Weider L-Glutamine 100% Free Form 300 gr

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

97,3%
  2. orta karar

2,3%
  3. başarisiz

0,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. brhmcr

brhmcr Guest

Aklinizda bulunsun glutamine cratine gibi hammadde urunlerde taninmis firmalarin hemen hemen hepsi aynidir. Bosuna kazik yemeye gerek yok.

2. el-nino

el-nino Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    gulutamin olmazsa olmaz değil, öncelikle bunu söylemek istiyorum. tabii bu benim kendi görüşüm. hani en kral takviyeler diye bir sıralama yapılacak olsa son sırada yer bulabilir izanı içinde oldum hep. evet, antrenmandan sonra kas yenilenmesi sürecinde yardımı olduğunu söyleniyor. yani kas sistemindeki amino asit eksikliğinden kaynaklanan yıkıcı kortizon etkisini telafi ediyor. ama antranmandan sonra amino asit ve bcaa kullanan bir insanın bunu alması tamamen gereksiz! amino asit ve bcaa kullanmayan birinin sadece bunu kullanması da çok garip. evet, ben bu ürünü kullandım ama kullanırken ki tek amacım, vücutta fazla olarak bulunan gulutamine'nin ruh halinde pozitif etki yaratması etkisi sebebiyle olmuştu. alayım da kas yıkımını engellesin gibi bir amacım yoktu. zaten bcaa ve amino alıyorum ne gerek var. weider'i soru sorduğumda, ileri düzeyde antrenman yaptığınız zaman belli süre sonra aminolar tek başına yetersiz kalacak ve bu süreçte bcaa kullanımı gerekcek dediğinde glutamine ismi geçmedi bile.

3. velociraptor

velociraptor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum bilgilendirirseniz çok severim. Bir kutu Weider L-glutamine'im var. Antreman günlerinde antremandan sonra bir çay kaşığı ve yatmadan önce bir çay kaşığı suyla almamız gerekiyor. Antremandan sonraki L-glutamine'i whey protein ile karıştırmam da bir problem var mı? Yoksa ayrı ayrı kullanmak şart mı? Teşekkürler.

4. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Türk markası glutamine var fiyatı yarı yarıya ayrıca tablet ürünü var ben onu deneme amaçlı almıştım 100 kapsül 30 tl
    1 service =2 kapsül olmak üzere toplam 50 service

Sonuç olarak creatine mono ve glutamine gibi ürünlerde boşuna fiyat farkı vermeyin bence

5. dervisoğlu

dervisoğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Glutamine antreman yapılmayan günlerde kullanılmalı mı?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Idman gununde ne ihtiyacin varsa bos gununde daha cok ihtiyacin var aslinda. Dinlenme gunlerinde vucut recovery yapiyor

7. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle. yıllarca tek kaşık protein tozu bile kullanmaya gerek duymamış birisi olarak yazıyorum; eğer tek bir supplement kullanma hakkım olsaydı tereddütsüz glutamini tercih ederdim. zaten yaza doğru ilaveten CLA dışında başka da bir şey kullanmıyorum. şunla kombine etmezsen işe yaramaz, bunla etmezsen yaramaz tarzı safsatalar nerden çıkıyor onu da anlamak güç. profesör doktor edasıyla yazılan, kendini psikolojik olarak kürlere hapsetmiş asılsız bilgilere itibar etmeyiniz. kimse sizin gün içinde hangi besinleri tükettiğinizi bilemez. her neyse kullanım zamanına gelince. antrenman biter bitmez üzerini bile değiştirmeden hemen içmezsen özelliği kalmaz. diğer kullanım zamanı gece yatmadan öncedir. idman olmayan günlerde ise sadece yatmadan önce yeterli olacaktır. marka olarak arada çok büyük fiyat farkı olmamasını da göz önüne alarak tartışmasız weider. uzun süreli tecrübemdir.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2013
    maietnigri bunu beğendi.
  8. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    bu her destek için geçerli değildir, örneğin kreatin. glutaminin öncelikli amacı kas kaybını önlemektir, bilhassa ağır kardiyo zamanlarında kullanılır. bu yüzden antrenman yapılmayan günlerde 2 değil tek doz alınır. zamanı da gece yatmadan öncedir.

9. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar ben bu ürünü aldim ama kafama takilan bir sey var.
    Hani protein tozlarinda ilk alindiginda kapagi kaldirinca bir bant olur ya altta, bunda öyle bir sey yok. Normal mi sizce?

Kapaktaki koruma bandi degil yalniz alttaki bant.

10. ahmetoralz

ahmetoralz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Elektronik Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende araştırmalarımı yazayım. Öncelikle ürünlerin içeriğine görede farklılıkları var.

1- Kreatin : Pure Creatin alıyorsanız , antrenman günündede boş gündede kullanılması gerekir. (4-6 haftas sonra 1-2 hafta ara verilmeli) fakat ürün Krea_genic gibi biraz daha Pump üzerine focus bir ürünse sadece antrenman günlerinde 20-30 dakka önce kullanmak daha faydalı. Genelde Pump için NOX kullanılır. Fakat birçok kimse NOX ların zamanla vucütta vascular bir yapı oluşturduğundan şikayet ettiği için, NOX son zamanlarda biraz out oldu. Creatin ürünleri diğer ürünlere nazaran daha hassas ve tehlikelidir. Günlük ihtiyaç 3-5 yada 5-8 gr arası değişiyor, fazlası değil ama. Fazla alınması Böbrekte ciddi hasar yapar. (taş çıkarır, karaciğeri yorar sivilce çıkaraır, kalp ritmini bozar, vucütta aşırı su toplar, kaslarda yırtılma meydana getirebilir ..vs) Önerilen kullanımın dışına çıkmamak lazım. Tavsiyeyi salondaki hocalardanda almamanızı öneririm. Bazıları bilmez, karizmayı çizdirmemek için sallayabilir. EN güzeli büyük Supplement firmalarının internet sitelerinde Gıda Müh.lerinden oluşan bir kadro var. Oradan online destek almak. Creatin içerikli ürünleride 3 aydan önce kullanmamak daha faydalı.

2- Glutamine : Glutaminin yıllardır değişmeyen kullanımı antrenmandan sonra ve yatmadan öncedir. Diğer kullanım türlerinin hepsi mantıksız bence.

3- Amino -BCAA : BU ürünleri kullanan glutamin kullanmayacak diye bişey yok. Ürünlerin içeriği çok önemli. Mesela Weiderin premium serisi aminosu , bcaa sı içinde glutamin bulunduruyor. Yada weider premium whey kullanıyorsanız oda içinde glutamin bulunduruyor. Dolayısıyla ek glutamin'e gerek yok. Lakin ben glutaiminin gece yatmadan önce kullanılması gerektiğinden dolayı ayrı olarak alınması kanaatindeyim. Çünkü glutamin içeren aminodur wheydir..vs önerilen kullanımlarında antrenman öncesi ve sonrası şeklinde. Glutaminin en önemli kullanımı yatmadan önce olduğu düşünülürse tabiatına aykırı kullanılmış oluyor. BCAA kasları şişirir fakat lif kalınlaşmasını sağlayan ve ağır idmanlarda ağırlığı kaldırırken iç acıyı alan glutamindir. Kullanımları etkileri çok ayrı. Hatta BCAA yı bazı profesyoneller idman içinde her bir kas grubunu çalıştırırken öncesinde alabiliyorlar. Mesela bcaa alıp göğüs hareketlerine girip sonra tekrar alıp sırt hareketlerine girme şeklindede oluyor.

Benim en gereksiz gördüğüm supplement hala Casein olarak yerini koyuyor. Caseini çok rahat yatmadan önce keçi yoğurdundan alabilirsiniz. Keçi yoğurdunun özelliği içeriğindeki Casein'in İnek yoğurdundan dah kaliteli olmasıdır. Keçideki Casein A2-Beta yani sindirimi kolay ve daha sağlıklı.
    Bebek Yapım Bakım Onarım: Keçi Sütü İnek Sütüne Karşı!

11. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    İcindeki protein saf proteinmi acaba gunluk protein degerleri hesaplanirken bu 5 gr protein ilave edilmelidir?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. aa2a

aa2a Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tvgfbf Antrenör
    glutamine nedir nasıl kullanılır

13. Uğur Topbaş

Uğur Topbaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba herkese.Yağ yakımı ve gece uyku esnasinda kas yıkımını engellemek icin ne tür bi glutamin önerirsiniz? Dedigim seyler icin uzun emilimli mi almak lazim hızli emilimli mi ?

14. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    hardline ın glutapure ürünü saf glutamindir. eczane malı kalitesindedir. tavsiye ederim

Uğur Topbaş bunu beğendi.
  15. Oğuz Furkan

Oğuz Furkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amino asit ile bcaa arasındaki fark nedir daha doğru fark varmıdır hatta bu iki ürün aynı değilmi

16. Uğur Topbaş

Uğur Topbaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler kardeşim.

17. Ultioh

Ultioh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: