VG DE MORAL VE MOTİVASYONUNUZU BOZAN ŞEYLER

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve xxxx1112 tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Beyler moralinizi alt üst eden bir çok şey vardır elbet , tabi biz bunlara bir sporcu olarak sabrediyoruz. Kimilerine bir çözüm bulup kimisine bulamıyoruz herkez moralini bozan şeyleri yazarsa belki birbirimize yardımcı oluruz diye düşünüyorum
    mesela ;
    bitane çocuk var hiç vg yapmamış ben ise 4 aydır yapıyorum bi oluşum var kol ölçüsü 42 cm kendim ölçtüm yalan söylese anlarım valla falan diyor :D bende buna doğuştan şanslılık diyorum l beden tişörte zor giriyor çocuk o derece göğüsleri , bileği , kol sırt hepsi ortada ama ben 4 aydır yapıyorum hala 33 cm kol :D
    bunun gibi ama sabredip yine çalışıyorum

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    önemli olan buyukluk vs. değil, önemli olan kalite. sen m t-shirti kaliteli hacminle dolu dolu dolduruyorda diğeri de saadece çatısının genıslıgıyle dolduruyor L beden t-shirti bılki sen daha iyisin.
    kalite en çok sıcak , veya soyunukken ortaya çıkar. büyüklük herşey değil, he tabii birde şöyle var, hem büyük hem kas olarak hacimliysen tadından yenmez.
    sana sahıt oldugum bırseyı soylıyım, salona gelen 45-50 yaşların da bı adam var boyu rahat 190+ var bıldıgın dev, kilosu ıse buyuk ıhtımal 130+. gecen bench presse yattı yanlara 20 20 taktı, zar zor 3-4 tane bastı.
    ondan sonra ben gırdım ısınıyordum gogus antrenmanım ıcın. ben bastıgım da ıse adam yaklastı tebrık ettı o gundur tanıyoruz bırbırımızı muhabbetımız var artık vs.
    yaanı kısacası kalıte salonda bellı olur 42 cm kol ıle kalıte belırlenmez. kollarım 37 cm, arkadasım var 67 kg kolları 35 cm, ben 73 o ise 67 kg boylar hemen hemen aynı..
    cocuk benden az yapmış ıkımızın yapısı da hemen hemen aynı. eskıden cocugun genıslıgı benım ıkı katımdı. sımdı ıse ben barız ondeyım hacım olarak cocuktan, ama gel gor kı bench pressı bar haric 80 kg ve 100 kg denemesi oldu cocuk catur cutur basıyor, bana yazmıştı ınanamamıştım cunki cok bı gecmısıde yok, 2-3 ay maximum..yanına gıttım salonda taktı bastı bi kaç tekrar.ee ben bu adamdan hem genısım hem 6-7 ay daha fazla spor yaptım ama hala cocugu gecemıyorum benchte, buda öyle bırsey. ölculere buyukluge vs. takılma, onlar daha çok kişinin çatısıyla genlerıyle alakalı.

serkan2626, Halili İbrahim ve TycoLoN bunu beğendi.
  3. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşın da dediği gibi, bizim salonda da bir çocuk görsen öyle çok kaslı değil ama vücudu şekilli orta düzey basıyordur diye düşünüyordum, çocuk benche bir girdi 60kg, çocuk zaten 60-65 kg ya var ya yok :) Bunun dışında bazen kaldırdığım ağırlıkları kaldıramadığımda nedense acayip moralim bozuluyor

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bende ağır kilo basıcam diye hareketin ırzına geçenlere sinir oluyorum. adam 180kg squat yaptım diye video yayınlıyo, bi bakıyosunki tek yaptığı dizlerini az bişey kırıp kız gibi çıklık atmak :)

5. Dropset

Dropset Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Düzgün beslenebilmek için her gün sabah 5 te kalkmama rağmen hala gıdım gıdım ilerlemekte benimde moralimi en çok bozan şey. Millet 1-2 ay düzgün yer hemen gelişim gösterir biz ekstra çaba gösteririz ama gıdım gıdım ilerleriz. ekto-mezo olmanın zorluğu.

6. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Sırf ekto olmak daha acı verici bir durum :) Ekto olmanın ve spor yapmanın ne demek olduğunu bilmeyen insanlar "kaç aydır gidiyorsun hiç gelişememişsin" gibi söylemleri ister istemez moral bozuyor

7. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    öyle diyorsunda endonun da zorlukları var çok çabuk kilo alıyorsun bizim salonda bir adam var 6 ayda anca baklava çıkardı endo vücut tipi adam salondan ayrılmıyor kardiyo yapcam diye bide bu yönden bakmak lazım endonunda eksisi var ektonunda ama mezo doğuştan şanslı ama biz ve bizim gibiler mezo değil istisnalar haric

8. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Tabi canım her vücut tipinin kendine göre eksi ve artıları ver, ektolarda pek kolay yağ tutmadıkları için yeme konusundan biraz daha esnek olabiliyorlar :)

9. BNS237

BNS237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ortalama bir gym açmak için ne kadar bütçe lazım bilgisi olanlar var mı ?

10. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Ne adamlar var spor salonuna gelen adam basmış steroidi kürü mükemmel bir fizik gerçekten iyi duruyor benc prese giriyor 80 85 arası 3 yıldır yapıyorum ama tamamen odaklanıp programlı yapmaya başlayalı 1 yıl olmadı ben 102 kg bence kadar çıktım demem şuki VÜCUD YAPISIIII HERŞEYDEN ÖNEMLİİİ...
    Şu şekilde bir örnek vereyim Günde 4-5 saatte çalışsan ne messi ronaldo gibi futbol oynayabilirsin ne Usain bolt gibi hızlı koşabilirsin ne Phelps gibi yüzebilir nede Tiger woods gibi gol oynayabilirsin
    Rabbim nasıl verdiyse sana vücudu onun avantajlarını bulmaya çalış ...

serkan2626 bunu beğendi.
  11. Dnzsn11

Dnzsn11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim notivasyonumu en çok düşüren şey, gelişim hızının yavaş olması.Başladıktan iki ay sonra kol 27ydi şimdi 29 olmuş 2.5 ay sonra yani.Gerçi omuz 103ten 110a çıkmış demekki omuz genetiğim iyi ama mdi ameliyatımda var 10 gun yapamiycam spor tam gelisecegim zamanlarda.Bazen diyorum heralde kollar hep boyle mi kalacak diye moralim bozuluyo.Neyseki yetismemiz gereken bi zaman yok sabrediyoruz ondan:)

12. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Benimde bel kalınlığım bide yan yağlar bunlar gitmek bilmiyor :)

13. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    sagla sol triceps arasındaki fark

14. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Benim motivasyonumu, antreman dışı faktörler bozabiliyor. İşyerindeki saçma bir olay, antremana giderken trafikte birine sinirlenmem, maddi manevi olabilen problemler.
    Ancak yine de bir iki başarı öyküsü okudugumda ve ya bu spora baslama nedenim hedeflerim aklıma gelince tum bu sorunlar ortadan kalkıyor.
    Günün sonunda kendimize sormamız gereken soru "HANGİSİNİ DAHA ÇOK İSTİYORSUN? ANTREMAN YAPIP GELİŞMEK Mİ? Yoksa motivasyonun bozuk diye bir çocuk gibi kalmak mı?"

AYKUT__ ve sthammer bunu beğendi.
  15. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu

2.25sn dikkatlice bak, gördüğün gibi çocukta öyle ahım şahım bir ölçü yok. ama tam olarak kas kalitesi bak neler yaptırıyor.

serkan2626 bunu beğendi.
  16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    vg de moralimi bozan bişe bilemiyorum ama motivasyon dersen ;
    evde çalışırken ufak bebeğimin kapının arkasında beni beklediğini bilmek
    salonda çalışırken ise en çok garip tipler motivasyonumu etkiliyor mesala geçen bir çocuk barfiks demirine baktı baktı arkadaşına sordu"bu alet hangi kası çalıştırır?" sonra birden barfikse tırmandı ve bacaklarıyla asılıp kendini kaldırmaya çalışıyordu epeyde uğraştı sonra diğer aletlere yöneldi :)
    motivasyon sıfır :)

PeNa, serkan2626, sthammer ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Malum ben de evde çalışıyorum ya hem moralimi yükselten hem de motivasyonu sıfırlayan da bizim ufaklık. Karşıma geçip yaptığım hareketleri yapmaya çalışması beni gülmekten öldürüyor. :)

serkan2626, boksbody ve sthammer bunu beğendi.
  18. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir şey bozmadı,bozamaz ;)

19. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları: