsiyonum kaldı. 78 kiloyum sadece idman sonrası 6 adet alıyorum yıkımı önlemesi için. 20 gün oldu etkisini gördüm fakat fazla değil.ben bunu vücudumun gelişmesinin biraz yavaşladığına bağlıyorum çünkü bir ara baya geliştim. daha iyi beslenmem gerekiyor. iyi beslenmenin yanında düzgün kullanıldıgı taktirde etkili bir ürün oldugunu dusunuyorum.

20. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    ürünü bir dönem merakımdan dolayı 1 kutu kullandım.diğer whey aminolardan çok bir farkını görmedim,ben alırken fiyatı uygun diye almıştım yoksa normalde sürekli kullanılabilecek performansta bi ürün oldugunu düşünmüyorum.en başta tabletler gramaj olarak çok az.tek seferde 6 tane yutmadan bir fayda beklemeyin.

Sayfayı Paylaş