VG Yeni başladım kafamdaki deli sorular?!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ebayar tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ebayar

ebayar Guest

27 Aralık 2013 gününden itibaren sigarayı, asosyal yaşam tarzını bırakaraktan VG'ye başladım. Şuan temel programdayım 1 hafta içerisinde programım değişecek şimdiden kafamdaki sorulara buradan yanıt bulmak istedim.

Vücut tipim: Ektomorf

Amacım hem kilo alıp, hacim kazanmak ama araştırma yaptım en çok sıkıntılı vücut tipindeyim.
    " Ektomorfların güç kazanıp hacim yapmaları gerçekten uzun zaman gerektiren bir iştir. "
    Programım değiştirilirken hocaya önce performans ve güç kazanıp bana göre mi program çıkartmasını söyleyeyim?

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Öncelikle hosgeldin.Vucüt tipin veya genetigin en kötü ihtimalle sureci geciktirebilir.Seni durduramaz bunu unutma.Eger azimle ilerlersen istedigin hacmi de kazanirsin, gücü de.Yeni baslamissin, baslangic seviyesindeki programlar standarttir.Kisiye ozel olmaz genellikle.Hocan da böyle standart bir program cikaracaktir.Forumdaki 1. ay programlarina bakarsan fikir sahibi olabilirsin.Iyi sporlar.

3. ebayar

ebayar Guest

Hoşbuldum hocam, sizde hoşgeldiniz 1 hafta içerisinde temel programım bitecek ve yeni programa geçeceğim teşekkürler.

4. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kardesim bende ektoyum oncelikle bilinclenmen forumda takilman guzel fakat su vakitte antreman programin bence cok asiri onemli degil senin icin bi ekto olarak asil vucut gelisimin antreman sonrasi beslenmende ve dinlenmende olacak Ben 56 kg den 5 ayda 65-66 ya ciktim suan sana tavsiyem antreman programina fazla takilma ilk 3 ay asagi yukari herkez ayni antremani yapar.kendine bi beslenme programi cikarmalisin kendi dogrularima gore tuketebileceklerine gore imkanlarina gore.ama sakin kendini kandirma cok yiyorum deme daha fazla yiyebilirsin emin ol ogunlerde biraz kendini zorla ara ogunsuz birakma kendini devamli vucudunu besledigini yedigin herseyin sana fayda edecegini dusunerek buyuyebilirsin benim goruslerim bunlar benimde 5 aylik tecrubem var goruslerim kendi tecrubemle sabittir iyi sporlar kardesim

ebayar bunu beğendi.
  5. ebayar

ebayar Guest

Beslenmeme dikkat ediyorum kardeşim 30-35 günde 3,250 kg rahat aldım ama ekto olduğum için kilo aldığım pek belli olmuyor ara öğünlerimi kaçırmıyorum ilgin için teşekkür ederim, iyi sporlar.

6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda Ektomorf vücut tipinde olup çok iyi gelişim kaydedenler oldu protein miktarına dikkat edip kalori alımını yükseltirsen ve antremanları aksatmazsan 1 sene içinde olan değişime sen bile inanamazsın sadece inanıp sonuna kadar mücadele etmen gerek.Forumda beslenme bölümünde beslenmeyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsin.Üye fotoları bölümündede ektomorf vücut tipinde olup güzel gelişim kaydedenlere bakıp motivasyonunun yükselmesini sağlayabilirsin.

ebayar bunu beğendi.
  7. ebayar

ebayar Guest

Hocam bu konuda çok kararlıyım sonuna kadar inanıyorum ilhamınız için teşekkür ederim durmak yok mücadeleye devam.

Sayfayı Paylaş