vg sporuna devam etmeli miyim ? ilk ayın sonucu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve benbirhayvanım tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. benbirhayvanım

benbirhayvanım Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kolay gelsin,

vücut geliştirmede ilk ayımı bugün tamamladım.
    boy:183 kilo:67.8 yaş:16

analiz makinesinin ne kadar doğru ve hassas ölçtüğünü bilmiyorum ama bugün hocamla birlikte analiz makinesine girdim. sonuçlara baktığımda 600 gr kas kütlesi artışı ve 400 gram da yağ yaktığımı gördüm.
    hocam pek olumlu bakmadı yerinde saymışsın falan dedi daha düzgün beslenmen lazım dedi. oysa ki 600 gram kas kütlesi pek iyi beslenmemiş olmama rağmen benim hoşuma gitmişti.
    hocamın böyle demesi açıkçası biraz motivasyonumu kırdı. zaten okul başlayınca farklı şehre gideceğim. daha 1 ayım var ama devam etme konusunda kararsızım. sizce bu gelişim nasıl ? devam etmeli miyim ? sizin ilk ayınızda sonuçlarınız nasıldı ?

aydınlatırsanız sevinirim. herkese iyi sporlar.

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    etme.

abseto bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    İlk aydaki ölçümlerimi hatırlamıyorum bench press in kaç yada chest press in squat yada leg press kaç hatırlayabiliyorsan diğer hareketlerini de yaz:) ona göre yorum yapalım

benbirhayvanım bunu beğendi.
  4. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Etme desek etmeyecek misin? Ya da et desek edecek misin? Bizim için mi yapıyorsun?

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Daha 1 ayim var derken?

1 ay sonra nasil olsa birakacaksan bence simdi birak. Inanmadigin zevk almadigin bir seyi zorla yapmak zorunda degilsin.

Bence simdi hemen birakabilirsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. benbirhayvanım

benbirhayvanım Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ne demek istediğini anlayamadım abi. zaten fazla zamanım yok okulu farklı şehirde okuyorum. şurda 1 ay uğraşmışım sonuç nasıl diye yorumlarınızı istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2016 ---

zevk almadığımı nerden çıkardın ? hocam yerinde saymışsın dedi. ben de sizin birşeyler bildiğinizi varsayarak görüşlerinizi almak istedim buraya yazdım. boşuna kürek çekmek istemem. ama tek yaptığınız birşeyleri hissederek, anlayarak yapan sadece sizler varmışsınız gibi zırvalamak. unutmayın siz de başladığınızda bu sporu dambıl kaldırmaktan ibaret sanan hevesli insanlardınız.
    evet hocam. şimdi sen ''etme'' yazıp sonuna nokta koydun ya. o koyduğun nokta harbiden çok şey ifade etti di mi ? sorsak hepiniz bu spora gönlünüzü vermişsinizdir falan filan. tipik vücutçu işte. ''biz çok bilgiliyiz çünkü kocaman vücudumuz var'' kafasından kurtulup o gereksiz egolarınızı bir kenara attığınız zaman belki bişiler düzelir. baksak hepiniz 25 yaşında kocaman adamlarsınızdır. gel gör ki teselli bulmaya çalışan genç birine bilgi vermektense ''etme.'' yazıp saçmalaktan da ileriye gidemezsiniz. böyle devam vücutlarınız gelişiyor da kafalarınız hep sabit
    bench press 40 kg, leg press 50 kg. squat yapmıyorum hocam henüz gelişim döneminde olduğum için ne olur ne olmaz önlemimizi alalım.
    ölçülerim:

omuz:123
    kol:31 biraz ince
    göğüs:90-95 arasındaydı tam hatırlayamıyorum

Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
    berkay7743 bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    senin hocan bilerek moralini bozmuş 1 ayda boş bardan 40 kg süper ve 1 ayda 50 kg leg presste süper
    ya 1 ayda 40 kg basmıştım bende leg press hatırlamıyorum ama 5.ayımda 120 kg 10 tekrardı
    Bench süper Leg press e yüklen bench te boş bırakma
    Zaten bench 8-10 ayda 80 1 tekrar olur sonrası yavaş yavaş gider duraklama olur ikinci duraklaman 135 te olacak bilgin olsun üçüncü 150 kg de olacak 150 lilerde takılmassan 170 te takılcaksın onuda geçersen ben tek tekrarda 172.5 takıldım sen azim edersen 180 e kadar takılmadan gidersin 180 üstüde çıkar 200 kg ye kadar doğal gider ama 180 üstü çok zordur
    5.senende basarsın 170 kiloyu geçersin azim edersen daha kısada olur
    kol ölçüne gelince 1 yılda 39 cm 1.5 yılda 40 cm gelir 4.yıla doğru 45 cm e ulaşırsın
    protein tozu amino asit kullan ilk 3 ay gereksiz diyorlar ama ben kullandım fayda gördüm azda olsa ama 3.aydan sonra çok fayda gördüm

8. benbirhayvanım

benbirhayvanım Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ciddiye alıp cevap yazan tek insan olduğun için ayrıca teşekkür ediyorum hocam. 2.ay tam gaz devam o zaman. okul zamanı da beslenme sorununu çözüp yurt saatlerini ayarlayabilirsem uzun süre devam ettirip biryerlere gelmeyi düşünüyorum. zaten yurtta beslenme yüzünden overtraining olayının başıma gelmesinden korktuğum için yaz sonrası devam etmekte karasızdım

berkay7743 bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    Protein tozu amino asit kullan amino asit 3 tablet idman öncesi sonrası protein tozu 1 ölçek protein ağırlıklı beslen haftada 3 gün çalış bir büyük bir küçük bölge 3 gün ama bir arayla pazartesi çarşamba cuma mesela

10. benbirhayvanım

benbirhayvanım Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    değerli önerilerini dikkate alacağım hocam teşekkür ediyorum tekrardan

berkay7743 bunu beğendi.
  11. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    TÜRKİYE/İstanbul :)
    hacı abi bi gezerken baktımda bence protein tozu ve amino asiti karıstırmadan bi elemanın kilosunu fln baksaydın bilmiyorum haddim deil ama :) vucut dengelerini eylem boylam ölçmeden pat diye protein ve amino asit girmesi saçma geldi bana ondan dedim :)

berkay7743 bunu beğendi.
  12. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    görüşüne saygım var;) ama yeterli karbonhidrat alırsa zaten kilo alır ayrıca kilo aldırıcıya ihtiyacı yok hem kilo aldırıcılarda şeker var 6 ölçek alacak günde şeker kalitesiz karbonhidrat
    onun kaliteli karbonhidrat protein ağırlıklı derken protein ağırlıklı besinlerde karbonhidrat var ve kaliteli yağ olarak sıvı yağ kullanması iyi olur balık yesin diyorum balık hem yağ hem karbonhidrat hem protein açısından kaliteli ve zengin protein ağırlıklı derken bunları kastettim:)

ümit93 bunu beğendi.
  13. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    öyle başlık açarsan böyle cevap alırsın. sormuşsun, cevap verdim. boş fıçı gibi langırdama.

14. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam bu kadar sinirlenmeyin:)

15. benbirhayvanım

benbirhayvanım Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yapma ya. öyle başlığa böyle cevapmış. fikrin yoksa yazma. boş muyum dolu muyum bilmem de, o duyduğun langırtı ancak kendi kafanın yankısıdır

16. John399

John399 Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    536
    Ödül Puanları:
    103
    Hocanızın bu spor hakkında bilinçli birisi olduğunu sanmıyorum özellikle bu spor dalında 1 ayda çok büyük değişimler beklenemez . Minimum 6 ay disiplinli bir çalışma sonucunda farklar ortaya çıkmaya başlayacaktır . Azminizi kaybetmeyin kendinize odaklanın 1 sene sonra disiplinli çalışırsanız alacağınız neticeler sizi mutlu etmeye yetecektir .

17. husos

husos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Danimarka
    aynen katiliyorum. hoca ne bekliyormus ki bir ay icinde? bence baska bir hoca bul, veya kendin internetten arastir, o kadar da zor olmadigini göreceksin.
    yeni baslayanlar icin 5x5 programi mükemmel. ben kendim 5x5 ile basladim, ilk basladigimda ben 30 kg bench ya yapiyordum, ya yapamiyordum. 3-4 ayin sonunda bench, squat ve deadlift'de 100 kg üstündeydim, ve hacim konusunda da baya kg almistim. 5x5'i bicep, triceps, omuz ve sirt hareketleriyle birlestirebilirsin.

insan ne yapmak istedigini de bilmeli. hacim kazanmak mi, yag yakmak mi? bu ikisini ayni anda yürütmek zor cünkü yag yakarken kalori eksikliginde oluruz, hacim kazanmak isterken kalori iktarimizi arttiririz.

- benden tavsiye, ilk 6 ay-1 sene 200-300 kalori fazlasinda bulun hacim kazan daha sonra ufak bir cut yap.
    - yedigini ictidini myfitnesspal (pc ve tlf) ile kayit altinda tut, cut yaparken cok isine yarayacak.

Sayfayı Paylaş