verem li bir sporcu arkadaşımız

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Samet22 tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    selam, şu an verem tedavisinin 1. ayında olan bir arkadaşımız var. çok zayıfladı baya kilo verdi filan sporda yapamıyor haliyle, moralide alt üst olmuş durumda ( veremde moral en büyük tedaviymiş doktoru öyle söylemiş) yemek de yemiyor katiyyen, vücut direnci iyice düştü kısacası. iştahını açmak ve biraz güçlendirmek için primobolan yada boldenone yanında da bir miktar testesteron kullandırmayı düşünüyoruz. doktor sorun yok kullanabilirsin demiş, siz ne düşünüyorsunuz.

2. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Bagısıklık sistemi zaten zayıf,streoidler iyice zayıflatır.Kas yapayım derken goz cıkarmayın,dıkkatlı olmak lazım..Gecmis olsun Allah sifalar versin...

Samet22 bunu beğendi.
  3. afk_

afk_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bu konuda bır fikrim yok. Ama Gecmis olsun Allah Acil sifalar versin

Samet22 bunu beğendi.
  4. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    evet işte zayıflatan steroidler de var güçlendirenlerde, beni gördüğünden dolayı sürekli sorar body işlerini filan, bende çok zayıflamış halde gördüğüm için primobolan + testo yada bolde+testo önerdim. verem oldugunu bılmıyordum başta. sonradan söyledi. o zaman doktora sor bunlar sıkıntı yaratırmı diye dedim, doktorda oral alma antibiyotiklerden dolayı ciğer, böbrek yoruluyor , ama iğne de sorun yapacagını sanmıyorum demiş. şimdi adama söyledik bir kere bayada sevindi, ondan dolayı yardımcı olmak istiyorum açıkcası.

5. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    steroidler hakkında fazla bir bilgim yok ama hasta bir bünyeye dışardan bu gibi maddeleri vermek bence doktorların önerebileceği bir durum değildir, en azından birkaç doktora daha sorun, çoğu zaman doktorların görüşleri tamamen birbirinden farklı olabiliyor.

Samet22 bunu beğendi.
  6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    çok üzüldüm allah şifa versin.

Samet22 bunu beğendi.
  7. dontkiss

dontkiss Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Acıbadem
    genelde bu tür hastalıklarda deca kullaniliyor cok gecmiş olsun acil sifalar..

Samet22 bunu beğendi.
  8. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    abi koli basiline karşı herhangi bir steroid çalışması yok, daha doğrusu ben veremini steroidle geçirelim demiyorum. ben veremli oldugunu bıle bılmıyordum, sadece morali çok bozuk, yemek yiyemiyor ve aşırı zayıflamış görünce eczaneden primo alıp vuracaktım o durumda gördüm yani. ondan dolayı sırf yardım etmek istiyorum. zaten adama kilo alıcaksın, iştah sorunun kalmayacak dediğimden beri acayip mutlu.

9. gollom

gollom Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci(kimya)
    Yer:
    izmir
    geçmiş olsun..hocam, benim bildiğim bahışlık sistemini en iyi derecede güçlendiren, deca diye biliyorum..deca kullanabilirmi tabi bunu işin uzmanına endokrinoloji, kısmındakilere danışmak lazım..sanırım deca etkili olabilir özellikle bahışlık sistemini güçlendirme konusunda.

Samet22 bunu beğendi.
  10. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    0
    samet ben boldenon kullandım bilirsin. Normelde bunyem kıldan nem kapar ama kur doneminde bagısıklık sistemim gercekten guclendi. yapmadıgım halt kalmadı bir kere hasta olmadım :)

Samet22 bunu beğendi.
  11. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi ben deca taraftarı değilim pek ama boldenone yada primobolanında avantajları olucak dediğin gibi, iştahı açıcak, testislere baskısı daha az olucak vesaire.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:27 ----------

xxbodyxx bu arada oxandrolone u bıraktıktan 2 hafta sonra karaciğer değerleri tamamen normale dönüyor, milk thistle ın da faydası çok, test sonuçlarına göre konuşuyorum. sadece kendimde denedim bunu. ( biraz çekindiğini söylemiştin bu konuda, ondan yazayım dedim)

XxBody bunu beğendi.
  12. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Sağlam bir bünyeyi bile sallayan steroid ler hasta bünyeye çok profesyonel kişiler tarafından uygulanmalı aksi taktirde kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Sağlık söz konusu.

13. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    0
    İyi ozaman benimde milk thistle bitmek uzere yenisi almayayım bari :)

14. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    aidsliyi yaşatan oxandrolone ve deca için ne dememiz lazım bu durumda? araştırıyoruz arkadaşım zaten dedıgım gıbı vremı tedavı etmek degıl amaç, bu adamın kilosunu ve moralini düzeltmek. doktoru kullan demiş daha şimdiden kendini iyi hissediyorsun filan demiş. ama doktorun cevabı beni tatmın etmedi bundan dolayı araştırıyorum, sizinde fikirlerinize ihtiyacım var.

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    nasıl bir doktor merak ettim. bizim salonda da bir eleman vardı ona demiş doktor anapolon dışında ne kullanırsan kullan oral winstrol bile. zararı yok demiş. yani birkaç doktora görünmekte fayda var.aslında doktor olayı karışık. başkası da intihar etmek istiyorsan whey kullan diyor. karıştı şimdi bayağı.

Samet22 bunu beğendi.
  16. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
  17. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    aids hastalarına deca ve oxondrolone veriliyor.Adamlar bunları ilac olarak eczanede satıyor bir faydası olmasa eczanede niye satılsın.Eczaneye sırf bodyciler kullanısn diye mi koymuslar.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2010
  18. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    bir faydası var evet ancak bunu uygulayacak kişiler biz değiliz.

19. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Steroidler ağır hastalıkların tedavisi için bulunmuş ilaçlardır ama dozajları sporda kullanılana göre daha az ve hastalığa kilo yaşa vs göre değişir...Steoidlerin bağışıklık sistemini zayıflattığı bilinen bir gerçektir ama kullanıldığı hastalıklara bakıldığı zaman zaten fayda-zarar ilişkisi gözönüne alınarak doğru bulunur...Spor için kullanımla hastalık için kullanım apayrı şeylerdir steroidleri ve steroid kesinlikle masum bir ilaç değildir...

20. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    yani fikriniz ne beyler özet olarak?

Sayfayı Paylaş