VG Yeni başladıgınızda Yaptığınız Hatalar ve Yanlış bildiginiz şeyler Nelerdir ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Exacting51 tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Spora başladıgım zaman ilk yaptıgım hatalar. ve yanlış bildigim şeyler bunlar
    1- Sadece Kol ve gögüs calışmak. sonuçta tsört giyip gözükecek olan kaslar bunlar oldugu için ve hayatımın yanlışıydı. :D
    2- Her gün aynı bölgeyi calışarak fazla calışmanın kasları büyütecegini sanmam. buda sacmalıktı ve hep oldugum yerde sayıyordum. :D
    3- Protein tozunu sihirli deynek gibi görüp kulanınca deli gibi kas yaptıgını düşünmem ama dişardan görününce böyle ama içerden hicde öyle gözükmüyor :D
    Birazda bu sebeblere yiten olay evde ve araştırmadan calışmam ama şuanki halim hic belli bile degil vucud gayet orantılı

Peki ya sizin yaptıgınız hata ve yanlış bildiginiz şeyler ?

ArnoldBody bunu beğendi.
  2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    1-ağır kaldıracağım diye hareketin formunu bozmak.
    2-supplementlerden korkmak :D
    3-sadece protein alımını arttırmak gerektiğini sanmam
    4-(en önemlisi)yeteri kadar araştırma yapmamak,makale okumamak.

3. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Ben her zaman için demişimdir şuanki bilğim keşke ilk başladıgım zamanda olsa belki şidmi daha farklı olurdu herşey
    allaha cok şükür şuan'da iyiz emeklerimizin karşlıgını alıyoruz :D

zLatans, selahattinturfanda ve onur04 bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sabah 5 te kalkıp 1 saat yürüyüşün ardından saat 6 gibi dambıl çalışmasına başlamak...

Created By Loss ve egemennn bunu beğendi.
  5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Futbolcuların kaslı olduğunu ve çok koştuğunu düşünerekten koşunun kasları geliştirdiğini düşünmek tabi baya küçüktüm :D
    Sürekli mekik çekilerek karın kaslarının ortaya çıkıcağını zannetmek .
    Antrenman programlarında 3 set deyince sabah öğlen akşama böler şınav çekerdim şimdi bakınca çok saçmalamışım diyorum .

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Hahaha bak seninkiler daha komikmiş :-D

7. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozunu ıdmandan hemen sonra içmek, halbuki idmandan sonrakı hemen esnada vucud kendı urettıgı proteınler zırve yapıyor. 35-45 dk sonra protein tozumu ıcmeye besınlerı yuklemeye basladım. herkez yazsa hatalarını cok guzel bilgi patlaması yaşarız, duyarlı olalım lutfen.

Exacting51 bunu beğendi.
  8. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    bu söylediğinizin bilimsel olarak tespiti var mıdır ? kaynak paylaşırsanız sevinirim. Lakin ben hocamın ve uzun süredir bu işi yapanların tavsiyesi üzerine, idmanın hemen peşine protein tozu kullanıyorum.
    whey proteinin de vücuda karışma ortalama 45 dakika sürdüğü için, kas yıkımının önüne geçmiş olduğumuzu düşünüyordum. Ta ki sizin bu açıklamanızı okuyana kadar.
    Mahsuru yoksa bu bilginin bilimsel kaynağını paylaşırsanız sevinirim.

9. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Tam kaynak hatırlamıyorum fakat, internette ızledıgm ıngılızce bır vucut gelıstırme videosunda bundan bahsedıyordu. elaveten babam musabık milli sporcudur vucut geliştirmede ondanda aynı sözleri duymuştum. kullanım klavuzlarına bakarsanız proteın tozlarının 45 dk önce veya 45 dk sonra içiniz yazıyordur. dikkat edersenız görebilirsiniz, bende trabonluyum.

10. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Kullandığım protein tozu Bsn Syntha 6

Kullanım şekli :

Başlangıç Seviyesi
    1 ölçeği (44gr) 300ml su ya da yağsız süt ile karıştırarak antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra alınız.

Orta Seviye
    1,5 ölçeği (66gr) 400ml su ya da yağsız süt ile karıştırarak antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra alınız.

İleri Seviye
    2 ölçeği (88gr) 500ml su ya da yağsız süt ile karıştırarak antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra alınız.

11. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Antrenmandan once 2 antrenmandan sonra 2 olcek mi yaziyo,dogru mu anladim?bunlar tamamen yalan supplement firmalarinin oyununa gelmeyin.bana kalirsa ant.oncesi icmenin de bir anlami yok.antrenman sonrasi 1 hadi canin sagolsun 1.5 bardak icmek yeterlidir diye dusunuyorum.

12. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    2 ölçek ileri seviye için lakin ölçek konusunda size katılıyorum. Bizim tartışmamız ölçek değil süresi. Yani idmanın hemen peşine içilmesi gerektiğini biliyordum arkadas böyle bir yorum yapınca. Bilimsel tabanını merak ettim doğrusu.

13. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    3 kg dambılla 20x10 yaptım ve sağolsun şimdi kollar gelişmiyo :D

14. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Öncelikle konu güzel gerçekten, sabitlemezler ama en azından bişeyler yazmaya değer :)
    Araştırma yapmadığım zamanlar yani dört yıl öncesi ilk başladığım yıllar, kendi deyimimle cahiliye dönemim gerçekten felaketti ve iddialıyım kimse benim kadar yanlış yapmamştr :) Okudum yorumları biraz da siz yine iyiymişsiniz. Ben üç beş filmde gördüğüm kaslı adamlar gibi olmak için dambıl aldırdım beş kiloluk. Her gün kol çalışmam günde iki sefer (sabah akşam) bir ayrı hata, her gün cips yemek, ekmek yemek bolca, günlük 2-3 kg meyve yemek (şeker oranı yüksekmis geç öğrendim) gece yatmadan bişeyler yemek, her gün 2-3 lt kola içmek, protein karbonhidrat yağ nedir bunlardan habersiz beslenmek... Hatta beslenme ile vücut geliştirmenin alakası olduğunu bile çok geç öğrendim. Bunlar beslenmede yaptığım hatalar, düşündüm de yine iyi korumuşuz kiloyu :)
    Antrenman hatalarına gelelim:öncesinde koldan başka bir yerde kas olduğunu geç öğrendim, evet gerçekten öyle :) Dambıl kaldırıyordum ama tek amaç kol daha kalın olsun daha kaslı ve güçlü olsun. Her gün kol çalıştım hiç dinlenme yok. Baktım sol kol daha zayıf bir kaç ay sadece sol çalıştım, bu sefer de sol daha kalın oldu. Daha sonra karın kaslarım olsun dedim, başladık günlük 100 mekik çekmeye, yine çıktı dört baklava. Zayıf olunca ve aylarca mekik çekince her gün oluyor bişeyler, mekikle bile :) Neyse yeni hareketler öğrendik onları ekledik, trapez kası çok hoşuma gidiyordu ve en çok trapez çalıştım, şimdi steroid kullananlara yakın vücudumla orantılı çok iyi trapezlerim var ve hâlâ vücudumun en iyi bölgesi, bi bu konuda işe yaradı cahillik :) Daha sonra gördüğüm her kaslı adamı steroidli hatta eski tabirle iğneli zannettim.
    Aslında aklımda çok daha fazlası vardı başlığı görünce ama gelmedi şu an aklıma :) Şimdi çok şükür her konuda bilgim var az çok, araştırmak bu işin kilit noktası. Ben kendi bildiklerimle kas yaparım demek olmuyor. Şunu da ekleyim yaptığım yanlışlar bana iyi bir ders oldu, tecrübe sahibi oldum bayağı, hem de bayağı :) Ama eskiden yaptığım bi yanlış şimdi çok işime yaradı o da her gün şınav çekmekti kollarım kalınlaşsın diye, kollarım kalınlaşmadı ama geniş ve kiloma göre gayet hacimli göğüs kasım oldu. Neyse amma uzun yazdık, nostalji yaptım adeta :)

ArnoldBody, neverbackdown., fuigo ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Çok güzel başlık. İlk başladığımda 110-112 kilo civarlarındaydım.Ancak yinede obez gibi değildim fazla heryerde eşit yağ vardı.Hacimli olmak vardı hem hayalimde öyle define olmak istemezdim.Hatta fitness salonuna gitmem ben bodyci olucam diye tartışma çıkartmıştım o halimle :D :D Tabi bu kadar olduğumu bile bilmiyordum.Kendimi 80-90 kg filan görüyordum :D Bir gün dayımın çocuğu olucaktı hastaneye gittik orda bu kg-boy ölçen cihazlar vardı bundan 2 yıl önce neredeyse 110 civarı kg 177 boy %37 bodyfat çıkmıştı :D ( yağ ölçümü yanlıştı büyük ihtimal gerçi ama fazla yağlıydım yinede ) o akşam dedim ben ne oluyorum bu böyle olmaz diye..3 ay sonra dambıl seti aldım tabi o zamanlar kas=kol mantığı vardı bende..Sadece kol çalışırdım.Sabah kalkar kol çalışır gece yatmadan çalışır sürekli çalışırdım :D beslenmeyi yavaş yavaş adam etmeye başlıyordum ama hala yetersizdi.Daha sonra baktım bu böyle olmaycak değişen bir şey yok.Salona başlamaya karar verdim.1-2 ay sonra salona başladım o yaz.Tabi salona başladım niye bu yaşta geliyorsun diyenler oldu.Düşündüm ama onlara söyliyecek hiç bir şeyim yoktu çünkü nedenini bende bilmiyordum ama bunun heves olmadığını biliyordum belkide hayatımın dönüm noktası o gündü.( 17 haziran 2013 ) kendi kendime o gün söz verdim.Kardiolar , kardiolar , kardiolar , mecburi aralar derken zayıfladık , ağırlığa başladık ( tabi burada zayıflama 90kg düştüm kardio+ağırlığa başladım 60-70 kg olmak gibi bir hata yapmadım ) Antranörüm sağolsun ilk gittiğimde beni çok bilinçlendirdi :D Kimseye kulak asmadım çünkü biliyordum yapabileceğimi.Şimdi etrafta herkes beslenmemi soruyor , şaşırıyor filan..

İşin komik yanı yine en iyi bölgem kollar diyebilirim
    Şimdi araları ve kardioları çıkarında 13 ay vg çalıştığım zaman dilimi.Şuanda kickboks yanında vg yapıyorum hayırlısı..Çok fazla uzatmışım kusura bakmayın ama geçmiş aklıma geldi anlatasım geldi benimde..

Balboa7 bunu beğendi.
  16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    hergün 5 saat bilinçsizce çalışmam daha doğrusu çalıştığımı sanmam 3 ay boyunca sadece kol çalışarak tüm vücudumun geliştiğini sanmam karın hareketlerinin yağ yaktığını sanmam ama her ne kadar saçma bilinçsizce çalıştıysamda vücudumda az bir gelişim olmuştu hafif kol göğüs omuz falan yaz mevsiminde vücut mu çalışıyorsun diyen olmuştu

ArnoldBody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş