VG'ye yatkınlık ve gelişimi farketmek.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kerembyl tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle merhaba .. kafama takılan bir kaç soru var..
    vücudumdan bahsedecek olrsam : 183 boy 70 kilo var. fakat yağların dağılımı düzenli değil kolum 30-31 cm bileklerim ince fakat popo ve karın kısmında kiloma göre fazla yağ var. bunları eritip fit görünüme kavuşmak ve kolumuda en az 34-35 cm yapmak göğüsleride hafif şekillendirmek kac ayımı alır. yiyecek olarak nelerden fedakarlık etmem gerekir ( kola içmemek vs. gibi ) ayrıca nasıl bir program önerirsiniz.(çalışma ve beslenme) arkadaşım senin vücudundan birşey olmaz vb. laflar söylüyor açıkçası hırslandım :)

şimdiden teşekkürler.

2. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    eklemek istediğim bir diğer şey ise bunları yaparken kilo vermemek mesela bi 3-4 kilo daha alırsam daha iyi olur. spor olarak basketbol oynuyorum

3. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bulk dönemine giriceksin daha kilo alıcaksın ama kas halinde tabi.bundan sonra definasyon yapıcaksın yağları eriticeksin. senin hırsına göre bu süre 1 yılda olabilir 5 ay da

kerembyl bunu beğendi.
  4. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bulk=kilo almakmı demek definasyonda=yağları eritmekmi demek :)

ayrıca kas halinde kilo aldıktan sonra nereyi eriticem tam anlamadım

5. PablitoStyLE

PablitoStyLE Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda vücudunda olan yağları eritecen demek ayrıca yeni başlayanlara program var beslenme bölümünden besinleri araştır protein al filan herşey yazıyo sitede

6. dimitri

dimitri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    gün içinde yaklaşık üçer saatlik aralıklarla düzenli beslen. günde 140 gr civarında protein al. mümkün olduğunca yağsız beslen. protein tozu kullanmanı öneririm, bir de iyi bir günlük multivitamin faydalı olur. bunun dışında supplement kullanman en azından başlangıç için gereksiz.

kilo alımını hızlı tutma, yoksa fazla yağlarını atamazsın. günlük kalori alımını, kilonu ve bel ölçünü dikkatle takip et. kilon arttığı halde bel ölçün aynı kalıyorsa, büyük oranda kas kazanıyorsun demektir, devam et. bel ölçün fazla artıyorsa kilo almayı durdur.

vücut geliştirmeye yeni başlayan, iyi beslenen, dinlenen ve ağırlık çalışan, hormonal düzeyi normal, steroid kullanmayan sıradan bir yetişkin bir ayda 0,5kg-1kg arası kas kütlesi kazanabilir. yani bir ayda ayda 3kg almak marifet değildir, kastan çok yağ alırsın, sonra bunları geri vermek için diyet yaparken aldığın kasların da bir kısmını kaybedersin, kısaca boşa kürek sallamış olursun.

bahsettiğin hedeflere ulaşman zor değil. süre tamamen sana bağlı. beslenmeye, çalışmaya ve dinlenmeye ve kişinin genetik yapısına bağlı olarak süre değişir. ortalama bir insan 6 ayda rahatlıkla söylediğin hedefleri tutturabilir.

işin önemli ve asıl zor olan kısmı ağırlık çalışmak değil beslenmedir. yeni başlayanlar için standart çalışma programları var, onları uygulayabilirsin. vücut şekillenmene göre ileride programını değiştirirsin. programların ayrıntıları ile uğraşma, çok bir şey fark etmez. fark yaratacak olan beslenme.

kolay gelsin.

kerembyl bunu beğendi.
  7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    daha yeni başlayan birisine protein tozu önermek doğru değil
    1. salona git idman a başla
    2. siteyi a dan z ye oku
    3. düzenli idmanlarına çık.

8. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    evde düzenli çalışamıyorum o yüzden salona yazılmak derdindeyim. dersanem okulum var 16 mı ekimde doldurdum. okul sebebiyle 7-8 saat civarı uyku uyuyorum. anladığım kadarıyla işin %30 u çalışma %70 i beslenmede bitiyor. çok kola içiyorum kendimi kısıtlayamıyorum. kola ihtiyacımı kutu meyve sularıyla gidermeye çalışsam iyi olur sanırım. body salonunda herşeyi usülüyle yaptık diyelim beslenmemizde iyi .. 1 ayda kol kaç santim kalınlaşır. bu kol konusuna biraz kafayı takmış durumdayım 30-31 cm çok az çünkü. bu arada değerli yorumlarınız için teşekkürler.

9. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Çalışır ve beslenirsen herşey olur bu sporda acelesi olanlar pek başarılı olamazlar ilk başlarda ayda 1-1.5 cm gelişim sağlayabilirsin kolda

kerembyl bunu beğendi.
  10. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Her şeyi sıraya koymalısın. 1- Beslenme. "çok kola içiyorum kendimi kısıtlayamıyorum." demişsin. Kola içinde çok sayıda şeker bulundurur. Kilo problemi olan birisi için hiç iyi ve sağlıklı değil. 2- Her şey diyet değil, alışkanlık haline getireceksin. Az yağlı hatta imkanın varsa yağsız yiyecekler tüketeceksin. Evde pişen aşı da bu şekilde yiyebilirsen ne ala. Şekerli, yağlı ürünlerden uzak dur. 3- Sabredeceksin. Düzgün bir vücuda kavuşmak istiyorsan düzenli antrenmanlar yapacak, kaliteli besleneceksin. 4- Unutmamalısın. Ne spor salonu ne de takviye ürünler hiçbiri sihirli değnek değildir. İş; kişinin azmiyle başlar, azmiyle biter...

kerembyl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş