Vucut Gelistirmeden Anlayan Arkadaslarin Dikkatine

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve blackhawky1453 tarafından 29 Kasım 2005 başlatılmıştır.

1. blackhawky1453

blackhawky1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    konya
    arkadaslar cildircem valla bana yardim edin...
    oyle guzelll calisiyorum ki spora benimle izlemeye gelip de bana bakan salona hemen kayit yaptiriyor.
    AMA benim bir problemim var 1 seneden fazladir vucut calisiyorum girdiğim agirliklar korkunc ve buna karsilik da kolumda gogsumde omuzlarimda fazla bir degisiklik olmadi acaba neden bilen varsa soylesin...
    160 la benc , 140 la ust gogus , 145 le butterfly , lateral goguse sırta ve karna cekislerde 140-160 arasi , kollarda barla korlde 90 , konsantrasyonda 35-42,5 arası ....vs gibi gibi anlayacagınız hic memnun degilim ama agirlik kaldirmayida boslayamiyorum bu isi cok seviyorum bilgisi olan varsa bana yardım edin calısmalarimda herhangi bir hareket icin hep 5*10
    kullaniyorum boyum 190 kilom 95 kollar 45 gogus 128 bana acil cevap yazin bigilaerinizi benden esirgemeyin...

KONYANİN DELİSİ BLACKHAWKY1453'DEN SELAMLAR[/b][/quote]

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    belkide genetik sınırlarına ulaştın. beslenme programını da yazarmısın?

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tekrarlari indirebilirsin 10 yerine.

Beslenmen nasil ?

4. blackhawky1453

blackhawky1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    konya
    genel olarak karbonhidrat ve protein takviyeli haftada dort gun antrenman yapiyorum antrenman gunleri amino acid aliyorum
    antrenman gunlei harici de protein tozu aliyorum yağlı yemiyorum beliirgin bir diyet programim yok

5. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    hareketleri nizami yapmamış olabilirsin dostum...... ,
    bu çok önemli....
    maksat ağırlıkları arttırmak değil...
    kaldırdığın ağırlıkları hissedebilmektir..

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kulandıgın agırlıklar kg mı yoksa lb mi :?: :?: kulandıgın agırlıklar mr.olympiaların kulandıkları agırlıklara yakında o yuzden soruyorum

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bende katiliyorum sana

8. blackhawky1453

blackhawky1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    konya
    arkadaslar kullandigim agirliklar gercek vucutum bayagi buyudu ama artik eski hizinda degil ve ben bundan hic memnun degilim...yagsiz denecek bir vucutum var goruntu guzel ama konyada bu isten anlayan kimse yok... o yuzden icinizde anlayan varsa onerilerinizi bekliyorum bu arada kullandigim agirliklar ''KG'' dir merak eden arkadaslar icin...

RAMIZCIGIM hareketleri calmadan yapiyorum dedigin gibi olsa bile son 2 tekrarlarda zorlaniyorum bunun da o kadar etkisi olacagini zannetmiyorum zaten her hareket icin 5*10 kullaniyorum 3 ayda bir soklama pramit sistem yapiyorum belki cok agir calistigimdandir bu sebepten olabileceini soylemislerdi ama kulak asmadim kas istiyorsan agirligin altinda geberinceye kadar kollarin iflas edinceye kadar aggridan kuduruncaya kadar (tabi ki kaslari yirtmadan) basacaksin felsefesine inandim hep (arnoldda boyle dusunuyor)

konyadan selamlar...

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    buraya bir kac resim koyarsan daha rahat yardimci oluruz sana

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    yok canım inanmadıgımdan degil,merak ettigimden sormustum..merak edilmiyecek gibi degil cunku 1 senede bu klıolarla calısmak..mesela su an dunyanın en ıyı vucutcularından biri olan dexter jackson bile barball curlu 90 klıoyla anca basıyor,nitekim diger musabık vucutcuların coguda ,ki bun insanlar 15-20 yıldır calısan kısıler ve aldıgı anaboliklerin haddi hesabı yok....eger sen bu gelismeyi 1 senede yakaladıysan tebrik ediyorum seni,bu yolda onun acık ..hatta vucutgelistirmenin dısında, powerliftingede yonelebilirsin kısa zamanda ondada iyi bir derece elde edbilecegine eminim..sana calısmalarında basarılar,kullandıgın kiloları dahada arttırman dilegiyle

11. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cok agir kilolari kaslarinla kaldirdigini saniyorsun oysa cok agir kilolari kaldirdigini sanmak senin kaslarinin calistigi anlamina gelmiyor tek sebebi cok agir kaldirayim derken hareketten calip eklemlerine kaydirmandir agirligi yani hareketten calmak derler buna buda bosu bosuna zaman hacamana sebep olmus kaslarin kalmis oylece ikinci sebep eger o dedigin kilolari kaslarina yedirerek calistigini iddia ediyorsan agir programdan yada kaslarina gereginden fazla baskidan dolayi kaslarini yakiyor olabilirsin

12. atescem

atescem Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bunun yani gelişiminin yavaşlaması veya durmasının bi kaça sebebi olabilir
    bunlar;
    1---kaldırdığın kilolar çok fazla bu yanlış bence bb sadece ağır kaldırmak değildir demekki çalıştığın kilolar seni biyere kadar zorluyor yani demek istediğim brz kiloları azalt ve ağırlığın çalıştırdığı yeri hissedip yavaş yavaş yedire yedire basmayı dene daha ii sonuç alırsın...
    2---çalışma programını değiştirebilirsin yeni paln yeni program herzman yararlı olur.
    3---beslenmende kaldırdığın ağırlıklar kadar önemlidir.

13. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    95 kilo olup,kollari 45 cm olup,90,95 kilo barbell curl yapan adam gormedim duymadim...!!!

Sen body i birak powerlifting yap o zaman ne diyim kardes

14. blackhawky1453

blackhawky1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    konya
    enyakın zamanda buraya fotoğraflarımı ekleyeceğim arkadaşlar sizi fazla merakta bırakmayacam

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vucutta 656 adet kas vardır buların 372 çiftti agırlık kaldırımlarında itici ve cekici zıt adelelerin kasılmalarıyla olur haliyle omuzun cok gucludur desteklediği adeleler omehideus trapezus pectoral major infraspinatus omuz antremanında adeleni aşan agırlığı kaldırdığında bu adelelerde yardımcı olmaktadır haliyle cok deltoide cok agır girdişğini zannedersin deltoid diger adelelere gore daha küçük adelelerden meydana gelmiş buyuk bir adeledir haliyle kucuk agırlıklarla gelişir (yana acış sırta açış gibi)

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  17. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    valla bende :D :D :D tas catlasa 60 kg...nizami o da 5 tekrar..anlamadim gitti
    flexor biz keselim kolumuzuuuuu :D :D :D :D :D :D :D :D

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  19. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

20. blackhawky1453

blackhawky1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    konya
    valla kardeşler inanmıyorsuuunuuuuz ne diyim sizde haklısınız kendinizi göz önüne alıp düşünüyorsunuz doğrudur benim bu halim zaten sonradan oluşmaya başladı...
    ben 13-14 yaslarında hormon tedavisi gördüm yani farkında olmadan 1 veya 1,5 sene kadar iğne ve hap olmak üzere steroid kullanmışım bunu body building yaptıktan sonra öğrendim. bir baktım adamlar benim kullandığım ilaçlardan söz ediyorlar ulan nesi var bunların dedim bunları kullanmakta ne var da dedim ben zaten kullandım deyince hepsi afalladılar.o sıralar güreşte ugrasıyordum duba gibi şişmandım o yasa göre 75 kiloydum benden en az 5 yas buyuk adamlarla antrenman yapıyordum günden güne güçlendiğimi hissediyordum 6 yada7 ay kadar güreş yaptım.baska hiç bir spor alakam yok .mesela prensip gereği vücüdumun üst tarafını şekle sokmadan bacak çalışmak istemiyordum.1 hafta kadar önce squat ile bacak programına başladım ilk seferde 150 bastım hocanın yanında ... o bile inanamadı hemen steroid mi kullanıyon diye başladı sorguya bizim hoca böyle seylere cok kızar kendisi de hiç kullanmamış 10 senedir yapıyor adam normalde mr. olympia gibi olması lazım ama deği ozaman anladım steroidin ne denli etkili olduğunu bu ilaçların vücüutta kalıtsal , hücresel , metabolizmayı etkilediğini ve değişikliklere uğrattığını anlayınca ben bu şekilde ağır kilolar kullanmamı sadece buna bağladım belkide allah vergisidir.hocamla beraber ciddi bir program hazırlayıp ciddi antrenmanlara başladım (yarışmalara katılma düşüncesiyle)birde bu açıdan düşünün syın arkadaşlar şimdi yağlıyım biraz kilo verince fotoğraf ve videolarımı size yoolayacam

Sayfayı Paylaş