VG ile ilgili bir kaç sorum olucak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkteam tarafından 16 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkteam

berkteam Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    selam herkese 22 yaşındayım. üniversitede okuyorum. yurtta spor salonumuz var. burdan bulduğum (bodyforumtr.com'dan yani) 3 tane resimli bir program vardı onlardan çalışıyorum.
    sorularıma geleyim

1. çalışmalarımın yanında protein tozu falan kullanmam sizce önemlimi? (öğrenci olduğum için pek beslenmeme dikkat etmiyorum)
    2. sigara kullanıyorum. bu sporumu etkilermi? bir çoğu bodyci arkadaş sigara kullanıyor ama yine de sağlam vücutları var
    3. boyum şu an tam olarak 1.70 forumdan gördüğüm başlıklara göre vg'den sonra boy uzaması oluyormuş. yani daha iyi sırt kasları sayesinde kamburluk düzeliyormuş. bende de var az kamburluk. 1 sene stretching falan yapmıştım bunun için. boyun uzatma falan gördüm.
    4. boyumun eğer hala uzama şansı varsa hangi süt ürünlerini tüketmem daha mantıklı olur?

edit: nba de şimdi profesyönel olan bir basketçi vardı 21 yaşındaki katıldığı çaylaklar kampında boyu 8 cm falan uzamış. onun için 18 yaşından sonra boy uzamasına inanıyorum.

boyumun uzaması 15 yaşında durmuştu bu arada. basketbolu bırakmıştım 14 ten yaşında sonra şimdi pişmanım
    :(

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1- beslenme ile ilgili sabit başlıkları okuyun. yetersiz besleniyorsanız supplementler yardımcı olacaktır.
    2-bu soruyu görmezden geliyorum. 22 yaşında bir üniversite öğrencisi cevaba kendisi ulaşabilir.
    3-az bir fark olabilir postürün düzelmesiyle. belki 1-2 cm...
    4-dengeli ve düzenli beslenin ancak hayale kapılmayın. teoride 24e kadar uzar ancak çok büyük ihtimalle uzamayacaksınız. mucizevi bir boy uzatıcı gıda ya da egersiz yok (basketbolu bıraktığınıza da üzülmeyin bu yüzden).

berkteam bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    1.proteın tozu sart degıl eger gunluk kılonun 2 katı proteını yanı dıelım 80 kılosun 80*2:160 gr proteını alıosan gerek yoktur

2.sıgara ıcmenı tavsıye etmem ama bu spor aerobık bır spor degıl etkılmez kas gelısımını . tabıkıde zarrlı ve gereksız sıgara ıcmen

3. boyun bu yastan sonra uzmaz ole bos hayallere kapılma buyk ıhtımal spordan sonra kendne guvenın gelecegı ıcın daha dık durucaksın ve durusun az duzelcek buda sana 1-2 cm kazandrr

4.ole bır gıda yada sut urunu yok tabıkıde sut urunlerı tuket ama boyunun uzmasını bekleme

berkteam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş