Vucut Kılları Kas Gelişimini Engellermi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hogan tarafından 24 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Okuduğum yazılarda kılların protein emdiğini o yüzden vucut gelişimindeyken kılların çok büyük bir dezavantaj olduğunu yazıyordu.
    sizce bu bilgi doğrumu lütfen bizi aydınlatırsanız sevinirim

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Evet bende duymustun dogru bir bilgidir.Ama cok buyuk bir dezavantaj oldugunu sanmiyorum. :)

3. hevesli

hevesli Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bunu bende duydum arkadaslar futbolcuların ve basketbolcuların bacaklarında kıl da acıkcası pek yok gıbı:)

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    11 sene kadar amatör-prof futbol oynamış biri olarak söylüyorum hayır engellemez..
    Futbolcular olarak biz hem temiz görünüyor diye hemde masaj konusu için alıyoruz(aliyordum)
    Şu andada aliyorum ama temiz göründüğü için.

Hurafelere inanmayın

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar bıraz mantıklı dusununce zaten kılı kessen gene cıkıcak o zaman tekrar proretın harcıcak kıl cıkmıs haldeyse zaten daha ne proteın ahrcıcakkı zaten cıkmıs? kesınce 2 kat hızlı cıkıcak:)

futbolcular veya dıgerlerı genelde estetık ıcın keserler cunku sneın vucudunda kas varsa onun gorunmesını ıstersın kıl olursa gozukmez o cızgıler sısmanlarda tam tersı kıl bıraz yagları ortuyor dıye kesmıyorlardır:D

bendımde vucut guzel olursa ınsallah kesmeyı dusunuyorum gorunus acısından

atları dusunelım kıllılar ama kaslılar oyle bırseyın etkısı yok yanı boyle seylere takılmanın anlamı yok

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Arkadaşlar kıllar kas gelişimini etkilemez.Kıllar vücudun hava alma kaynağıdır.Kaslardaki enerji birazda olsa vücut kıllarının deri altına taşıdığı oksijen ile tepkime yaratarak daha fazla kuvvet sağlıyor.Laktik asidin kaybolması oksijen sayesinde oluyor.Buda demek oluyor ki kıllar yorgunluğu geçirmede ve kasların kendini yenilemesinde 1 numaralı yardımcıdır.

Kılları almamak insana düşünüldüğünün aksine bir fayda sağlar.Kesinmeleri durumunda yeniden çıkarılması gerektiği için vücuda extra bir yorgunluk sağlar.

Diceksiniz profesyonel vücut geliştirenlerde hiç yok sebebi nedir? Haklısınız onlarda kıl yok, bunun nedeni aldıkları steroidlerdir.Futbolcularda aynı şekile kıllarını almıyorlar onların özel steroidleri (onlar arasında doping) leri var bizzat gördüm ve konuştum.Bunun örneğide eskiden Ankaraspor'da oynamış olan JABA'dır.

Bilim dünyasıda bunu doğruluyor.

Son düzenleme: 25 Şubat 2011
    hogan bunu beğendi.
  7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    kökünden epilasyon yaptırmazsan kesmenin bir anlamı yok.enerji yiyen köküdür.ama yarım öğün fazla ye bunları düşünmene bile değmez.

8. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

Güzel kardeşim insanları yanlış bilgilendirme,ve sporcularıda doping ile suçlama!
    Tek temel sebep estetik...
    Diğer sebep ise dediğim gibi masaj konusu.
    Bütün futbolcular kılları alır,ayrıca futbol dediğin şey senin tv den izlediğin yada halısahada koşturduğundan ibaret basit birşey değil..

Futbolcu olarak doping yapmak biraz kaba et istiyor,salona gidip XYZ abi aracılığı ile anabol getirtmeye benzemiyor.

9. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    konu ile ilgili zaten bir başlık mevcut .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cuttaki-k-llar-n-t3289p2.html adresinden ulaşabilirsiniz . ancak arama yapmayı bilmeyenler için bir kez daha yazalım ;

kıl ; kas gelişimini , vitamin emilmesini engellemez...performans üzerine de herhangi bir etkisi yoktur.

Uzman Doktor Ümit Hazar.

Vücuttaki kılların kökleri; cilt (dermis) ve cilt altı (yağ dokusu) bölgede bulunurlar. Kas dokusu ile ilintili değildir. En önemli görevi ısı regülâsyonuna (termoregülasyon) yardımcı olmaktır. Sporcuların vücut kıllarını almalarının nedeni; o bölgeye uygulanacak tedavinin kıllardan dolayı rahatsızlık vermemesi (masaj vb.), hız ve süratin önde olduğu aktivitelerde kılların bloke edici etkisini azaltmak (ki bu konu çok tartışmalıdır) ve daha iyi bir görsellik elde etmek içindir. Kılların kas gelişimini olumsuz yönde etkilediğine dair herhangi bilimsel bir kanıt yoktur.

Doç. Dr. Yavuz YILDIZ Spor Hekimliği Uzmanı

Son düzenleme: 25 Şubat 2011
    Cidade de Deus bunu beğendi.
  10. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Şu hikayeyı bılırmısınız Bir Kasaptan Bir Berber varmıs kasap ogluna her gun et yedırırmıs berberde oglunun sacını hep 0 ra vururmus gelgelelım bunlar bır gun gures tutmuslar berberın oglu pat dıye yere sermıs kasabın oglunu vucutta en fazla enerjı ceken sey saçtır kıllarında enerjı cekecegıne ınanıyorum ama saç kadar degıl yanı bende kılların proteın cekecegını bılıyorum ama abarttıgınız kadar degıl zaten sporcu adamlarda fazla kıl olmaz adamda kıl olursa bodycıler ıcın soyluyorum kıldan kas gorunmez kı aslında tartısılacak bır konu ama benım gorusum bu

11. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Adı üstünde Murat Cenk 'hikaye' ;) böyle hurafelere lütfen inanmayın 2011 yılındayız ve bilim çok fazla soruya yanıt verebilicekdurumda

12. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman bize değil gitsin bilim adamına sorsun :)

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu okuyunca direk güldüm :)
    hurafe bunlar inanmayın kas olacak proteini kıllar emiyor ve kasa çeviremiyor diyorsan zaten hatalı nerdeyse yediğimiz herşeyde protein var ayrıca deri vücudun en son ulaştığı yerdir
    futbolculara gelince onlar aldırıyor kasten

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @hogan oha abi ayıp ayıp :)

ama su an bilgi düzeyin oldukça gelişti sende olsan kendine gülerdin :)

15. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Kıldan tüyden işlerle forumu meşgul etmiyelim lütfen :D

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Mantığınıza yatmayan şeylere hayal gücünüzü katıp inanmaya çalışmayın.

17. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cuttaki-k-lllar-kas-t3289.html?t=3289

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş