VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese slmlar
    16 yaşındayım,bir spor üzerinde prof.laşmak için geç kaldım
    ancak bodybuilding'e başlamayı düşünüyorum boy 180 kilo 78
    fitness salonunda 5-7 kg arası kaldırabiliyorum,10 kg bile kastırıyor
    bodybuilding e başlamak için kriterler nelerdir?
    ve de bir akrabam bb yapmıştı 28 yaşında sonra bıraktı ve sağlık anlamında çöküntü yaşadı
    sizce bunun bb yi bırakmakla bir alakası varmıdır ?
    -konuyu yanlış başlıkta açtıysam özür dilerim

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    dts_1994,vücut geliştirmeye başlamak için boyun..kadar olucak,kilon...kadar olucak...vs gibi bi kriter yoktur fakat v.g'ile birlikte beslenmene,uyku düzenine.... ne kadar dikkat edersen o kadar gelişimine katkıda bulunmuş olursun ayrıca daha gelişme çağında olduğun için ağır girmemende fayda var diye düşünüyorum.

Akraban 28 yaşından sonra v.gyi bırakmış ve bıraktıktan sonra sağlık sorunu yaşamış demişin bunun v.g'yle bir alakası olamaz çünkü spor zaten sağlıklı olmak için yapılır.

dts_1994 bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    dts 1994 sorularını ilgili linkten sorabilirsin bu başlığın sorduğun soruyla alakası yok.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bbnin-zararlar-var-mi-t11249p3.html?highlight=kendini+b%FDrakmak

4. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor Ben sırf zararlarını sormadım farkındaysan alakası yok yazmışsın ama,
    öyle okumadan kafadan alakası yok deme bence insanlara,

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ne sorarsanız sorun, bu başlık soru cevap başlığı değildir.
    Duyuru niteliğinde bir başlıktır ve merak ettiğiniz her konunun tartışıldığı özel başlıklar mevcuttur.

Mesela VG'ye yeni başlayanların merak ettikleri isimli genel başlıkta sorular sorulabilir:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-n-merak-t8675.html

Bunun dışında hitap ettiğiniz kişi bu spora yıllarını vermiş bir forum yöneticisidir.
    Emin olun ki bütün mesajları detaylıca okumakta ve gerekli olanları yönlendirmektedir.
    Üslubunuza dikkat ediniz lütfen!

Son düzenleme: 4 Ağustos 2009
    FleXoR bunu beğendi.
  6. Jose_Mourinho

Jose_Mourinho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba...Ben 181 cm boyunda 74 kg ağırlığındayım...Henüz başlayalı 3 hafta oldu...Spor salonundaki hocam bana kas yapabilmem için 80 85 kg a dayanmam gerektiğini söyledi...Fakat ben kilo aldığımda göbeğim öyle bir çıkıyor ki çok rahatsız oluyorum...Hocam ne olursa olsun kilo almamı daha sonrasında o göbeği yağ yıkımıyla eriteceğimizi ve ortaya göbeksiz kaslı bir vücudun çıkacağını söylüyor...Bu doğru mudur? Gerçekten bu kadar kilo almalımıyım? Ne kadar sürede almalıyım? Zira iştahım kapalı değil çok hızlı kilo alıp verebilen biriyim...Şimdiden teşekkürler...

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kilo almaktan kastı yağ olara değil kas olarak zannedersem.

8. musthi38

musthi38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam ben de aranıza yeni katıldım.Geçen sene spora başlama kararı verdim.Başladığımda 1.67 boyunda ve 77 kiloydum.Aradan 3,5-4 aylık bir zaman geçti.63.5 kg a kadar düştüm.(diyetle beraber).Sonra diyeti bırakıp asıl kas geliştirme sporuna başladım.6 ayda 6 kg aldım ve şimdi 70 kiloyum.Boyum da 1,70.Hiçbir ek besin ya da protein tozu almıyorum.Sizce bu kas artışı iyi mi.Düşük ya da yüksek mi?(bu arada 16 ya gireceğim.Yani yaşım daha genç :lol:;))

9. dotacimre

dotacimre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam öncelikle buradaki hocalara teşekkür etmek istiyorum gerçekten çok güzel işler yapıyorsunuz.Ben bu forumdan uzun süredir faydalanıyordum,üye olup sorunumu yazmak şimdiye kısmetmiş.
    Lafı uzatmadan sorunumu söyleyeyim:
    Antrenmandan sonraları kolumu fazla kasamıyorum,sıkamıyorum.Kolum yumuşuyor.Böyle şeyler kolumu geriye götürür mü,iceltir mi?Beslenmeme dikkat ediyorum.
    Şimdiden teşekkür etmek isterim...

10. notbewithoutyou

notbewithoutyou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkdaşlar..
    Benim kilo problemim var ama sadece göbek ve yanlarda..
    boyum 1.70 kilo 61 civarı. çok kas yok vücudumda yeni yeni kendimi spora veriyorum.
    Rejim konusundada çok azimliyimdir. Ramazandan bu yana ekmek yemedim desem yeridir. Sadece çorba, salata ve meyve tüketiyorum. 64 kiloydum 2 kilo civarı verdim. Rejime başladığım günden itibaren mekik ve sopa çalışmalarıda yaptım. ortalama günde 75x3 mekik ve bayada sopayla çalıştım. Yalnız forumda okuduklarımdan sonra korkmaya başladım. özellikle bu hareketlerle yağ eritilmez denmesi beni korkuttu. ve benim en çok korktuğum yanların kas olup öyle kalacak düşüncesi.
    Birde şöyle bir durum oluştu. Mekiklerden sonra ayağa kalktığımda göbek dümdüz oluyor ve sert oluyor ama hafiften eğildiğimde göbek kısmında elle tutulur bir yağ toplanıyor tekrar, özellikle sandalyeye oturduğumda bu ortaya çıkıyor..
    Arkadaşlar inanın şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Günlük koşularımıda düzene sokup arttırıyorum. Forumda okuduklarım iyice kafamı karıştırdı yarın diyetisyene gidip danışmak geldi aklıma..
    Bu konuda tecrübeli ve hatta yanlarından ve göbekten kurtulup ince bir bele sahip olan arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var. Yanlış bişey yapmak istemiyorum.. Yardımlarınızı bekliyorum.. Eğer gerekirse bel bölgesinin fotolarını gönderirim.. Şimdiden teşekkür ederim..

11. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Antremanınla ilgili birşeyler söylemek bana düşmez burada hocalarımız varken ama bu ekmek yememe kısmı bana biraz yanlış geldi. Kilo vermenin yolu ekmek yememekten değil, dengeli beslenmekten geçiyor. Vücudun proteine ve vitaminlere olduğu gibi karbonhidrata da ihtiyacı var. Bununn yanında eğer karbonhisrat alımını düşürüp yağ miktarını değiştirmessene tkili sonuçlar elde edemessin malesef. Eğer diyetisyene gidersen sanırım o da sana bunları söyleyecektir çünkü ben 4 yıl kadar önce gittiğimde bunları söylemişti ve dengeli beslenmemi sağlayacak günlük bir menü oluşturmuştu. Bunun yanı sıra sanırım sende benim gibi yağ yakıp, kaslarını arttırmak istiyorsun, ben şubattan beri çalışıyorum ve 4 kg verdim ama ciddi bi incelme söz konusu. Yağ-kas ölçümümde de bunu görüyorum. Dolayısıyla bu kadar zamanda az kilo vermiş olmak sorun değil çünkü verdiğim yağları kas olarak geri aldığım görülüyor...

Umarım yardımcı olmuşumdur... Başarılar dilerim...

12. notbewithoutyou

notbewithoutyou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginiz için teşekkür ederim. galiba diyet konusunda haklısın. dilimler halindede olsa günlük ekmek tüketmem gerekiyor.
    Öncedende dediğim gibi rejim ve çalışmalar konusunda gerçekten azimliyim ve düzenli yaparım.
    Sadece mekik ve bel hareketleri acaba eritmez mi diye aklıma takıldı. Siz bel bölgesini baya incelttim dediniz bunu hangi sporları kullanarak yaptınız.
    Ben göbek kısmı iyice ağrıyana kadar mekik çekiyorum. yanlar ağrıyana kadar sopayla çalışıyorum.
    Bunun sonucu erimeyip şişkin bir kas olmasından korkuyorum. Acaba sizdemi böyle bir yöntem kullandınız veya kullandığınız başka bir yöntem varsa paylaşırmısınız...

13. notbewithoutyou

notbewithoutyou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar birileri yardımcı olursa sevinirim. Artık gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. her türlü sporu yapmaya hazırım. Şuan göbeğimi eritmek için yaptığım mekik olayı yanlış mı? mekik ve sopayla eritilmezmi bu bel civarı bunun yöntemi neyse yazarsanız gerçekten çok sevinecem. herşeyi yapmaya hazırım ama yaptıklarım yanlış diye moralim sıfır şuan. İnan şuan herşeyi yapmak için hazırım.. Sadece işe yarayacak bir program önerisi bekliyorum. Belimi inceltmek istiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum..

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Benden sana super program..

Hergun 30-40 dk orta tempolu kosu..Nabzın maksımumunun %70i fılan olacak sekılde yanı..thums:

15. notbewithoutyou

notbewithoutyou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim kardeşim. Günlük 30dk koşu yapıyorum biraz daha arttırabilirim.

Bugün diyetisyene gittim. Yeme öğününü arttırıp fakat haşlama,ızgara, fırın tarzı yemekleri tüketmemi önerdi. Hiç yememezlik ile kilo verilmeyeceğini birkez daha tekrar etmiş oldu. Bana bir yemek düzeni şeklinde bir kağıt verdi ve gönderdi:) Fakat şu mekik ve yan bölgeleri sordum kendisinin bunu tam olarak bilemeyeceğini bir spor branşı ile ilgili olan hocalara uzmanlara danışmam gerektiğini söyledi.

Benim öğrenmek istediğim mekik ve sopa çalışması yanları inceltme yerine kalınca kas şeklimi oluşturur. Veya göbek bölgesini inceltmek için başka hareketler var mı. Ben mekik ve sopa hareketini acıyana kadar kendimi zorlayarak yapıyorum. Yapışımda bir hata var mı? Bunu bilen veya böyle bir konuda deneyimi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim..

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Mekik veya twist hareketi o bolgedeki yag yakımına yani incelmeye etki etmez..Mekik karın kaslarını calıstırır twistte oblikleri yanılmıyorsam..Yani yag yakmak gibi bir etkileri yok..Bazı yerlerde twist yapmak beli kalınlastırabilir deniliyor ama ne kadar dogru bilemiyorum..;)

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çalışan kas gelişir.
    Twist ve yana eğilme hareketini özellikle kası zorlayıcı kilolarla yapıyorsanız oblik kaslarınız gelişir.
    Bu kas grubu da belin 2 yanında yer aldığından bel daha kalın gözükür.

Dediğiniz çok doğru.
    Bölgesel yağ yakımı yoktur.
    Yani bel çalışırsanız beliniz erimez.
    Yağ yakmak için aerobik egzersiz yapılmalıdır.

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Onayladığın için sağol bonatschi..Bende öyle düsünüyordumda tam kesin konusmayayım demistim..

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Başka açıdan bakarsak bel çalışınca bel erimez diyoruz fakat bel çalışınca buradaki kaslar güçlenir hacim kazanır ve daha çok enerji tüketerek yakıma katkıda bulunur.

20. liar

liar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkaşlar ben yaylı gögüs kas aleti kulnıoyorum

bu aletle hangi haraketi kaç kere yapmam gerekişr be bu alet boy uzamasını engeller mi boyum 1.85 kilom 70 2 haftadır bu aleti kulnıoyorum gelişme oldu tabi ama hangi haraketi günde kaç kere nasıl ve ne zaman yapmam gerekir şimdiden teşeküler

Sayfayı Paylaş