vg hareketlerini yaparken yaşadığımız tehlikeler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boxer tarafından 2 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dün bench press yaparken ağırlıkta fazla değildi galiba 30-40 arası birşeydi yavaş değilde hızlı hızlı yapıyodum 15 tekrar şeklinde yanlışlıkla fazla indirdim bi de hızlı yaptığım için bar resmen göğüsüme çarptı off resmen göğüsümdeki bütün kemikler esnedi az kalsın göğüs kafesim kırılacaktı çok korktum nefes nefese kaldım korkudan onun için çok dikkatli olun arkadaşlar bu hareketleri yaparken sakat kalma tehlikesi var hatta 60-70 kilo olsaydı belkide ölebilirdim verilmiş sadakam varmış Allah korudu birşey olmadı.

2. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    Boxer korkmana gerek yok o ağırlık iki katı dahi olsa göğüs kafesine bir şey olmaz çünkü göğüs kafesi yapı itibarı ile esneme özelliğine sahiptir.amacı iç organları korumak olan bu kafes kemikleri "eğeler" muntazam ve simetrik olarak omurgaya bağlıdır örneğin büyükçe bir balonu altan ve üsten baskı yaparak sıkıştır bırakınca eski halini alır göğüs kafeside böyledir ama aşırı esnemede aşırı gerilme sonucı kırıla bilir buda cağların sayısı fazla olduğundan biri veya ikisi kırılıri ama iç organlarını korur "iç organları koruma pahasına kebndini feda eder" göğüs kafesindeki ağırıyı nefes alıp verince hissede bilirsin bunları güçlendirmen için özellikle göğüs çalışmalarına pollower hareketini al bu hareket cağların üzerinde "göğüs kaslarının altındaki uzun pecleri çalıştırıp güçlendirir.

Zülküf TURAN
    www.badifitness.com

Sayfayı Paylaş