VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    emeği geçen herkeze teşekkürler...
    yararlı olacağı kesin...

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hem bilgi aktaran hem bilgi alanlar için daha çok kolaylık sağlayacağına inanıyorum hayırlı olsun.

Selametle.

3. Zehirgibi

Zehirgibi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaslar forumu cok begendim bu spora basliyali hemen hemen 3 ay oldu ben 30 yasindayim ve neden daha erken baslamadim diye kendime kiziyorum .. cok eglenceli bir spor ... bu arada yardimlarinizi bizlerden esirgemezsiniz sanirim .. ;)

hayirli ugurlu olsun ! :)

4. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar aranızda yeniyim bi sorum olacak izin verirseniz 2 aydır bu sporu yapıyorum göğüs altındaki kaburga bölgemdeki kasları hangi hareketle çalıştırabilirim hocamız yok salonda sizlerin yazdığı topiklerden alıp çalışıyorum beni bilgilendirirseniz memnun olurum tşk ederim

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar_n-t204.html

Air Bike
    Cross-Body Crunches
    Dumbbell Side Bends

6. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    flex hocam çok tşk ederim size ve ilginize saygılarımla

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu tür mesajlar yerine teşekkür butonunu kullanalım lütfen!!

8. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu forumu hazırlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.Sizin sayenizde vücut geliştirme sporuna başladım;umarım gereken sabrı gösterip istediğim vücuda ulaşırım.Sanırım yeni konu açmada bir sıkıntı var,çünkü yeni konu açamadım.Buradan soru sormak zorunda kaldığım için şimdiden kusuruma bakmayın,benim boyum 1.80 ve kilom maalesef 93,anlayacağınız üzere hayli yağlı vücudum var,benim yapmam gereken nelerdir?öncelik olarak yağ yakıp sonra kas geliştirmeye mi başlamalıyım,ve vücudum tahminen nekadar zaman sonra kaslı halini alır.Vereceğiniz cevaplarınız için şimdiden teşekkür edrim.

saydam bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen oncelikle forumu arastir,tum sorularini cevaplar bulacaksin,belli bir sure sonra da baslik acabileceksin.

10. macellan

macellan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam vg ye başlayalı neredeyse 1 ay oldu.bir gün gidip bir gün dinleniyorum.programımada sıkı sıkıya bağlıyım. 25 dakika cardio sonra mide ,bel ve en son makinelerde çalışıyorum.boyum 1 70 kilom 76 vermem gereken kilolar var haliyle . beslenmemi ne şekilde yapmalıyım hocam ?protein i çok almaya çalışıyorum kilo vermemi geciktirir mi acaba fazla protein?saygılar hocam

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-lay-p-kilo-t8696.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

12. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.
    Eylul ayının sonundan beri VG ile ugrasıyorum, 4 ay oluyor sanırım.

Once boş, olympic bar ile basladım bench press'e, simdiyse olympic olmayan 10kglik bara 15er kilo takarak calısıyorum. 3*10 seklinde.

Yasım 15 oldu bugun, boyum 1.84 kilom 76, vgye basladıgım zaman 70tim.

Goguslerimde,sırtımda,tricepste cok fazla degisiklik yok, ve tabi karnımda da. Sadece bicepste var biraz...

Sırt için, enseye cekme yapıyorum 7.seviyede.

Biceps icin adını bilmiyorum bir alet var, kollarımı koyup kaldırıyorum, bar kaldırır gibi, oturup yapılıyor.

Gogsu soyledim bir de son 1 haftdaır incline yapıyorum 3*8 30kg ile.

Triceps uzun zamandır dumbbell ile calısmıyorum, bench presste biraz gelisiyor. Karın içinse, mekik yapıyorum yine bir aletle, oturuyorum, ayaklarımla tutunuyorum aletin bir kısmına, ustume 12.5kg koyarak 3*30 yapıyorum her antreman sonu.

Isınmak için 2.5dakika yuruyus, 4 dakika kosu, 2 dakika yuruyus yapıyorum.

Haftanın 5 gunu boyle, haftasonlarıysa ara sıra bir an bir sevk geliyor dumbell concentration curls yapıyorum 6kg ile 3*15.

Programımı ben yaptım ne derece dogrudur acaba? Ayrıca karnımın alt kısımları cok gelismiyor, yere yatıp ayaklarımı da kaldıramıyorum cok fazla, 2 saniye falan oluyor en fazla...

13. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben de yeni başladım ama imkansızlıklar nedeniyle evde başladım.azimliyim, kararlıyım, programımı günü gününe uyguluyorum. forumdan alabileceğim tüm bilgileri almaya çalışıyorum.peki evde yaparak nereye kadar gelebiliriz? bir süre sonra salona gitmemiz şartmı?gidemez isek tüm emeklerimiz de boşa mı gidecek?

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evdeki imkanlarınıza bağlı..eğer yeteri kadar ağırlık ve alternatifli makine alırsanız baya idare edersiniz..

genelde evde çalışmayı insanlar ağırlık yetmediğinde ya da ağırlık yetse bile partner ihtiyacından bırakırlar..

Body06 ve eric bunu beğendi.
  15. dj M.F.C.

dj M.F.C. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sa abi benim programım hakkında yorum yaparsan sevinirim hiç içme sinmiyor ben 173cm boyunda 69 kiloyum haftada 3 gün çalışıyordum her gün bütün kas gruplarından iki hareket yaptım 2 hafta sonra hoca kas gruplarına böldü şimdi her gün iki kas grubu her kas grubundan 4 hareket yapıyorum pek içime sinmiyor sizce böyle devam etmelimiyim ne düşünüyorsunuz şimdiden teşekkür ediyorum

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    eksik bilgi mesajınızı gözden geçiriniz.

dj M.F.C. ve kayhan58 bunu beğendi.
  17. dj M.F.C.

dj M.F.C. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    eksik derken hocam bütün bilgileri verdim

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kaç yaşındasınız ?
    ne kadardır yapıyorsunuz ?
    vucut tipiniz ?

19. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Ben 17 yaşındayım, 1.75 boyunda ve 82 kiloyum. 6 Mart 2009 günü zayıflamak için bir diyet uygulamaya başladım. 92 kilodan şimdiki kilom olan 82’ye düştüm. Bu sırada yağ kütlemin yanında kas kütlemi kaybetmemek için 5 kg dumbell’lar ile sizin evde yapabileceğimiz hareketler bölümünde ki hareketleri yapmaya başladım. Kol çevrem şu an 35 cm’ye vardı. Omuzlarımda da gözle görülür bir değişme var. Ama bunun kas kütlesi arttığından mı yoksa yağlar azaldığından mı olduğu konusunda kararsızım.

İlk sorum şu ben bu hareketleri her gün 5 set 15 tekrar şeklinde yapıyorum. ( Omuz yana açış, biceps oturarak tek dumbell, triceps ayakta tek dumbell ) Hepsini aynı gün ve her gün yapıyorum. Bunun bir zararı olur mu ?

İkinci sorum, her gün 45 dk cardio ( yürüyüş bandı ) yapıyorum ve çok fazla terliyorum bunun kaslara bir götürüsü ve zararı olur mu ?

Diğer sorum, Bir yandan da diyet uyguladığım için kas çalışmamın anlamsız olduğunu söyleyenler oldu. Hem zayıflayıp hemde protein ağırlıklı beslenerek basit bir şekilde kas inşa edemez miyim yada şu anki kaslarımı muhafaza edemez miyim ?

İlginize çok teşekkür ederim, uygun olduğunuz bir an sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim…

20. dj M.F.C.

dj M.F.C. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sayın fleXor hocam 16 yaşındayım iki aydır cardio 1 aydır bb yapıyorum endo-meso dan birazdaha iyi vüdcudum teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş