vg sonrası ağrı ile ilgili bir sorum olucak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alper015 tarafından 23 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    şuan 4.aydayım baya iyi gelişme oldu bir sorunum var sorun mu bilmiyorum ama
    ben pazartesi ve perşembeleri sürekli üst vücut çalışıyorum karın hariç, ertesi günü kalktığımda çok ağrı oluyordu şuanda aynı programı izliyorum proteine çok ağırlık verdim yine aynı programı uyguluyorum ertesi günü kalktığımda sadece büyük kas gruplarında ağrı hissediyorum tüm kas gruplarına zaten daha ilk sette ilk harekette zorlayacak kilolar takıyorum sizce sorun nedir burda fazla protein almammı ?

2. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle vücut olarak büyümek mi yoksa definasyon mu istiyosun ? Ve her ay program değiştiriyor musun ?

3. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    şuan hacim yapmak istiyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:18 ----------

hacim yapmak istiyorum şuan

4. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    ilk sette kaslarını zorlayacak kadar ağırlık takman yanlış . kaslarını en fazla zorladığın hatta seti çıkaramadığın ağırlıkları son sete bırakman gerekiyor.

pazartesi ve perşembe üst vucut çalışıyorum demişsin ? bundan kastın nedir ? omuz göğüs ön kol arka kol mu ?

fazla protein almanın ağrıyı azaltması ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum . zaten fazla protein alıyorum demişsin ama ne kadar fazla ?

sorun bence yanlış antrenman programından ve yanlış ağırlıkları seçmenden kaynaklanıyor.tabi emin olmak için antrenman programını bilmemiz gerek .

5. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Hacim için piramit sistem yapcaksın. Örneğin 5kgx12tekrar 7kgx10tekrar 10kgx8 tekrar gibi. Yani set sayılarına göre ağırlağı arttıracaksın. Haftada her kas grubunu 1 kere çalıştırcak şekilde ayarla programını. 2 kere çalışmak seni büyütmez.

6. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    şuan bende her gün bir kas grubunu çalışmayı düşünüyorum peki bir kas grubu için kaç çeşit hareket ve kaç set yapmalıyım

7. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Onu vücuduna göre sen seçiceksin. Ben şöyle çalışıyorum. 1. Gün göğüs karın 2.gün off 3. gün bacak sırt 4. gün off 5. gün omuz biceps 6. off gibi. Senin 12-10-8-8 veya 12-10-8-6 gibi bir sistem uygulaman şart en başta.

Sayfayı Paylaş