Voltaj Yeni Günlük

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve voltaj tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    çok klasik olacak ama bence 5 x 5 yerine piramit sisteme geçip günlük 3000+ kalori alırsan daha iyi olur. hem kilo alamama sorununu ortadan kaldırırsın hem de ciddi bir hacim artışı olur. tabi yağ oranın artar ama kısa bir diyetle çözülebilir bence. ayrıca gainer kullanmana gerek olduğunu düşünmüyorum. bunun yerine -biliyorum zor ama- doğal olarak karbo alırsan bence daha iyi olur. hiç değilse biraz daha clean bir bulk olabilir. bence köklü bir diyet değişikliği kesinlikle sende iyi bir sonuç verecektir. şahsen ben bir öğünde 30 gr protein mantığından çıktığımdan ve diyetimi 3000+ kalori yaptığımdan beri çok iyi hacim ve ölçü kazandım. biraz yağlandım ama değdi :) kilolarımız aşağı yukarı aynı olduğu için kendimden örnek verdim.

bunun dışında sırt genişliğin az geldi bana tam rowlara önem ver diyecektim programa koymuşsun zaten. ama sırt için önerim deadlift ile başlamaman. çünkü hakkını verdiğin zaman insanın hali kalmıyor diğer hareketlere. tabi deadlift bütün sırtı vuruyor ama bence rowlardan sonra deadlift yap biraz izole çalış. ayrıca 5 x 5 yerine bol tekrarlı row daha iyi sonuç veriyor bence. aynısı lat raise için de geçerli az tekrarlı hareketler omuzu tam olarak vurmuyor ki zaten lat raise da girebileceğin, nizami yapabileceğin max ağırlık belli az tekrarla omuz vurabileceğini düşünmüyorum şahsen.

ayrıca çok sık fotoğraf çekme bence ayda bir her açıdan fotoğraf çek ve öyle karşılaştır yoksa programın, beslenmenin getirdiklerini götürdüklerini tam olarak değerlendiremezsin.

başarılar..

2. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    yulaf tan gına geldi zaten evde kalmamış yulaf bugün eve dönerken alacağım bakalım
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ocak 2014 ---
    şuanki amacım hacim değil ondan dolayı 5x5 powerliftinge başladım. 76.5 kg oldum. bakalım gainer kullanalı 2 gün oldu bugünle beraber.

powerlifting idmanlarında kuvvetin yanısıra hacimde kazanıyor insan. geçen sene max-ot uygulamıştım çok yararını gördüm. bakalım 5x5 de max ot kadar yarar görecekmiyim.

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Amac hacim degil ama gainer kullaniyorsun,yani ayni anda hem gaza basip hem freni kokluyosun,iyiymis

4. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    eve şuanlık ana amacım hacim değil. kuvvet kazanmak.

max ot ve 5x5 gibi sistemleri uygularken en çok neye ihtiyacın olacak? karbonhidrat olmadan bu tür sistemlerin hakkını vererek yapabilecekmisin ? bir önceki posttada sölediğim gibi bu tarz sistemler hem kuvveti hemde hacimi artırmak için uygulanır.

gaza dokunup hemde frenlemiyorum. öyle birşeyde sölemedim zaten. dikkatli okursan..

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Soylemene gerek yok ki,gainer kullanarak belli ediyorsun,gainer senin vucut yapina ters,bulgur yulaf yeter,aldigin sekerlerden yaglanip sonra yine yag yakmaya basliyorum beyler yazmak zorunda kalicaksin,bi ileri iki geri gidersin,sen once ne yazdiginin degil ne yaptiginin farkinda olda ondan sonra dikkatli okursan diye laf sokarsin

6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    @voltaj bu programi kendinmi hazirladin? Yoksa hocanmi?. Sahzen böyle powerlifting programi olmaz, dogru bulmuyorum zaten. Powerlifting dediginde Benchpress, deadliftler, squatlar, frontsquat+ Clean Jerk + Snatch egz. olur. Daha Programinda dogru dürüst Squat yok. Programinda temel hareketen cok izole egz. doludurmusun

Sana tavsiyem düzgün powerlifting antemanlari arastir

7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Birader zaten bulgur yulaf vs onlarla yaglanmiyor musun ? Ben en basindan beri yağ oranimi dert etmiyorum dedim kackere forumda yazdigimdan bu yana. kisin olabildiğince az yaglanirsin ki ben zaten çok yağlanan bir vücut tipim yok. İlk önce üslubuna dikkat et ki karsindaki sana laf sokmasin. Günde 400 gr karboyu kaç öğünde alican ? Gün boyu yemek mi yiyebilcen ?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Squat mi yok bak orda ne yazmisim 2hafta press 2 hafta squat. Nedeni dizlerimdeki yirtiklar. Squati bu yüzden sürekli yapamiyorum.Deadlifti hic bir programimda eksik etmedim dooru dürüst eski konularındaki programlarda da var

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Konu kapatılmıştır.

sultanmehmed ve abcdefgHAKAN bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş