Wawa İri Parçalı Ton Balığı(A101 Ürünü)

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve Oqi tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yağını suzdurdukten sonra ben birde yıkıyorum yerken nerdeyse hiç yağ yok gibi yavan bi tad geliyor

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi...

2. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Aynen ben de.. Bu nedenle merak ettim.. Ben itiatlı olmak için yarısını dikkate alıyorum hesaplarken..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Ben konserve balık tüketmiyorum Kendim hafta sonu çıkıp tutuyorum yiyorum daha lezzetli oluyor hemde değişiklik oluyor bana da :)

4. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Protein oranı en yüksek baliklardan biri ton balığı ton balığı tutma imkanım olsa bende çıkarım balığa :)

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi...

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bütün balık çeşitlerinde protein oranları yüksektir ancak küçük ve kılçığı bol balıklardan yeteri kadar bol protein almak için daha fazla tüketmeniz gerekir. Ton balıkları ise kılçıksız ve "bütün et" şeklinde ambalajlandıkları için protein oranları daha yüksek gözükür.

Ama asıl önemli olan balık'da ki protein oranı değildir!
    Ton veya diğer balıklar olsun asıl tüketilme nedeni Omega-3 için olmalıdır. Balık'da ki en önemli madde protein değil Omega-3'tür. Protein için çok güçlü alternatiflerimiz var ama kaliteli Omega-3 için balığa muhtacız! Tabii bir şartla! Kıyıya yakın sandal da tutulan balıklar Omega-3 açısından fakirdir! Hatta hiç yoktur! Omega-3 soğuk su balıklarında ve çok derinlerde yaşayan balıklara özgü bir yağ asididir. Su ne kadar soğuksa balık da o kadar fazla Omega-3 sentezleyecektir. Dolayısıyla piyasa da satılan ton balıklarında ki Omega-3, sandalla açılıp tututal balıklarda ki Omega-3'ten kat kat üstündür. Ama konserve işlemi sırasında onun da canına okumaktalar!

Olta ile tutulan balıklarda ki ağır metal ve kirlilik oranı çok daha yüksektir ve çok ciddi bir risktir. Derisinde bile toksik madde vardır; bir önce ki sayfa da bazı bilgiler vermiştim.

Dolayısıyla balık güçlü ve ucuz bir protein kaynağıdır (et'e alternatif) ama asıl Omega-3 açısından önemli bir besindir. Omega-3'ün kas sistemi, beyin, sinir sistemi ve hücre gelişimi (VG yapanlar için önemli) ayrı bir yeri vardır. Maddi açıdan sorunu olmayan kişiler soğuk su balığından üretilmiş ve çok pahalı olan Omega-3 kapsülleri kullanırlar ve tüm riskleri elerler. Eczanelerde satılan tüm Omega-3 kapsülleri gerçek Omega-3 değildir! :)

Sağlıcakla kalın...
    .
    .

fth_ony ve exsisman bunu beğendi.
  6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Omega3 zengin olan balik somon tüketiyorum. O da cok pahali

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

Bodysoft bunu beğendi.
  7. nu7i

nu7i Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yanında ne içmeli Yeşil çay. ABD’deki Purdue Üniversitesi’nden araştırmacılar, yeşil çayın balıktan vücudumuza geçen zararlı cıva miktarını yüzde 92’ye varan oranlarda azalttığını keşfetti.
    Diye bir yazi okudum ama doğruluğunu araştirmadim eğer doğruysa yeşil çay + Balik güzel bir öğün olabilir:)

8. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    memlekete gittimmi açılırım barajın ortasına sandalla vur ne gelirse az mı somon yakalıyordum
    arkadaşım ağ çekmiş bi getirdi 2 çuval somon ye yiyebildiğin kadar :D:D

nu7i bunu beğendi.
  9. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Arkadaş bu migros light ton balık gene tükendi.. Hiçbir yerde de yok.. Üretimi mi durdu acaba ?? Ankara ve istanbulda varmış.. Arkadaşlar raflar dolu diyor.. Ocakta ankaraya gidersem 2 koli alacam valla :( kaptan memo stokumdan tüketmeye başladım.. ama yağı dert işte :(

10. alikvzr

alikvzr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar ben günlük kullanıyorum a101 den aldım yağını süzüp yiyorum bi zararını suana kadar görmedim . light lar daha pahalı oluyor normal ton balıgına göre bence fazla para vermektense yağını süzüp yemek daha cazip geliyor besin değerleri aynı kalıyor sonucta

11. Altug35

Altug35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Tıpcı
    Yer:
    Mugla
    arkadaşlar kullanmayın bim ve a101 deki ton balıkları ilerleyen süreçte mide rahatsızlıkları yaptı bende.ucuz diye almayın dost tavsiyesi olsun.

12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Nerden biliyorsun ki ton baligindan kaynaklandigini,dardanelin ayrica wawa :)

13. Altug35

Altug35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Tıpcı
    Yer:
    Mugla
    evet dardanelin onu biliyorum fakat kendı adına direk piyasa sürdügü urun değil,kalite olarak daha alt olması muhtemel,mide rahatsızlıgıda bu urunlerı kullanmaya başladıktan sonra nüksedip urunlerı kullanmayı kesınce bitti , fiyatı düşük diye aldanmayın kımse normal fiyatı 12 tl olan ton balığını 6 tlye piyasaya aynı kalıtede surmez

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Normal fiyatinin 12 tl oldugu ne malum ki ?
    Kazikliyorlar insanlari,sirf marka var diye cakiyolar fiyati,ton baligi arasinda ne fark olucak ki hem,cakma ton baligi olucak hali yok sonucta

15. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    sende sıkıntı var düzenli 1 -2 senedir yerim hiç bi zararını görmedım 2sindede

16. Altug35

Altug35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Tıpcı
    Yer:
    Mugla
    Evet beyler haklisiniz.

Sayfayı Paylaş