Vitargo Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve burak190706 tarafından 23 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar Vitargo kullanan yada yorum yapmak isteyen varsa seve seve dinlemeye hazırım.
    Aklıma takılan sorular,
    Vitargo üstün bir karbonhidrat kaynağı ise klasik gainer lerden farkı nedir?
    Eğer söylendiği gibi olimpik sporcular kullanıyor ve sindirim sistemini terketmesi 11 dakika alıyorsa neden gainer yerine Vitargo kullanmıyoruz?
    Yurt dışında çok tanınmasına karşı neden ülkemizde hiç tanınmıyor?
    Bulk döneminde olan sporcular amacı doğrultusunda Vitargo kullanabilir mi?
    Saygılarımla

2. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Bende merak ediyorum. Fiyatıda gayet uygun.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Vitargonun klasik gainerlardan farkı içeriğine bakarak anlayabilirsiniz. Vitargo hızlı emilen bir karbonhidrat yalnız günümüzde ki gainerların içeriğine bakarsanız proteinler, vitaminler ve amino asit profillerini görürsünüz. Hatta creatine bile mevcut olan gainerlar mevcuttur. Yani gainer daha komplike diye biliriz. Vitargo ise sadece bir amaç içindir. O da hızlı emilen karbonhidrat. Antrenman sonrası için oldukça idealdir.

Bulk döneminde olan sporcular elbette kullanabilir, hatta definasyon döneminde de antrenman sonrası kullanabilirsiniz.

Ülkemizde tanınmama sebebi ise, diğer markalar gibi reklam yapılmaması veya insanımızda ki marka bağımlılığı diyebiliriz. Yada daha komplike içinde proteini olsun, amino asit profili veya vitaminleri olsun diye tercih edebilirler. Bu ürünün kötülüğünden kaynaklanan bir şey değildir.

4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Kauss 'un dediği gibi Vitargo'nun ülkemizde neredeyse hiç reklamı yapılmamıştı. Bundan 2 sene önce Muscle and Fitness dergisinini 2. sayısında rastlamıştım Vitargonun reklamına.Ayrıca ambalajı inanillmaz kötü . Alıp eve getirdiğimde ailem boya aldım sandı . Kutusu aynı boya kutusu gibi ayrıca içerisinde ölçeği de yok .Bu sporu yapan çoğu kişi şeker ile kaliteli karbonhidratın farkını ayıramıyorlar kaldı ki Vitargo hem kaliteli karbonhidrat olmasının yanında , molekül ağırlığından dolayı bildiğiniz bütün karbonhidratlardan daha çabuk kana karışıyor. Benim bu ürünü kullanmamın nedeni , akşam saat 9 gibi antreman yapabiliyorum ve antremandan sonra yemek yemeğe imkanım olmuyor. 35-40 gr vitargo ile 35 gr protein tozunu karıştırıp idman bitiminde içiyorum .İdman sonrası için kesinlikle mükemmel bir ürün . Fakat ben karbonhidratı antremandan sonra makarna ,bulgurdan da alırım diyorsanız , doğal yoldan almak kesinlikle daha doğru olur

5. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba sinful,
    Cevabın ve yorumların için teşekkür ederim.
    Çok güzel ve merak ettiğim bir noktayı anlatmışsın; basit şeker ve kaliteli karbonhidrat.
    Ayrıca bu ürünü almaktan beni vazgeçirenlerin söylediği şey, Vitargo gainer ler gibi (kilo almaya yönelik) karbonhidrat kaynağı değil, şeker içerikli (meyve suyu gibi). Yani bildiğimiz basit şeker.
    Bende sizin gibi akşam o saatte antreman yapıyorum yada bitmiş oluyor ve midem normal insanlara göre sıkıntılı olduğu için yemek yemek bazen ızdırap oluyor.
    Siz ürünü kullanan biri olarak, Vitargo size kilo aldırdı mı? Şuan elimde 4d nin gainer i var ama antreman sonrası onu midem kaldırmıyor. Onu içsemde yemek yiyecek yerim kalmıyor. Vitargonun tadı, komplex olmayışı ve moleküler ağırlından (iddia ettikleri 11 dakikada sindirim sistemini terk etmesi) dolayı sanki bana Vitargo çok uygun olduğudur.

Saygılarımla

6. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bulgur , patates varken bi insan bunun kilosuna 80-90 lira neden verir anlamış değilim :) .

letsev bunu beğendi.
  7. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle katılıyorum eğer bulgur patates gibi ürünleri akşam saat 11:30 gibi yiyip , uyuyabiliyorsanız sorun yok ( akşam idman yapan kişiler için konuşuyorum ) fakat böyle bir probleminiz var ise vitargo kesinlikle başarılı. Fiyatı diğer ürünlere göre daha yüksek fakat diğer ürünlerden kesinlikle daha kaliteli.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2014 ---
    Vitargonun tadı gerçekten çok başarılı fakat zaten böyle ürünleri tadı için kullanmıyoruz.Ürün kesinlikle basit şeker değil. Üründe şeker mevcut değil zaten . 100 gr üründe 96 gr KOMPLEKS karbonhidrat mevcut .Yapılan araştırmalara göre ürünün molekül ağırlığından dolayı ,diğer ürünlere göre sindirimden % 80 daha çabuk çıkıyor.

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve yağlanma problemi ile karşılaşmadım . 2 hafta sonra ölçüme girmeyi planlıyorum o zaman daha net bilgi verebilirim.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2014
  8. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Tekrar merhaba sinful,
    2 hafta sonra genel yorumunu ve ölçülerinide paylaşırsan sevinirim.
    Saygılarımla

9. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Demokrasilerde çareler tükenmez :) . Antrenmandan 2 saat önce büyük bi öğün yersin . Antrenmanını yaptıktan sonrada iki üç tam yumurta ve biraz zeytinyağlı sebze yedin mi tamamdır. Vitargoya ne hacet ?

Benim param bol ben 30 misli fazla para verip toz içmek istiyorum dersen eyvallah derim :) .

10. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    antremanlardan önce büyük bir öğün yemek yarardan çok zarar getirir. Nedenlerini burda yazmamın anlamı olmayacak, sitede defalarca paylaşıldı zaten.
    antreman sonrası iki üç yumurta ve z. yağlı sebze yeme tavsiyesi ise Vitargo kullanma amacıyla zaten pek ilgisi yok. Vitargo yu terch etmemizin yada tartışmamızın amacına ters.
    ayrıca para konusuna girmek dahi istemiyorum.
    Saygılarımla

Siberkorsan ve sinful bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kisisel tartismalara virmeyelim

12. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 1 kutu bitirdim ve şunu söyleyebilirim=
    Gerçekten antreman öncesi için çok etkili bir ürün veya sonrası için ama =
    1- portakallı olanı iğrenç ötesi
    2- karışmıyor topak topak kalıyor
    3-kilo almaya çalıştığım dönemlerde alınca birden midemi tıkıyordu yemek yiyemiyordum
    4-mide bulandırıyor gerçekten çok ağır
    ama f/p olarak düşünürsek gerçekten etkili ,midesi sağlam olan arkadaşlar kullanabilirler.

burak190706 bunu beğendi.
  13. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba ahmetasia,
    paylaştıkların için teşekkürederim.
    bende 4d gainer var, aynı senin dediğin gibi midemi yoruyor ve tıkanıyorum yemek yiyemiyorum.
    vitargoyu da söyledikleri gibi 11 dakikada kana karıştığı için yani hızla mideyi terk ettiği için kullanmak istiyordum.
    sen daha önce gainer kullandıysan, onunla vitargoyu bu yönleri ile karşılaştırabilirmisin?
    tadını beğenmediğine şaşırdım, zira ilk kez duydum (yurt dışı forum sitelerinde pek tadı için olumsuz yorum yok) ama herkes farklı tabiki.
    kaç kilo aldın kullandığın sürede?
    Saygılarımla

14. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    M
    Merhaba , SEI Mass ,Dymatize Mass Gainer ve Vitargo load+ Bsn Syntha 6 kullandım. Piyasadaki gainerler çikolata-vaniyla aromalı olduğu için bunu kullanırken çok rahatsız olmuştum.Portakal aroması gerçekten çok ağır ,mesela çikolatalı gainer mideyi tıkasa da üstüne yemek yiyebilirsin ama bunun üstüne midem öyle bulanıyordu ki yemek yiyemiyordum. Dersen ki ben bunu antreman öncesi alırım sonrasında yemek yerim gayet mantıklı olur.Enerji açısından diğer gainerlardan çok üstün,ama içinde protein içeriği hiç yok maalesef.
    Benim sana önerim Dymatize Mass Gainer olur, tadı çok hafif , bcaa içeriği var , fiyatı çok uygun .Kutunun yarısına kadar kullandım ve gayet iyi etki gördüm.Kalan yarısını da önümüzde ay kullanacağım.Tad olarak bitter çikolata olduğu için içimi gayet kolay ( sütle).Ayrıca benim sana tavsiyem bu tür ürünleri yemek yedikten sonra içmek olur,böylece hem bolca yemek yersin hem de üstüne gainerını alırsın ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2014 ---
    3 yumurtadan 90 gram karbonhidrat alabilmen ilginç, hangi köyün yumurtası bu :D

15. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    tavsiyelerin ve yorumların için ahmetasia teşekkürler. Dymatize Mass Gainer ı alacaktım ama 4d nin fiyatı daha iyi gelince vazgeçtim. 4d yi bitirebilirsem Dymatize yi düşünüyorum
    Vitargo nun birde limon aromalısını deneyen yorum yazarsa çok iyi olacak

ahmetasia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş