VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. sagopa_kajmer

sagopa_kajmer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya bana nie kimse cevap vermiyor tıbbi hastalıgım var die cevap vermekmi istemiyorsunuz yoksa )):

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Düşük ağırlık çok tekrar olarak çalışbilirsin sanırım, fakat bunu gene doktorla mutlaka görüşmelisin yapacağın hareketler senin için problem oluşururmu bilemiyorum ...

3. RsM

RsM Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnş teknikeri
    Yer:
    İstanbul
    2. gün

Herkeze merhabalar..
    Bugün 2. günümü doldurucam inş..:D

Benim bi sorum olucak Flexor hocanın beslenme tarifini uygulayan varmı aramızda acaba..??

Birde kollarım ağrıyoooo.....:D:D

4. sagopa_kajmer

sagopa_kajmer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hafifden hafifden bende çalışıyom 5 kg damdıll 3x20 tekrar sizleri örnek alıp yumurta tavuk süt filan bolca yiyom verdigin cevap için tşk ederim abii 2 kg aldım (:)

5. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, Spor salonuna başlayalı 1 ay bitti 2. aya girdim. Belediyenin salonuna gittiğim için ilgi alaka sıfır bende kendi kafama göre çalışıyorum. Fakat derhal programa geçmem lazım. Yaş 27, kilo 88, boy 1.82 cm. Dışarıdan gören beni 2 sene Vg yapmış zannediyor. Oysa hayatımda ilk defa başlangıç yaptım. Vücudum müsait.

En büyük sorun doğal olarak belli bir kasa sahip olmama rağmen direncim ve gücüm çok zayıf. Özetle "kalıbının adamı değil" derler işte öyle. Acaba diyorum kanımda bir problem mi var. Yoksa yeterince antrenmansız olmamdan mı?

Son olarak forumdaki yeni başlayanlar bölümünde 2. ay programını mı uygulamalıyım yoksa daha ağır bir program mı? (Vücut yapımdan dolayı)

Teşekkürler / Murat

6. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    önceki yorumunda 2 kilo bişi kaldırsam kollarım titriyo demişsin şimdi 5 kiloyla 3x20 yapıyorsun bence az tekrar yap kenidin bu kadar zorlama yavaş yavaş artırırsıın (bence)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:44 ----------

bence beslenmene dikkat et yaktığından fazla protein ve karbonidrat vs. alman lazım bu yüzden beslenmene dikkat etmeni öneririm ben yani yorgun düşüyorum demişsin o yüzden

7. sagopa_kajmer

sagopa_kajmer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam abi yawaş yawaş ve güzel beslenerek yapacam bu işi we pes etmicem

wolf13 bunu beğendi.
  8. omerstar26

omerstar26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle ele avuca gelebilecek bi dumbbell seti 100 liradan aşağı değil. yani 4 5 kg lıklarlada bu iş 1 2 ay gider. dedim arkadaş altı üstü ağırlık yani 100 lira fazla değilmi. benim tavsiyem kendi dumbbellınızı kendiniz yapın. ben yaptım mesela 4 konserve 2 çelik çubuk çimento kum su maliyeti nedirki yani. istediğiniz gibi ayarlarsınız kilosunu ben 8 kglık yaptım yani mis gibide çalışıyorum. hareketleri bilen ve asıl amacı kas yapmak olan insan her türlü yapar abi :)

9. susam

susam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ßen 18 yaşındayım hiç protein wb ürünler almadan gelişebilirmiyim 2 aydır yapıyorum devamlı yapmayıda düşünüyorum ?

10. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    Herkese Merhaba,Ben flexor hocamızın evde dubmle ile çalışma progrmın uyguluyorum,bir yerde paylaştı hocam genelde alt-üst çalışılırmıiş ben 1. gün göğüs+kol 2. gün omuz+arka kol 3. gün off 4. gün bacak 5. gün sırt+trapez çalışıyorum,bu program kalbe herhangi bir zararı war mı,hepsinde 4 er haraket war,8-10 arasında 4 set yapıyorum,mesela 2 kere 4+4 omuz sonra 4+4 arka kol yapıyorumherhangi bir sakıncası warmı ? Beslenme programım sabah bal,lorlu yumurta,peynir,3-4 dilim ekmek,süt,öğle üniv. yemekleri çorba ana yemk,pilav veya makarna,anrenmandan önce patates kızartması yannda ciğer ve meyve suyu,antrenmandan sonra kıymalı yumurta veya yumurtalı patates kızartması,yatarken 1 bardak süt sizce iyi mi ?

11. hsnfrk

hsnfrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Forumu bugun okumaya başladım yaklaşık 6 saattir bir araştırma içerisindeyim fakat sizden öneri istiyorum bi yazıda ilk hedefi koyun daha sonra çalışmaya başlıyın diye okudum hata yapmadan size danışıyım dedim açıkcası ben spor a bugun başladım fakat daha onceki senelerde parça parça toplam 4 5 ay yapmişimdir butun hareketleri biliyorum ve üstümde kararsızlık var fiziksel olarak kilolu gozukuyorum(Yada kompleks yapiyorum kendi kendime). kardiyo ya mı giriyim yoksa hacim başlayıp daha sonra kardiyo mu yapiyim yada ikisini ayni andami yapiyim biturlü çıkış yolu bulamadım.Kendi çapımda diyet yapiyorum daha doğrusu yurt dışında eğitim aldığım için diyet konusunda danışabilecegim birisi yok o yüzden yaglı yiyceklerden kaçınıp gunce 6 öğün yemeye başladım .Tatile gitme süresini 4 5 ay olarak göz önüne alırsak Sizce bu yaz için umutlanmiyimmi yoksa bi öneriniz mi var şimdiden çok teşekkür ederim yazdıklarınızı cok dikkatle okudum araştırıp bulamadıysam hatam affedile :) ( aklima takilmisken soruyum dedim zamaninda yanliş çalışma sonucu trapezlerim çok çıktığı kanısındayim sizce normalmi resmi siteye ekliyorum )Arkadaslar bıde belımde zayıflıgı hıssedıyorum mesela gögüs calisirken agrı belime vuruyor bunu şınav çekerek düzelticegimi söyleyen bir arkadaşım var doğrumudur.
    Fiziksel Özellikler
    Boy 1,78
    Kilo 91
    Yaş 21
    Gögüs 100
    Göbek 103
    Kol 32

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme: 4 Nisan 2011
  12. memow

memow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam merhabalar benim bir sorum olacak bir salonda çalışmaya yeni başladım sizin vermiş oldugunuz yeni başlayanlar için olan programı uyguluyorum malum her kas bölgesinin 1 gün içinde çalıştırıldığı bir program benim bu konu hakkında bir sorum olacak set araları 45 sn 1 dk gibi bi süre 2 hareket arası da 2 dakika fln bekleyin diye forumda daha önce görmüştüm bu iki hareket arasında 2 dakika bekleme bölgeler arası geçiş için de mi geçerli yoksa misal göğüsten omuza geçerken biraz daha fazla mı beklemem gerekir acaba ?

13. Er.Gök.

Er.Gök. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ..

Merhaba hocam,
    Yaşım 17 , boy 1.98 kilom 70 vg sporuna yeni başladım. Kilo almak için karbonhidrat almam gerektiği söyleniyor. Bu konuda bilgilerinize muhtacım. Yararlı ,zararları ya da gerekli midir gereksiz midir ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim. iyi forumlar :)

14. ultegrax

ultegrax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler ben 16 yaşındayım fazla kilom var boyum 1.71 ama kilom 90 hergün 1 saat bisiklet sürüyorum yememe dikkat etmek dışında. elimde 20 kg lık dumbell seti var dumbell setiyle nasıl bir çalışma uygulayabilirim

15. mehmet_a

mehmet_a Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başladım yardım edermisnz

arkdşlar ben bodye yeni başlayacağım 2 gündür forumları araştırıyorum 2 isteğim olacak bilgisi olan arkdşlarm yardım edebilrmi.
    1- whey gold protein tozu kullanıcam buna uygun bir beslenme programı istiyorum
    2- bana uygun bir program arıyorum ilk başlayanlar için .
    boyum 178 kilom 65 yardım ederseniz çok sevinirm teşekkür ederim.

16. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba baslayalı 4 ay oluyo 3. programımdayım yarı yıl tatili için izmire geldim ve burda 1 ay devam etmek için bir spor salonuna başladım. Soracağım şey ise benim 3. programımda p.tesi,çarş. ve cuma gunu yaptıgım programlar var. Buradaki hoca ise bana bi bölgeyi 1 hafta dinlendirme gelişmez falan dedi kafam karıstı yardım lütfen..

17. mystcal

mystcal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    V.g konusunda bilgili olan abilerime bir soru sormak istiyorum.Yasim 19 ve fiziksel gelişimini tamamlamış biriyim.(1.90 boy kilo 87)

V.g e baslayacam ama forumda okuduklarıma göre hep kilo alarak kas yapımı oldugunu ogrendim.Yani düzgün beslenme ve calismayla belli bir kütle kazanıyoruz bunun bir kısmı kas geri kalan kısmı ise yağ ve su oluyormuş.

Bu gune kadar vg adına sadece kol ve gogus calısması yaptım(kendi imkanlarımca).Soguk halde 27 cm kol kasi var ama hafif göbek var.

Şimdi ben bir salona yazılacam fakat hemen mi yazılayım yoksa 10-15 kilo verip epey bi zayıflayarakmı baslayayim.Kosu bandı da aldım eve :p

18. metall123

metall123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cok saol hocam ben pazartesi başlıyorum spor salonuna sölemek istediniz yada önerdiniz birşey varsa solermsınız

19. B_BarBAY

B_BarBAY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam merhaba 1,90 boy ve sadece 70 kiloyum ve biraz bu spor ile vucudumu yapılandırıp ve de bununla beraber kiloda alacağıma inanıyorum yaklaşık 6 sene amatör basketbol oynadım bu dönemde bu sporla kilo alabildim ama şimdi çalıştığım için evde yapabilirim ancak bu sporu bunun için bana yardımcı olabilir misiniz bir program set aralıkları ve sayıları ile ilgili. . .

20. Pier

Pier Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba. Ben de yakın zamanda başlamayı düşünüyorum. Benim iki sorum var.
    1-Beslenme ve Antreman programını kendimiz mi buluyoruz yoksa gittiğimiz salonda hocalar mı veriyor?
    2-Salona gitmeden önce ne öğrenmem gerek. Yani salona gitmeden önce neleri öğrenmeliyim. Ne tür bilgiler edinmeliyim? Hareketler, besin... Yoksa direk kendimi hocaların ellerinemi bırakayım? Lütfen yardım..

Sayfayı Paylaş