Vg'ye Başlamadan Önce

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mehmetkarli tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mehmetkarli

mehmetkarli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi geceler;
    Sitede yazılmış olan antrenman önerilerini, bilgileri vs. 3 gün boyunca inceledim fakat benim burada işin uzmanlarına danışmak istediğim bir şeyler var. Konuyu yanlış kategoriye açtıysam sorumlu kişilerden özür dilerim.
    20 yaşındayım. Bundan önce yaklaşık 1,5 sene boyunca bir iki dövüş sporuyla uğraştım. Ama 6 aydır boştayım ve düzenli spor yapmadım. Şu anda antrenmanlara disiplinli bir şekilde devam edebileceğimden şüphelendiğim için vg'ye yazın başlamayı düşünüyorum. Ama yaza kadar yapabildiğim ölçüsünde genel hareketleri yaptığım kendimce bir program yaptım. Pazartesi-çarşamba-cuma akşamları 4-5 km koşu yapıyorum. Sonrasında yapabildiğim kadar barfiks, yarım mekik, tam mekik, leg raise, bisiklet, makas, yan karın kasları,vs. tüm karın kasları hareketlerini durmadan 20 şer kez yapıyorum. En son da normal, geniş, kapalı, vs. şınav çeşitlerini 15-20'şer kez tek set arka arkaya yapıyorum. Beslenme programım biraz gelişigüzel. Sabahları 3 yumurta, yanında peynir, vs. bol tüketirim. Öğrenci olduğum için öğlen okulda ne yemek çıkarsa onu yiyorum. Akşamüstü hafif bir şeyler atıştırdıktan 2 saat sonra spor yapıyorum ve spordan 1-1,5 saat sonra akşam yemeğini yiyorum. Protein tozu, vs. ürünler kullanmıyorum ama peynir, süt, yoğurt, vs. ürünleri bol tüketirim. Boyum 1.72, 68-70 kiloyum. Bacaklarım üst kısmıma oranla daha güçlü. (Özellikle sırt kaslarım daha zayıf). Günde ortalama bir paket sigara içiyorum. Günlük uykum 5-6 saat.
    Bilgilerimi pek bölümün kurallarına göre vermediğimin farkındayım. Ama zaten şu anda o kadar detay gerektirecek bir programım da yok:) Size danışmak istediğim şey, yaza kadar kendimce fazla yorulmayacak şekilde yaptığım bu programı uygularsam vg'ye başlayana kadar belirgin bir faydasını görür müyüm ve başladığımda bana yardımı dokunur mu? Yoksa boşa kürek mi çekmiş olurum? Vereceğiniz tüm öneriler için şimdiden teşekkür ederim...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Bekleme süresini ihlal edip ilgili kural maddelerini ihlal ederek özellikle başka bir bölüme başlık açtığınız için başlığınız içeriğine bakılmaksısın kilitlenmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş