Web tasarım programlama

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Palker tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Palker

Palker Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Adamakıllı body yapmak için biliyorsunuz beslenme en önemli şey ve 1000 lirayla çok güzel beslenilir. Lormuş makarnaymış bunun eziyeti çekilmiyor cidden. Bu yüzden body masrafları icin web tasarım ve programlamaya girmek istiyorum ama sorun şu freelance olarak iyi kazanabilir miyim?
    Bu işlerle uğraşan biri var mı cevap verirse sevinirim photoshop css jquery javascript vs öğreneceğim.
    Ayrıca ingilizce bilgisiylede internetten para kazanabileceğim bir yol var mı?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yapacağın işe bağlı olaraktan kazanabilirsin ancak öğrenmek, pratik yapmak, işi geliştirmek bunlar hemen öğrenilip yapılabilecek şeyler değil. Ciddi zaman ve emek isteyen şeyler. İnsan isterse yapa onun dışında isim yapmak çevre yapmak bunlarda önemli. Olumsuz kısmına gelirsek insanlar memnuniyetsiz. Bir çok saçma istekte bulunacaklardır. Googleda neden 1. değilim yok sitem şöyle yok sitem böyle bir türlü memnun edemezsin. Birde emeğinin karşılığını almak sıkıntı. 50 liraya bile site yapanlar verki bunlar yüzünden piyasa çok düşük... Liste böyle uzar gider. İnternetten kazanmak biraz şans biraz çevre işi. İmkansız mı değil ama zor bir süreç :)

Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  3. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    direk web tasarımcı olacam diyorsan bunlarla sıkıntını giderirsin fakat bunları öğrenmen birkaç ay gibi kısa süreni almaz baya vaktini harcaman lazım hele ki programlama için. bir dili öğrenip kütüphane kullanman vs. baya zaman ve kafa ister + freelance işine gelince de ben programlamayı 2007-2008den beri yapıyordum hem masaüstü hemde web programlama fakat 2010da piyasaya girdim, iş bulmak zor oluyor diyemem çünkü ben verilen işi istenildiği gibi ve hızlı yaptığım için işler baya fazla geliyordu, web tasarım şirketleri bana genelde veriyordu ellerindeki işleri :D ama son senelerde hazır sistemler vs. herkesi müdavim yaptı ve iş bulmak zorlaştı

4. Palker

Palker Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan sevdigi iste başarılı olur. O yüzden bende photoshop gibi programlar öğreneyim diyorum. Mesela şu resmi yapabilmem için neler öğrenmem gerekiyor?

5. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    :D bu çizim işi yetenek istiyor istediğin kadar sev ders al fakat bi noktadan öteye gidemezsin. Bunu çizersin illustrator gii programlarda tamamlarsın bu haline getirirsin öncelikle varsa çizim yeteneğini konuşturman gerekiyor yoksa boşuna uğraşma :)
    web tasarım için bunu yapmana gerek yok ha grafik tasarımcı falan olcam diyorsan başka, sen ne yapmak istiyorsun öncelikle onu belirle sonra planını kur

shaq bunu beğendi.
  6. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    SemihCebrailin dediği gibi sen ne istediğine karar ver önce. Webtasarım içinde önce bir wordpress ile başla. Hazır sistem bile olsa işin mantığını anlamana yardımcı olacaktır. Orada zaten kodlarla tanışacaksın. Birşeyler editleyerek başlarsın. Zaten hoşuna gidip gitmeyeceğini o sayede anlarsın. İlla programcılık dersen algoritma konusunda kendini geliştirmeye bak. Kod yaza yazada iyi olursun. Pratiğin gelişir. Yap boz gibi düşün.

Created By Loss bunu beğendi.
  7. Palker

Palker Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Web tasarıma karar vermiştim ama bir kaç kişiyle konuştum senin dediğin gibi piyasa düşük. Verdigin zamana alacağın miktar için değmez dedi. Ben böyle birşey istemiyorum işte. Sabah 6 da kalkıp çalışacağım bunlara. Kararlıyım ama piyasası çok düşükse hiç değmez.

8. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Birde şöyle birşey var bazı şeyler paranında önüne geçer. İstersen iyi para kazan gece 4'te anlık bir bağlantı sıkıntısıyla adam sitesine giremezse anında arar. Huzur bozucu olabiliyor.

Sayfayı Paylaş