vejeteryan beslenmesi nasıl olmalı

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve cerkezxx tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cerkezxx

cerkezxx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Boyum 168 kilom 77. bir haftadır evde crosstrainer ile interval cardio yapıyorum.benim problemim vejeteryan olmam.son 12 yıldır tüm hayvansal gıdaları yiyemiyorum(et,süt grubu,yumurta vs).kas kaybı yaşamak istemiyorum.kısaca ne yapmalıyım ?

programım
    [FONT=&quot]20 dk 16-17 km hız hafif seviye

4 dk 17-18 km hız orta seviye +1 dk 22-23 km hız orta seviye *5 set ___25 dk

5 dk hafif seviye 15 km hız _____toplam 50 dk şeklinde. Başlamadan 20 önce 1 gr likit l-carnitiene alıyorum. Haftada 5 gün çalışıp 2 gün ara verdim.bugün yeni hafta döngüme başlayacağım.
    [/FONT]

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozu kullanabilirsin ama dogal beslenme istiyorsan soya fasulyesi tercih edebilirsin

cerkezxx bunu beğendi.
  3. cerkezxx

cerkezxx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    soya fasülyesi beslenmemde mevcut.protein tozunu nasıl kullanmam gerekiyor ?

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    gunluk protein ihtiyacinin bir kismini karsilamak icin kullanacaginizi goz onunde bulundurursak sayet ogunlerinizde protein icermiyorsa ogunlerle beraber kullanabilirsiniz. protein tozlarinda cesit cesit aslinda soya , whey , casein soya tercih etmeyin zaten ogunlerinizde soya tuketiyorsunuz. whey kana cabuk karisir casein ise emilimi gectir.

cerkezxx bunu beğendi.
  5. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Whey proteini, peynir alti suyundan elde edilir. Eger bu sizin icin sorunsa Soya proteini tuketebilirsiniz, ancak whey proteinin BV degeri cok daha yuksektir

cerkezxx bunu beğendi.
  6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    ben BİPRO yu öneririm. çünkü içinde şeker-karbonhidrat-laktoz oranı 0 dır. yağ ise sadece%1 protein oranı % 93. vejateryan beslenenlerde hele birde spor yapanlarda protein alımı çok yetersiz kalıyor ne kadar bunu bitkisel proteinlerle karşılamaya çalışsanız da hayvansal gıdaların yerini tutmaz. o yüzden toz şeklinde olan proteinlerden kullanmanız size fayda sağlayacaktır.

cerkezxx bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    eğer süt de kullanmıyorsan sen bir vejeteryanın da ötesinde vegansın. bu durumda protein tozu da senin diyetine uymaz çünkü sütten elde ediliyor. baklagiller ve kuruyemişler senin yardımcın olacaktır. izole soya proteini de kullanabilirsin.

cerkezxx bunu beğendi.
  8. cerkezxx

cerkezxx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet hiçbir hayvansal gıdayı kullanamıyorum.sütte buna dahil.o yüzden whey proteini biraz aklımı bulandırdı.eğer yoğun bir kokusu yok ise sanırım burnumu tutup içebilirim.mutlaka bişeyler yapmam lazım.kurubaklagil alımım fazla.tabi hayvansal proteinin yerini ne kadar tutar orası meçhul

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    wheylerin genelde belirgin bir kokusu olmaz. ama aşırı hassassan yine de koku alabilirsin. izole soya proteinini dene bence.

cerkezxx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş