Vin diesel...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NorthWolf tarafından 24 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Arkadaşlar yaşım 15, 4-5 ay'a kadarda zaten tam olarak 16 olacağım.kilom 70-72 arası birşey olması lazımdı. boyumda 1.76. sizlere şunu sormak istedim. bilirsiniz herkesin az çok hayatta bazı idolleri vardır. ben ise vin diesel gibi olmayı gerçekten çok isterim. vin diesel gibi olmak derken vücudundan kastettim sadece :D yani. evimde 15 kg. dumbell set var. el yayı var. yay bük bük var vede kapı barfiksi mevcut. şu ana kadar donanımalrı aldım fakat boy durdurması olduğu için bir ay yaptıktan sonra bırakmak istedim. yaşım biraz 18'lere gelince başlarım dedim ama tüm arkadaşalrım vg'e başladı. ben 18'i gerçekten beklemek istemiyorum. hatta zaten vin diesel'de 15 yaşında vg'e başlayıp, 17 yaşındada bodyguard olmuştu. şimdi elimdeki bu malzemelr ile, boyuma ve kilomada bakılırsa, vin diesel vücuduna sahip olabilmem için hangi yoldan başlamalıyım. NOT: tabikide arkadaşlar vin diesel gibi nasıl oalbilirm dedimde hepten 15 yaşındayım yanlış anlamayın ama en azından onun gibi olma yolunda nerden başlayabilirim.. sonuçta bir yerden başlamak lazım. bu arada kola içmiyorum ve yaklaşık 3 aydırdada düzenli hergün 1 lt. süt içiyorum. protein ve boy açısından yani. bu arada arkadaşlar yorumlarınızı sadece vin diesel için yaparsanız sevinirim. mesela vin diesel daha çok göğüs çalışmış gibi gözüküyor. resimlerinde pek karın kasına rastlamıyorum. ama tabi bunu sizlere soruyorum.[​IMG]

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    2 ile 3 sene arasında yaparsın sabah 10 ile 15 dk kos yada aksam yada anteraman öncesi sonrası https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v...rsiz-f28.htmlk burda dambıllarla yapıcan hareketlerini sec
    gögüs 4 biceps 3 hareket
    dinlenme
    omuz 4 triceps 3 hareket
    dinlenme
    bacak 4 harekete sırt 3 hareket
    dinlenme
    dinlenme seklınde evde dambıllarla yapılan hareketler sınırlıdır o vakımdan gogusu 4yazdım 3 harekletı dambıllarla 4.sunu gögus yayıla yaparsın ama evde gelsım zordur ve kısıtlıdır sımdıden kolay gelsın

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göğüs yayını kullanma onun zararları var nedeni >

Yay çalışmasını bende önermiyorum sebebi şudur

Diyelimki 50 kglik bir kovayı kuyudan çekmek için onu çekebilecek kalınlıkta bir ip ve ekipman saldınız fakat yarı yolda kovanın ağırlığı arttı ne olu ? ya ip kopar yada eliniz aşınır hasar görür.

Yada omuz presi çalışırken hareketin ortasında birileri ağırlık taksa ne olur ? ya omuzu sakatlarsınız yada dengeyi bozup sakatlığa sebep verirsiniz.

Teknik olarak açıklamak gerekirse baskıya bağlı kasın kasılması kendi boyunun yarısı kadardır. antremanda yaptığımız kasın boyunu uzatmak için yapılan çalışmadır. bu çalışma kas liflerinin kasıması içindir. her kas lifi gelen kuvete göre kasılır, tüm liflerin kasılması doyum noktası ve kasın max kasılma toplamıdır. kas lifleri daha fazla kasılma yaratabilmek için nöbetleşe kasılırlar, yani partnerimle ben gibi. birimiz dinleme süresi diğerinin çalışma süresi gibi.

Bu teknik bilgiden sonra şunu demek isterim sinirsel bir mesaj ile kas kasılmaya başladığı andan itibaren besinden elde ettiğimiz enerji kan yolu ile kasa ulaşır ve kas lifleride bu çıkışa göre kasılır bu enerji ile beslenir. yaylı çalışmada gerilim zayıfken kasımıza 5 kg yük binerken gerilim orta seviyedeyken 10 kg gerilim en yüksekteyken 20 kg biner. sinir sistemi ilk aldığı kasılma uyarısı ile kasa 5 kg değerinde bir destek verir. fakat 10 ve 20 kg de vucut sonları oynar. diğer bir değişle 3 zamanlı bir kasılma yaşar bunlar enerji alımı, enerji açığı, ve borç ödeme. bu nedenle sakatlanma sabit ağırlıklara göre daha fazladır.

Yayla evde çalışıpta sakatlanmış doktorun tavsiyesi ile bana yönlendirilmiş kişilerin sayısı dikkat çekecek kadar fazla diyebilirim.

flexor hocadan alıntı.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-s-yay-ile-al-t18315.html

onun gibi olmak için yani onun gibi zaten olamaz herekzin genetiği farklıdır ama evde onun vücüdü gibi yapamazsın profesyonel olarak çalışman gerek ayrıca protein tek sütte yok diğer besinleride menüne koy

4. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Ah keşke 15 kg dumbell ile yapılabilecek bir iş olsaydı:) Hedef koymak güzel, ancak gelişim yavaş olcağından bir kaç ay sonra olmuyor, ben yapamıyorum diyipte bırakmakta var. Hedefinizi daha küçük tutun ki o hedefe ulaştığınızda önünüze daha büyüklerini koyarsınız.

5. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    link açılmadı :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:25 ----------

link açılmadı yalnız :S

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  7. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ben evdede yapabileceğini düşünüyorum
    15 yaşındayım bende 1 ay oldu spora başlayalı şuan yağ yakıyorum
    akşama kadar okuldayım zaten ve derslerden dolayı salona gidecek vaktim olmadığı için evde yapmaya çalışıyorum
    şuan 28 kg ağırlık seti, koşu bandı, barfiks aletim var
    her ay çalışma programımı değiştirerek evde çalışacağım düzenli beslenerek yazında 3 ay salona gideceğim
    hedefinin olması güzel bişey bende jason statham vücudu istiyorum ama imkanlar böyle en azından yaza kadar evde çalışmanı tavsiye ederim umarım istediğimiz yerlere geliriz

8. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    umarım inşallah dostum...
    bu arada boy kaçtı ?

9. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    boyum 1.76
    boy uzamasını yavaşlatırmı durdururmu bilmem ama
    sende 1.76 sın yani 1.80 1.82 idealdir daha 15 yaşındayız yinede uzamaya devam eder diye düşünüyorum
    eğer 1.90 filan istiyorsan 1-2 sene basketbol oyna sonra vücut geliştirmeye başla :D

Sayfayı Paylaş