VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. Nitr0

Nitr0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Münih
    merhaba,
    öncelikle bu isin belirli bir süresi veya vakti yok, ne kadar calistigina, vücut yapina, kas yapina beselnmene kadar bir cok farkli faktör nekdar sürede istedigin seviyeye gelecegini belirler.
    Tabiki yaptigin mekik ve sinavlarin vücudu esnek ve fit tutmak icin faydasi olucaktir.
    Gögüs kaslari icin evde yapilabilecek en iyi sey sinav cekmek bunun yaninda diamond push-ups ve yine sinav pozisyonunda dizleri sandalye gibi yüksek bir yere sabnitleyip, vücut kafaya dogru egimli sekilde yapacagin sinav hareketidir.

Son olarak vg ye cidden baslamak istersen yeni baslayanlar bölümüne göz atip orda yeterli program ve beslenme bilgisine ulasabilirsin.
    iyi forumlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

merhaba BMI niz 30, olmasi gereken 20-25 arasidir. ideal kilonuz 73-75 yaklasik bir 20 kilo fazlaniz bulunmakta. öncelikle size gerek düzgün bir düsük karbonhidratli bir diyet programi. BU programi ister diyetisyenle isterseniz kendinizde yapailirsiniz. Zor olan kismi bu diyeti uygulamasidir. Spro salonu imakani var ise, kardiyo,bisiklet, kürek gibi antrenmanlarin oldugu bir baslangic programi.Kilo verdikten sonra yavas yavas hem kardiyo hem Vg li bir programa gecebilirsiniz. Forumda beslenme ve kilo vermekle ilgili bir cok bilgi bulunmakta size yardimi olucaktir.
    iyi forumlar

FurkanÖzdil bunu beğendi.
  2. FurkanÖzdil

FurkanÖzdil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Vg ye başlamayı düşünüyorum.Fakat bi sorum daha olucak Ben 2 yıl önce sağ kürek kemiğimi kırdım(boyunla omuzun arasındaki ince kemik) . Kemiğin kaynamasına ragmen düzgün olmadığı için çok fazla şınav çekemiyorum.Kürek kemiğim iyi 5 kg dambıl ile 25 tane olmak üzere 3 tekrar rahatlıkla yapabiliyorum ama beni biraz yoruyor. Bunun benim için ciddi sorunu olurmu yoksa belli bir süre sonra vücut dengesi kurulduktan sonra rahatlayabilir miyim. Tekrar yardımınız için teşekkür ederim :)

3. FurkanÖzdil

FurkanÖzdil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Vg ye başlamayı düşünüyorum.Fakat bi sorum daha olucak Ben 2 yıl önce sağ köprücük kemiğimi kırdım(boyunla omuzun arasındaki ince kemik) . Kemiğin kaynamasına ragmen düzgün olmadığı için çok fazla şınav çekemiyorum.Köprücük kemiğim iyi 5 kg dambıl ile 25 tane olmak üzere 3 tekrar rahatlıkla yapabiliyorum ama beni biraz yoruyor. Bunun benim için ciddi sorunu olurmu yoksa belli bir süre sonra vücut dengesi kurulduktan sonra rahatlayabilir miyim. Tekrar yardımınız için teşekkür ederim :) ( kemik isimlerinde bir yanlıslık yapmısım özür dilerim ) :)

4. Eileithhyia

Eileithhyia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba değerli abilerim.
    Yaşım 16. Okulumda üst sınıflardan bir arkadaş ile tanıştım.
    Vücudu çok iyi ve 3 yılı aşkın body yaptığını söylüyor.
    Etkilendim ve çalışma ihtiyacı duydum. Ancak kafamda bazı soru ve sorunlar var.

Boyum 1.75
    Kilom 78 ila 80 arasında değişkenlik gösteriyor.
    Daha önce sporla hiç alakam yoktu beden dersleri ve ara sıra halısaha maçları dışında. Yani kas değil büyük bir bölümü yağ.

Spor salonuna gitme gibi bir durumum şuan için yok. Hem ailem para vermemi istemiyor hem de bulunduğum bölgede salon açılmadı.
    Evde bulunan aletlerim: Dumblle'lar (5'er kiloluk), bilekleri geliştirmek için yay, ağırlıklar ve son olarak da omuz yayı.

İlk olarak kilo vermem mi gerekiyor? Yoksa başlamamda bir sakınca yok mu?
    Ayrıca body ile ilgili hiçbir bilgim yok (terimler vs.). Bana uygun bir program yapar mısınız?
    Teşekkür ediyor, yardımlarınızı bekliyorum.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  6. Lee-on!

Lee-on! Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba beyler uzun zamandır takip ediyordum, bilgi topluyordum. Şimdi fırsatını bulup spora başlayınca üye olmanın da zamanı geldi diye düşündüm.
    Yaşım 21
    Boy 189cm
    Yağ oranım %12
    Kilo şu an 76-77 civarında değişkenlik gösteriyor.
    Daha önce de 3 aylık bir geçmişim olmuştu ancak şimdi kesin dönüş yaptım. 2. ayın içerisindeyim ve tam profesyonel olarak yapmayı düşünüyorum. Amacım 85-90 kilo aralığında atletik sıkı bir vücuda sahip olmak. Yani hacim kazanmak diyebiliriz şimdiki halime göre. Özellikle beslenmeyi bayağı takıntı haline getirdim. Çok üzerinde duruyorum. Ancak 2. ayım içerisinde sanki artık yetersiz kaldığını hisseder gibi oldum. Setlerimi arttıramadığımı fark ettim (kaslar bölündü). Yaptığım setlerde de biraz gerileme var gibi hissedince destek olması için protein ve kreatine başlayayım diyorum. Biraz erken görünüyor ancak başlamam gerektiğini hissediyorum çünkü daha fazla yumurta tavuk olayına katlanmak da zor açıkçası her yönden.
    Kahvaltıya önce tam tahıllı mısır gevreği+süt ile başlıyorum. Ardından 3-4 yumurta (tam), beyaz peynir domates salatalık olarak tamamlıyorum. Öğle yemeği tabldot (ne çıkarsa), ara öğün olarak yeşil fasulye veya makarna tüketiyorum. 1.5-2 saat sonra da spora gidiyorum ve spordan 30-45dk sonra 250gr kadar tavuk göğüsü yanında da pilav ve elma suyu tüketiyorum. Gece de kivi muz elma ceviz vs. şeklinde meyve kuruyemiş tüketip yatıyorum. Çikolata tatlı yağlı gazlı yiyecekler asla tüketmiyorum. Daha nasıl titiz olabilirim bilmiyorum. Buna rağmen setlerimde düşüş hissedince desteğe ihtiyacım olduğunu düşündüm. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Saygılar dostlar...

Son düzenleme: 11 Aralık 2013
  7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  8. Samet06

Samet06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    ben geçen sene 1ay yaptım bıraktım bu sene tekrar başladım 10 gün oldu.Sürekli yapcagım içim içim rahat etmiyor göğüs programım dogrumudur ne ekleyim ne çıkarayım hangi sıraylan olmalıdır. [NOT=Cable ve Decline Sehbası yok Aile yaşam merkezi çünkü]
    1.GÜN GÖĞÜS BİCEPS BİLEK YAPIYORUM PROGRAMIM;
    Barbell Benç Press
    Benç Fly
    İnciline Benç Press
    İncline Fly
    İnciline Dumbell press
    Pulover
    Bençlerden sonra kanı dağıtmak maksaydınlan fly lazımmış sanırım ne yapıyım lütfen yardım benim için büyük bi sorun :( Bilinçli bi hocamız arkadaşımız yardım etsin YAŞ:16.5 KİLO:69 BOY:178

2.GÜN OMUZ ARKA KOL BACAK
    3.GÜN KANAT SIRT TRAPEZ

9. kaler

kaler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.a arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce spora başladım . Size bir kaç sorun olacak programla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim .
    Salonda hocalara pek güvenmiyorum acaba doğru ilerliyor muyuz sorma gereği duydum . Program şöyle
    İlk makinalarla hareket genellikle ve kondisyon . Şu an 2. Aylık programı çalışıyoruz o da
    2 gün şeklinde oluyor 2 gün gidip 1 gün dinleniyorum
    1. Gün
    Göğüs
    1-bench press
    2-dumbell fly
    Kanat
    3-dumbell row
    4- Lat pull back
    Omuz
    5-front press
    6-FRont RAise
    Ön kol
    7-burbell curl
    8-dumbell press
    Arka kol
    9-Lying Barbell Triceps Extension
    10- One Arm Pulley Push Down

İlk gün bu şekilde yapııyoruz 2. Gün ise bacak hareketleri yapıp 3. Gün dinleniyoruz . Program sizce Nasıl arkadaşlar bi yanlışlık var mı siZib gibi tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum . Ayrıca bundan sonra Nasıl bi yol izlemeliyim . Zaman'ımı boşa harcamak istemiyorum . Şimdiden teşekkürler .

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. kaler

kaler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yok mu bi yorumu olan . Bi yardımcı olaydınız iyidi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Mstfaakll

Mstfaakll Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar ben pektus eksavatum hastasıyım body ile belli olmama hakkında aciklamalar okudum konu hakkında bilgisi olan yazabilirmi

12. sinanankara

sinanankara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tüm arkadaşlara kolay gelsin yeni başlayan birisi olarak sizlerin benden daha tecrübeli olduğuna adım kadar eminim.Dün itibariyle spor salonuna başladım 30 yaşındayım hayatımda hiç spor salonunada kayıt olmadım siteyi bayağıdır inceledim hatta sitenin yeni başlayanlar için çalışma programını da inceledim.Spor salonundaki hocam 15 gün boyunca 15 er dakika yürüme bantı bisiklet ve esneme hareketlerini yapacaksın ne dambell ne de başka bir ağırlık çalışması yapmayacaksın dedi 15 gün sonunda duruma göre arttırım yapacağız dedi.Sizler hocaya katılıyormusunuz bu arada 175 boy 70 kilodayım fakat görüntü itibariyle zayıf bir görünüm sergiliyorum vereceğiniz cevaplara minnettarım çok teşekkürler

13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    15 gün minimum ağırlıkla hareketleri ve formları öğretse daha mantıklı olurmuş ama evet bir süre ağırlığa girmemen daha iyi. Yanlış yapacağın bir hareket sana büyük sıkıntı yaşatır.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

polisakkaritt ve sinanankara bunu beğendi.
  14. polisakkaritt

polisakkaritt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Egm
    Yer:
    Adana
    Merhaba hocam bende yeni başladım 181 boy 95 kiloyum hızla kilo kaybı devam etmekte, hoca bcaa önerdi aldım kullanıyorum sizin inereceginiz bir suplement varmı ??

15. iles

iles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Endüstriyel Mutfak
    Yer:
    İstanbul
    Gayet güzel bir forum olmuş elinize sağlık arkadaşlar

16. dragojder

dragojder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba , spora başlayalı 1 hafta filan oldu biraz fazla yüklendim gerek ağırlık gerek kardiyo kilo vermek için gidiyordum şu an dirsek eklemlerim bacağım göğsüm ve çevre bölgeleri ağrıyor kardiyo yapmalı mıyım bu halimle

17. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Hedefe kadar her halinle yapmaya çalış, gerekirse hızlı yürüyebilirsin....

polisakkaritt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş