vucut kılları epilasyon

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve rocky_ tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu açılmıştır belki önceden ama vucut kılları benı rahatsız edıyor epılasyon yaptırırsam bır rahatsızlık yasarmıyım ılerde acaba veya tuy dokucu kremler nasıl ıse yarıyormu bılgısı olanlar yapanlar yaptıranlar yazsın lutfen deneyımlerını

2. karakartal

karakartal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kıl sorunu

valla arkadaşım benımde bu kıllardan başım beladA çok götü bir görsellik bence ve lazer epilasyondan başka hiç biri kesin çözüm değil malum oda çok pahalı ne yapıcağımı bende bilmiyorum bilen arkadaşlar var sa tavsiyelerini beklerim selamlar

3. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    lazer epilasyonla ilgili merak ettiklerinizi bu başlık altında sorun elimden geldiğince hepsine cvp vereyim.ilk soruna cvp vereyim tüy dökücü kremler spray le kıllarını dökersin ama 10 14 gün sora çıkar yine...

4. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    peki lazer epilasyon yaptırınca gerı cıkma olasılıgı varmı ?? cok saol bu arada

5. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    olasılıklar herzaman vardır bilemeyiz ama şöyle cvp verebilirim seansları bitenlere baktım sonradan herhangi birinde kıllar çıkmamıştı yıllar neyi gösterir bilinmez.ben 6 seansımdayım 2 gün sora 7.seansıma giricem azalma var mı dersen tabiki var bayağı azaldı hemde

6. zuluman

zuluman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    bu lazer epilasyonda hiçbiryere güvenemiyorum. gereğinden düşük ışık oranı(tam tabirini bilmiyorum) kullanıp seansı uzatan zihniyet dolu. 3 4 seansta biter diyip 8 9 10 seans sürdürürler. bazı yerlerde kıl uzamasını yavaşlatma etkisinden dolayı kıllarda azalma sandığınzı, ama zaman geçtikçe eski haline döndüğünü okudum.

7. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    sen paket program alırsan uzatırlarsa kendileri zarar ederler bunu göze alamazlar

8. himone

himone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bycanertk acaba siz ne kadar ödüyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz paylaşırsanız sevinirim.

9. white-21

white-21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    emre
    Yer:
    istanbul
    ewt paylaşırsanız bende sevinirim..

10. praetorian

praetorian Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar. Ben de ergenlik döneminden beri durmak bilmeyen ve çok çirkin bir görüntü oluşturan vücut kıllarından lazer epilasyonla kurtuldum. Aslında hala kurtulma aşamasındayım, tedavi bitmiş değil ama kısa bilgi vereyim sizlere:

1) Kıllardan %100 kurtulmak neredeyse imkansız. maksimum %90 oranlarında yok edebiliyor; ancak kalan kıllar ince olduğu için hiç rahatsız olmuyorsunuz. Tam tersine, %100 kılsız olmaktan daha iyi, erkek olduğumuz belli olsun değil mi:)

2) Kılların rengi ve ten renginiz önemli. Kılın koyu renkli olması ve ten renginizin açık olması iyidir. Örn. ben kollarımı uzun süre aldıramadım, çünkü vücudumun diğer bölgelerine göre daha bronzdu ve aylarca rengin açılmasını beklemek zorunda kaldım.

3) Alexandrite kristal kullanan lazerler en iyisidir. Etkili, nispeten daha az acı veren, hızlı bir alettir. Biraz daha pahalıdır ama, zaten acı eşiğiniz çok yüksek değilse başka makine kullanamazsınız. Nyag'miş, diode'ymiş geçin onları. IPL zaten lazer değil. İğneli epilasyon da ancak son çare ve oldukça acı veren bir epilasyon şeklidir. Kısacası, alexandrite dışında alet kullanmanız önerilmez.

4) 4-6 seansta kıllardan maksimum oranda kurtulabiliyorsunuz ama benim gibi tam kılsız olmak istemeyenler için 3-4 seans yeterli.

5) Acı konusuna gelince... Kıl dönmesi sorunu yaşamış biri olarak, çektiğim hiçbir acı artık bana fazla gelmiyor; ancak lazer epilasyonun öyle abarttıkları kadar acı vermediğini gördüm. Elbette acı eşiğinize göre tepkiniz değişebilir ama body building yapan siz arkadaşlar için hiç de dayanılmaz bir acı deği. Katlanılabilir, sonuca göre makul bir acı bence. Korkulacak bir şey yok.

6) Epilasyonu kime yaptırdığınız önemli. Bu işte uzman kişilere yaptırmanız önemli. 2 kuruş daha az vereceğim deyip çok acı çekmeniz ve nihayetinde paranızın ve vaktinizin boşa gitmesi söz konusu olabilir. Bu işe girişiyorsanız, parayı gözden çıkaracaksınız.

Kim ne derse desin, lazer epilasyon en güzel icatlardan biridir. Sonuç alırsınız (ben şahidim :D), estetik olarak daha güzel bir görüntüye kavuşursunuz ve uzun vadede maddi açıdan daha karlıdır. İyi düşünün, hesabınızı yapın ve istikrarlı bir şekilde tedaviye devam edip tamamlayın. Pişman olmazsınız.

Edit: Epiderm Lazer'de tedavi görüyorum. Tüm vücut kapsamında seans başına 700 TL alıyorlar. 3. seanstan sonra %10 indirimleri var. Bence biraz tuzlu ama yapacak bir şey yok. Ayrıca çok güler yüzlü insanlar, kendinizi tuhaf hissetmiyorsunuz.

Son düzenleme: 29 Kasım 2010
  11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    praetorian, nerde yaptırıyorsun? kaça yaptırıyorsun?

12. praetorian

praetorian Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Edit yaparak yazının altına ekledim. Cevaplarken unutmuşum.

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  13. yalova_77

yalova_77 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende gitmeye karar verdim.Ama ne biliyim ya utanıyorum açıkçası :) .Yalova küçük bir şehir.Vücudun tamamını olmayı düşünmüyorum.Sadece sırt-omuz,biraz da göğüs :) belki sakallarıda düzelttiririm.Jilet vurmaktan sakallar göğüs kıllarıyla birleşmeye başladı be :)

14. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ne bu arakadaş seans başına 700 lira her halde en az 4-5 seans gitmen gerekli paraya bak. güler yüzlü olurlar tabi bu kadar parayı bayılırsan . benimde çoğu erkekte olduğu sırtımda siyah uzun kıllar var ayda bir kesiyorum ne yapalım başka çare yok .

çok pahalı çok resmen kazıklıyorlar insanı

15. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    taksim'de man-wax diye bir yer açılmış . sadece erkeklere hizmet veren bir ağda salonuymuş. sitesi de var internette. acısına katlanırım diyorsanız deneyin. ben hiç gitmedim açıkçası, ama merak ediyorum. belki giden vardır burda?
    ağdayı yapan kişi kadınmış.

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Man-wax'ın siteye girdim hizmetlerimiz bölümünde bir şey dikkatimi çekti

Genital Ön : Bu hizmet sadece Gay ve CD müşterilerimize verilmektedir.
    Genital Arka : Bu hizmet sadece Gay ve CD müşterilerimize verilmektedir.

:D Biraz tuhafıma gitti. Yani pardon ama gay olmayan biri aldıramaz mı ? Ya da bunlar gay olup olmadığını nereden anlıyorlar :)

17. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    gay kelimesi ingilizceye vurursan adam anlamınada gelebiliyor argoda :D takılmayın ona bence :D parayı basıp yaptırıyorsunuz onlara ne ney oldugunuz :D

18. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Hizmeti veren personelin cinsiyeti nedir?

- Hizmet alacağınız personel bayandır. Hizmet veren gay personel yoktur, işletme sahiplerinden biri gaydir.

bu yüzden olabilir:D

19. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    "Herkez yalan söyler" felsefesini atlamamak lazım :D

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    ahaha :D Orayı dikkat etmemişim :D Adama bak iyi yere kapak atmış önce müşteri sonra sevgili :) Neyse off-topic olmasın :D

Sayfayı Paylaş